שתף קטע נבחר

חוסל מנהיג ארגון הטרור שירה רקטות לאילת

גורם מצרי בכיר מסר כי שאדי אל-מניעי שעמד בראש "אנסאר בית אל-מקדס" נורה למוות במכוניתו במרכז סיני. אנשיו אחראים לשורת מתקפות נגד מטרות מצריות וישראליות, בהן הפיגוע בכביש 12 והפיצוץ באוטובוס תיירים בטאבה

גורם ביטחוני בכיר במצרים מסר הלילה (ו') כי מפקד ארגון הטרור הסלפי הקיצוני "אנסאר בית אל-מקדס" חוסל בחצי האי סיני. הארגון המזוהה עם אל-קאעידה אחראי לשיגור רקטות לעבר אילת, לפיצוץ צינור הגז בין ישראל למצרים ואחד ממייסדיו אף השתתף בפיגוע בכביש 12 באוגוסט 2011 שבו נרצחו 8 ישראלים.

 

לפי הדיווח המצרי, שאדי אל-מניעי נורה למוות על ידי קבוצה של כ-15 חמושים כשנסע ברכבו בכביש באזור מע'רה במרכז סיני. מנהיג הארגון נמצא מת במכונית לצד שלושה פעילי טרור נוספים. הגורם המצרי טען כי המניע לירי הוא נקמה של בני שבט מקומי על מות קרובם במתקפה של ארגון הטרור. החשודים במעשה פתחו באש מכלי רכב נוסעים כשהם חמושים במקלעים אוטומטיים. לפי הפרסום, אנשי "אנסאר בית אל-מקדס" הרגו כמה מבני השבט הנוקם בטענה ששיתפו פעולה עם המשטרה המצרית.

 

רק לפני כחודשיים ספג ארגון הטרור מכה נוספת בשורותיו הבכירות כאשר אחד ממייסדיו נהרג בתאונת דרכים מסתורית.

בהודעה מטעם "אנסאר בית אל-מקדס" נמסר אז כי תוופיק מוחמד פרייג' היה מעורב בתאונת דרכים בשעה שהעביר פצצה ממקום למקום, וכתוצאה מהתאונה התפוצץ מטען החבלה - ופגע בו. הטרוריסט היה מעורב בפיגוע בכביש 12 באוגוסט 2011 שבו נרצחו 8 ישראלים, וכן היה שותף גם לפיגוע בגבול ישראל-מצרים בספטמבר 2012, שבו נהרג חייל צה"ל רב"ט נתנאל יהלומי.

 

"אנסאר בית אל-מקדס" הפועל בסיני התחזק אחרי נפילת משטרו של מובארק, והפך בהמשך לאחד האויבים המרכזיים של השלטון הצבאי בקהיר לאחר הדחתו של מורסי. ארגון הטרור קיבל אחריות לשורת פיגועים שבהם נהרגו עשרות שוטרים וחיילים מצרים, תקיפות שמאחורי חלקן עמד אל-מניעי. בין היתר חשודים אנשיו בתכנון הפיגוע נגד אוטובוס התיירים שעשה דרכו מחצי האי סיני לישראל לפני שלושה חודשים.

 

התובע הכללי במצרים הורה לאחרונה להעמיד לדין 200 מחברי "אנסאר בית אל-מקדס" בגין מעורבותם בפעולות טרור ברחבי מצרים.

הוא הורה ללכוד 98 מחברי הארגון המוגדרים נמלטים או מתים ולהאריך את מעצרם של 102 הנוספים. בין היתר מייחסים לנאשמים מעורבות ניסיון התנקשות בשר הפנים של מצרים הגנרל מוחמד איברהים ורצח קצין בכיר במנגנוני הביטחון.

 

לאחרונה אף פורסם כי אנשי הארגון ניסו לחסל את שר ההגנה לשעבר, והמועמד המוביל לנשיאות מצרים עבד אל-פתח א-סיסי. חוליה של עשרה אנשים מהארגון הסלפי הקיצוני התאמנה במשך חודשיים ועקבה אחר מסלולו של א-סיסי למשרדו בקהיר. על פי התכנון, מכונית תופת הייתה אמורה להתפוצץ טרם הגעתו למקום, אך מנגנוני הביטחון עצרו שניים מחברי החוליה שסקרו את המשרד, והפעולה הובילה לחשיפת החוליה כולה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחוסל, שאדי אל-מניעי
צילום: AFP
חיילים מצרים ברפיח
צילום: AFP
מומלצים