שתף קטע נבחר

נציגת ברייט פוד: תנובה תתרחב לשוק הסיני

לילי וואנג, סגנית מנכ"ל ברייט פוד הסינית שרכשה את תנובה, אומרת לאולפן ynet בראיון ראשון: "העדיפות הראשונה היא לשמור על תנובה כחברה ישראלית, אבל יש גם אפשרויות להתרחבות לשווקים חדשים - למשל לשוק הסיני". מנכ"ל החברה, אריק שור, מבטל את החששות מהעסקה: זה לא נכון להישאר בפחדים של האייטיז, צריך להיפתח לעולם הסיני

"העסקה לרכישה תנובה היא עסקה מצוינת - תנובה היא חברה טובה עם היסטוריה ארוכה הנמשכת 88 שנה, ואנו רואים בכך הזדמנות גדולה לעבוד עם החברה הזו" – כך אמרה היום (ה') לאולפן ynet סגנית מנכ"ל חברת ברייט פוד הסינית, לילי וואנג, בראיון ראשון לאחר השלמת העסקה.

 

לכתבות נוספות על עסקת רכישת תנובה :

 

לדבריה, "לברייט פוד יש השקעות אסטרטגיות לטווח ארוך, ואנו רואים הרבה דמיון בין שתי החברות: תרבות ארגונית, הזדמנויות פיתוח, וציפיות עובדים".

 

 

סגנית המנכ"ל הוסיפה: "העדיפות הראשונה שלנו היא לשמור על תנובה כחברה ישראלית, ולספק את הדרישה בשוק המקומי, אבל יש גם אפשרויות להתרחבות לשווקים חדשים - למשל לשוק הסיני".

 

מנכ"ל תנובה: צריך להשתלב בעולם החדש

מנכ"ל תנובה, אריק שור, אמר כי העסקה היא "מחמאה גדולה למשק הישראלי, לחקלאות ולתעשייה. זוהי הבעת אמון גדולה וחזקה, וכן מנוף להתפתחות עסקית אצלנו".

 

שור הדגיש כי החברה לא תשתנה: "תנובה החדשה היא כמו הישנה – חברה שנטועה בחקלאות הישראלית ובמשק הישראלי. 80% מחומרי הגלם הם ממדינת ישראל. את כל מוצרנו אנו מייצרים ב-36 אתרים מקרית שמונה ועד לאילת. זה ימשיך ככה, אבל יתפתח ויקבל הרבה ידע, טכנולוגיות ושיתוף פעולה, ונמשיך לייצא לסין ולמקומות אחרים בהם ברייט פוד פועלת".

 

שור ביטל את החששות מפני השתלטות סינית על חברת המזון הגדולה בישראל, ואמר: "גם בארה"ב רוב אגרות החוב נרכשות על ידי ממשלת סין, הסינים היום יותר ויותר מעורבים בכלכלה העולמית. זה העולם החדש, אנחנו צריך להשתלב בו, וגם ראש הממשלה תומך ביחסים דו כיוונים עם הסינים.

 

"לאטום עיניים, להתעלם ולהישאר בפחדים של האייטיז - אני חושב שזה לא נכון. צריך להפתח לעולם הסיני. העתיד שלנו יותר חזק עם שיתוף הפעולה הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
צילום: ניצן דרור, אבי חי וירון שרון
לילי וואנג
צילום: ניצן דרור, אבי חי וירון שרון
מומלצים