שתף קטע נבחר

ממצרים העתיקה ועד קרן הלייזר

קילוף העור ("פילינג") הפך מזמן למוצר צריכה נפוץ אצל נשים וגברים שרוצים מראה צעיר ורענן יותר. מה חדש בתחום?

קילוף עור או בשמו העממי והלועזי "פילינג", הינו הליך קוסמטי בו תאי עור מתים מוסרים מהשכבה העליונה של העור ותאים חדשים נחשפים למתן מראה בריא וצעיר יותר.

 

 

 

ד"ר יואב אברהמי ממרפאת Forever young ברמת אביב, מסביר שעד לפני זמן לא רב, רוב הטיפולים היו טיפולים כימיים, שבהם נעשה שימוש בחומצות כימיות שיצרו כוויות בדרגות קלות עד דרגה שתיים וגרמו לגוף לקלף מעליו את שכבות העור תוך יצור שכבות חדשות. מכיוון שהליך יצירת כוויות הוא עדין ובעל סיכונים רבים, רק רופאים מוסמכים לבצע קילוף כימי. לעתים, יש אף צורך בביצוע הרדמה מקומית באזורים המיועדים לקילוף כימי.

 

היום ניתן לבצע את הקילוף באמצעות לייזר. הטיפול בלייזר דומה בעיקרון זהה לקילוף הכימי. הכוויה נוצרת על ידי קרן לייזר במקום חומצות ופרט לכך רוב המאפיינים זהים. יתרונו של הלייזר על הקילוף הכימי הוא במתן מראה אחיד יותר.

 

כיום, על פי ד"ר אברהמי, במרפאת Forever young ברמת אביב ובמרפאות מתמחות נוספות יש שיטה מהפכנית לטיפולים בקמטים המשלבת שתי טכנולוגיות אשר נותנות מענה כפול: דרך השכבה האמצעית של העור כלפי חוץ וכן קילוף שכבת העור העליונה.

 

תחילת הטיפול, אומר ד"ר אברהמי, מתבצעת על ידי קרן לייזר אשר מחממת את השכבת האמצעית של העור ומעודדת יצירת סיבי עור חדשים הנקראים קולגן. דבר זה עוזר למילויי הקמט מבפנים. לאחר מכן מתבצע קילוף על ידי לייזר לצורך טיפול במראה העור החיצוני .

 

בשונה מפילינג כימי או בפילינג עמוק בלייזר אחר, בשיטה זו אין צורך בהרדמה כללית או בחדר ניתוח. זמן ההחלמה לאחר הטיפול הינו קצר יחסית לטיפולים אחרים.

הטיפול יעיל לכל אזורי הפנים כולל אזורי אתגר כגון: סביב העיניים, מניפות, סביב הפה ובין הגבות. כמו כן, ניתן לבצע את הטיפול לצוואר, מחשוף החזה, אמות וגב הידיים.

 

צפו בד"ר יואב אברהמי ממרפאת Forever young ברמת אביב מסביר ומדגים את השיטה המהפכנית החדשה, למי הטיפול מתאים ואיך נראות התוצאות לאחר מכן.

 

*התכנים במדור זה מוגשים בשיתוף עם המומחים המוצגים במסגרתם

 

מומלצים