שתף קטע נבחר

אשכנזי העיד, בן זקן שוחרר למעצר בית לילי

פרשת השחיתות בנמל אשדוד: הרמטכ"ל לשעבר הגיע ביוזמתו למשרדי להב 433 והעיד. קודם לכן בן זקן נחקר במשך שעות ושוחרר בתנאים מגבילים

הרמטכ"ל לשעבר, רב אלוף במילואים גבי אשכנזי, הגיע הערב (יום ג') מרצונו למשרדי להב 433 בלוד ומסר עדות בפרשת השחיתות בנמל אשדוד. אשכנזי עמד בראש דירקטוריון חברת שמן משאבי נפט וגז בע"מ עד התפטרותו באוקטובר האחרון. קודם לכן נחקר במשרדי היחידה במשך שעות איש העסקים ג'קי בן זקן, אחד מבעלי השליטה בחברת שמן. בן זקן, שמשמש גם בעלים של קבוצת הכדורגל מ.ס. אשדוד, שוחרר בתנאים מגבילים וירצה מעצר בית לילי.

 

סיפורים חמים נוספים - בפייסבוק שלנו

 

בן זקן השיב לכל שאלות החוקרים ומסר גרסה. המשטרה התירה לו לצאת לעבודה מדי יום, אולם הוא נדרש לשהות בביתו משעה 19:00. כמו כן, ייאסר עליו לצאת מהארץ בימים הקרובים. מוקדם יותר היום, בשעה 11:24, הוציאה הבורסה הודעה לפיה הוחלט על הפסקת מסחר במניית חברת שמן משאבי נפט וגז בע"מ שבן זקן והמיליארדר אברהם נניקשווילי הם בין בעליה.

מסר עדות, אשכנזי (צילום: אפי שריר, "ידיעות אחרונות") (צילום: אפי שריר,
מסר עדות, אשכנזי(צילום: אפי שריר, "ידיעות אחרונות")

ג'קי בן זקן, ארכיון (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
ג'קי בן זקן, ארכיון(צילום: אורן אהרוני)
 

עורכי דינו של בן זקן, נבות תל-צור וירון ליפשס ממשרד כספי ושות', מסרו בתגובה: "מר בן זקן נחקר היום, לצד אנשי עסקים נוספים, בנוגע לשירותים הלוגיסטיים שקיבלה חברת שמן בנמל אשדוד, במהלך תקופת הקידוח שבוצע על ידה. מר בן זקן סיפק הסברים מלאים וענה לכל שאלות חוקריו, אשר בסיום חקירתו נוכחו לדעת כי לא נפל כל פסול במעשיו, והראיה שבניגוד לשאר החשודים לא הביאו אותו לבית המשפט וכלל לא ביקשו כי ייעצר להמשך החקירה. למר בן זקן אין כל ספק כי החקירה, אשר נוהלה בעניינו בהגינות ובמקצועיות, תנקה אותו מכל חשד".

 

בתוך כך, בית משפט השלום בפתח תקווה האריך הערב בשבעה ימים את מעצרו של אלון חסן, יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד ואחד מ-15 החשודים שנעצרו הבוקר. חסן חשוד בעבירות של מרמה והפרת אמונים, איסור הלבנת הון, קבלת דבר במרמה, סחיטה באיומים, איסור עשיית פעולה ברכוש אסור ובקבלת שוחד.

 

הפרשה התפוצצה הבוקר כשהמשטרה עצרה 15 בני אדם, בהם עובדים בעבר ובהווה ובכירים מאוד בנמל אשדוד. על פי החשד, יצרו גורמים בנמל מנגנון לקידום ענייניהן של חברות פרטיות בשליטת מקורבים, ומנגנון זה תועל לספק רווח בתמורה לשוחד ולטובות הנאה מהחברות. העצורים חשודים בשוחד, מרמה, הפרת אמונים, סחיטה באיומים ועבירות נוספות.

 

בין היתר, נטען, הפעילו העובדים לחץ שנועד להבטיח את שכירת החברות המקורבות. הם עשו זאת גם כאשר היה בכך כדי לפגוע בהכנסות הנמל - ובקופה הציבורית. "במהלך השנה זיהינו פעילות של הלבנת הון והעברות כספיות חריגות - גם למדינות אחרות - שקשורות לנמל", אמר ראש אגף חקירות במשטרה, ניצב מני יצחקי. "להערכתנו יש גם מקרי שוחד בנמל. אנחנו על קרקע די מוצקה. יש לנו די ראיות לביצוע המעצרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי
צילום: מוטי קמחי
צילום: אבי רוקח
ג'קי בן זקן
צילום: אבי רוקח
מומלצים