שתף קטע נבחר

לפיד: צה"ל צועק 'אבוי, אבוי' - ומקבל עוד כסף

שר האוצר אמר באילת כי "לעולם לא יהיה ניהול נכון בצבא אם בכל פעם שהם יצעקו, הם יקבלו עוד כסף". על הצעת בנט: אם יהיה סיפוח, לא נהיה בממשלה

"מלחמת הבוץ" עדיין לא נגמרה, ושר האוצר ממשיך להילחם בניסיונות מערכת הביטחון לקבל עוד תוספת תקציב. בכנס לשכת עורכי הדין באילת אמר שר האוצר יאיר לפיד כי "לעולם לא יהיה ניהול נכון בתוך הצבא אם כל פעם שהם יצעקו 'אבוי, אבוי' הם יקבלו עוד כסף".

 

"אני מוכן לתת יותר לאימונים ולוחמים, אנשי הקבע. הם מגינים על חיינו וזה דיון אחד", הבהיר לפיד. "הלב נחמץ כשהדיון מגיע לאנשי הקבע, אבל אף אחד לא יכול לטעון שהבעיה היא באמת שם. יש בעיות באגף השיקום, צריך ליישם את החלטות ועדת גורן, בפנסיות, וכל מי שנכנס לקריה יודע על מה אני מדבר. הנדל"ן שם השני הכי יקר בעולם אחרי הונג קונג".

 

לפיד התייחס לאמירתו שגררה ביקורת ואמר כי "אני לא רוצה את מלחמת הבוץ הזו מול בוגי יעלון, הוא ובני גנץ אנשים אכפתיים ומסורים. אבל לעולם לא יהיה ניהול נכון בתוך הצבא אם כל פעם שהם יצעקו 'אבוי, אבוי' הם יקבלו עוד כסף. הם עושים זאת מסיבות שהן לא נכונות ולא קריטיות". בכנס אמר לפיד כי "התקיימו דיונים רציניים בעניין הזה והקבינט הכריע שאין איום זר שמאיים עלינו וכך זה השפיע על תקציב חיל השריון. אי אפשר שמשרד הביטחון יהיה המשרד היחיד שמקבל תקציב, חותם עליו וכל שלושה חודשים אומר שהוא לא מסתדר וצריך עוד כסף".

 

בכנס באילת התייחס לפיד גם למשא ומתן התקוע עם הפלסטינים ולהצעת השר נפתלי בנט וחברים בליכוד-ביתנו לספח חלקים מיהודה ושומרון: "אם יהיה סיפוח לא תהיה ממשלה. אין פתרון זולת שתי מדינות לשני עמים. נסיגה חד-צדדית וסיפוחים למיניהם יובילו אותנו למדינה דו-לאומית. זה סופה של הציונות ואני לא מוכן לזה".

 

בנוגע לצעדים חד-צדדיים אמר לפיד כי "אתה לא מנהל מאבק בלי לשתף ארבעה מיליון פלסטינים שקשורים אליו". הוא התייחס לכישלון השיחות המדיניות וטען כי אבו מאזן הוא שהכשיל את הסבב הנוכחי ושייתכן שצריך למצוא פרטנר אחר: "האם אבו מאזן, כבר בן 79, מסוגל להביא את עצמו לחתום על מה שבעיניו הוא פגיעה באתוס הפלסטיני? אם אי אפשר לדבר עם אבו מאזן צריך לבדוק מי הבן אדם הבא שאפשר לדבר איתו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
לפיד באילת, הבוקר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים