שתף קטע נבחר

בית זוועות חדש: צעירה אותרה אחרי 10 שנים

שנה לאחר שהעולם הזדעזע מבית הזוועות בקליבלנד, בקליפורניה נעצר בן 41 בחשד שחטף צעירה בת 25 לפני עשור, כלא אותה במוסך ונהג לאנוס אותה. בשנת 2007 הוא אילץ אותה להתחתן והיא ילדה לו ילד

בית זוועות חדש נחשף בארצות הברית: משטרת סנטה אנה במדינת קליפורניה מסרה הלילה (יום ה') כי עצרה גבר בן 41 בחשד שחטף צעירה בת 25 וכלא אותה במשך 10 שנים בביתו. האיש, איסידרו גרסיה, חשוד כי אנס את הצעירה, שהייתה בת 15 כשנחטפה, והתעלל בה נפשית. לפי הודעת המשטרה, לאחרונה איתרה הצעירה את אחותה בפייסבוק ואזרה אומץ לדווח למשטרה, וזו מיהרה לעצור את גרסיה.

 

סיפורים נוספים - בפייסבוק שלנו

 

לפי עדותה, גרסיה היה בן זוגה של אמה. באוגוסט 2004 דיווחה האם כי בבית התפתחה קטטה ולאחריה בתה וגרסיה, שהתגורר עמן בבית, נעדרו. האם האמינה כי בן זוגה מתעלל מינית בילדיה, אך לא הייתה יכולה להוכיח זאת ולכן מעולם לא התלוננה במשטרה.

 

הצעירה סיפרה למשטרה כי גרסיה החל לתקוף אותה מינית חודשיים לפני החטיפה. באותו יום, כך על פי עדותה, החשוד תקף את אמה, סימם את הבת, הכניס אותה לרכבו והשניים נעלמו. החקירה העלתה כי גרסיה זייף תעודות מזהות עבור הצעירה, ששמה לא פורסם, וכלא אותה בתוך המוסך בבית.

אילץ את הצעירה להתחתן והכניס אותה להריון. איסידרו גרסיה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
אילץ את הצעירה להתחתן והכניס אותה להריון. איסידרו גרסיה(צילום: רויטרס)

"במהלך השנים גרסיה נהג לספר לבת הערובה שלו כי משפחתה ויתרה על החיפושים אחריה ואף איים שאם היא תנסה ליצור עמם קשר, המשפחה שלה תגורש מארצות הברית", נמסר בהודעת המשטרה.

 

מהחקירה עולה כי השניים עברו ממקום למקום בשל חששו של גרסיה שיאתרו אותו. בשנת 2007, שלוש שנים לאחר החטיפה, גרסיה אילץ את הצעירה להתחתן עמו, וחמש שנים מאוחר יותר היא אף ילדה לו ילד.

 

מקרה זה מגיע שנה לאחר שנחשף בית הזוועות בקליבלנד שהוביל למעצרו של אריאל קסטרו שחטף וכלא את ג'ינה דחזוס, אמנדה ברי ומישל נייט והחזיק אותן בבית במשך עשור.

מקרה חדש ודומה לבית הזוועות בקליבלנד. אריאל קסטרו (באמצע). ארכיון (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מקרה חדש ודומה לבית הזוועות בקליבלנד. אריאל קסטרו (באמצע). ארכיון(צילום: רויטרס)

ברי ובתה בת ה-6, שנולדה לה בשבי בעקבות מעשי אונס שביצע בה קסטרו, הצליחה לברוח מהבית בקליבלנד ולהזעיק עזרה. בעקבות זאת חולצו שתי החטופות האחרות. לאורך כל השנים הללו אנס קסטרו את הנשים ומנע מהן לצאת. באוגוסט השנה נידון קסטרו למאסר עולם ללא אפשרות חנינה ולעוד 1,000 שנות מאסר. אלא שבספטמבר הוא התאבד בתלייה בתאו בכלא.

 

חצי שנה מאוחר יותר נחשף בית זוועות גם בבריטניה. שלוש נשים חולצו בחודש נובמבר אשתקד, לאחר שהוחזקו בתנאי עבדות בבית בדרום לונדון במשך 30 שנה. אחת מהן נכלאה שם ככל הנראה מאז יום היוולדה.

 

חקירה החלה אחרי שאגודת צדקה יצרה קשר עם המשטרה באוקטובר ומסרה כי אישה התקשרה ואמרה שהיא מוחזקת בניגוד לרצונה זה יותר מ-30 שנה. המשטרה מסרה כי חקירות מדוקדקות יותר הובילו אותה לבית בדרום לונדון, וכי בעזרת אגודת Freedom Charity חולצו אישה מלזית בת 69, אישה בת 57 מאירלנד וצעירה בריטית בת 30.

 

סרט תיעודי בטלוויזיה בנוגע לנישואים כפויים הנוגעים לעבודתה של אגודת הצדקה הוא שגרם לאחת הנשים להתקשר אליה ולהזעיק עזרה, דבר שהוביל לחילוצן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
החשוד איסידרו גרסיה
צילום: רויטרס
מומלצים