שתף קטע נבחר

סוף לשביתה בקרנות הפנסיה הוותיקות

לאחר עיצומי עובדים שנמשכו כחודש וחצי ופגעו בעיקר בפנסיונרים שחברים בקרנות הפנסיה הוותיקות, חתמו העובדים על הסכם קיבוצי עם הנהלת "עמיתים" ובכך הסתיימה השביתה והעובדים ישובו מחר לעבודה

חוזרים לעבודה: לאחר עיצומים של כחודש וחצי - ההסתדרות, ועד עובדי 'קרן פועלי בניין' וועד עובדי 'קרן חקלאים', חתמו היום ד' על הסכם קיבוצי עם הנהלת 'עמיתים'. העובדים הודיעו כי ישובו מחר לעבודה סדירה.

 

שביתה בקרנות פנסיה; אלפי קשישים נפגעים

"בדואר ובנמלים רוצים קופת פנסיה עצמאית"

בג"ץ: הרכב מורחב ידון בביטול גיל הפרישה

 

ההסכם יחול על 150 עובדים קבועים בשתי הקרנות המשתייכות לקרנות הפנסיה הוותיקות הפועלות שהולאמו לפני כעשור ופועלות תחת הגוף הממשלתי עמיתים. בין היתר הוא קובע כי הם יקבלו קרן השתלמות, תוספת של ימי חופשה וימי הבראה, תתקיים משרת אם ומענק לעובדים יהיה על פי ותק.

 

סכסוך עבודה שנמשך שנה וחצי

ההסכם שם קץ לעיצומים בהם נקטו לאחרונה העובדים, במסגרתם הם שיבשו את העבודה ונמנעו מלטפל בבקשות עמיתי הקרנות. העובדים הכריזו על סכסוך עבודה לפני כשנה וחצי בטענה כי הם מופלים לעומת עובדים אחרים בסקטור הציבורי בשכרם ובתנאי עבודתם.

 

מירי דהן, יו"ר ועד עובדי 'קרן פועלי בניין', מסרה כי "לאורך השנים הופלו העובדים בחוזים אישיים ב'עמיתים' לעומת עובדים אחרים בסקטור הציבורי הן בשכרם והן בתנאי עבודתם. ראינו חשיבות עליונה בחתירה להסכם שיבטיח ביטחון תעסוקתי תוך שיפור תנאי העבודה והתנאים הסוציאליים של העובדים".

 

קרנות הפנסיה הוותיקות הולאמו לפני כעשור עקב גירעון אקטוארי בסכום של עשרות מיליארדי שקלים ופועלות כיום תחת עמיתים. בשונה מעובדי הקרנות מבטחים, מקפת, קרן הגמלאות המרכזית (קג"מ) ונתיב - שחתמו על הסכם קיבוצי מול הנהלת עמיתים, עובדי הקרנות בניין והחקלאים קבלו כי הם ניהלו מו"מ ארוך בנושא, ללא התקדמות.

 

בשבוע שעבר החריפו העובדים את את הצעדים וקיימו אסיפות מחאה בסמוך למוקדי קבלת הקהל. לטענתם, מנכ"ל עמיתים, יואב בן אור, החליט בעקבות זאת לסגור את מרכזי השירות של הקרנות - אולם בהנהלת החברה דחו את הטענות הללו ואמרו כי השיבושים בקבלת הקהל נגרמו בשל עיצומי העובדים.

 

בסך הכל כלולים בקרנות הותיקות כ-230 אלף פנסיונרים בישראל. את ועד העובדים ייצגו עו"ד אמיר בשה ועו"ד אייל ידין ממשרד עו"ד בני כהן ושות', את ההסתדרות יו"ר הסתדרות המעו"ף ארנון בר דוד ואת הנהלת עמיתים ייצג עו"ד עמי שחר ממשרד נחום פינברג ושות'.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים