שתף קטע נבחר
מונדיאל 2014

ההימור של הלמור

זה לא מונדיאל בלי חיה שתנחש את תוצאות המשחקים. הכירו את היורש של פול התמנון: מקס, הלמוּר מהספארי ברמת-גן. ההימורים היומיים שלו מגביע העולם - רק באולפן המונדיאל של ynet ספורט

עשרה ימים לפני שריקת הפתיחה של משחקי מונדיאל 2014 בברזיל, נבחר מי יהמר על המנצחים במשחקים: הכירו את מקס, למור חום צוואר, שיהיה המנחש של המונדיאל. מקס (15) חי בספארי ברמת־גן, ובמונדיאל הוא ינסה לחזות את תוצאות המשחקים על ידי בחירת כלי האוכל שלו, כשעל כל כלי יהיה סמל של אחת הקבוצות. ההימור היומי של הלמור - רק באולפן המונדיאל של ynet ספורט.

 

 

במונדיאל שעבר, דרום־אפריקה 2010, הסעיר את העולם פול התמנון שהצליח לחזות בהצלחה את תוצאותיהם של שמונה מתוך שמונה ממשחקי המונדיאל. התמנון, שחי באותה העת ב"מרכז חיי הים" בעיר אוברהאוזן שבגרמניה, ניחש את תוצאות המשחקים בעזרת שתי תיבות מזון שהוצבו מולו, שעל כל אחת מהן הודבק דגל המדינה המשחקת.

 

בדרכו של פול. הלמור מקס בספארי (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
בדרכו של פול. הלמור מקס בספארי(צילום: יריב כץ)

 

אכילה שלו מאחת התיבות נחשבה לבחירה שלו בקבוצה שתנצח. בדרך הזאת "הצליח" פול לנחש נכונה את המנצחת בשבעת המשחקים של נבחרת גרמניה במונדיאל וכן את המנצחת במשחק הגמר (ספרד).

 

לדברי מטפליו בספארי של מקס, גם לו יש סיכוי, ומדובר בלמור חברותי, נעים ונוח. "הוא רגיל שבני אדם מטפלים בו, ולכן הוא חברותי לבני אדם ולא תוקף", הסביר יונתן סמוכה, אחד ממטפלי הלמורים בספארי. "הלמורים הם בעלי חיים מאוד ייחודיים. הם חיים רק על האי מדגסקר, והם נחשבים לסקרנים מאוד".

 

פול התמנון מנבא את תוצאת הגמר של מונדיאל 2010 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
פול התמנון מנבא את תוצאת הגמר של מונדיאל 2010(צילום: רויטרס)

 

זו אינה הפעם הראשונה שבעל חיים מגויס להימור על משחקים בישראל. במשחקי יורו 2012 בפולין ובאוקראינה הפגין דבל'ה הג'ירף מהספארי ברמת־גן את יכולות החיזוי שלו תחת הכותרת "טוטו דבל'ה", ובחירותיו התפרסמו במדור ניחוש יומי. מול דבל'ה הוצבו דליי מזון עם דגלי המדינות המשחקות, והדלי שממנו אכל נחשב להימור שלו על המנצחת. דב'לה ניחש נכונה את תוצאותיהם של 18 מתוך 31 המשחקים שעליהם נשאל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים