שתף קטע נבחר

א-סיסי הושבע לנשיאות מצרים

עשרות מנהיגים מרחבי העולם - אך לא מישראל - השתתפו בטקס כניסתו לתפקיד של נשיאה השישי של מצרים

בצל שני הנשיאים הקודמים שמרצים עונש מאסר, הושבע היום (א') עבד אל-פתאח א-סיסי לנשיאה השישי של מצרים. "מהפיכת 25 בינואר נפלה בידי ארגון (האחים המוסלמים) שקרע אותה לחלקי גופות", אמר במהלך הטקס סגן נשיא בית הדין החוקתי העליון. "מהפיכת 30 בינואר לא הייתה הפיכה צבאית כפי שחלק טוענים, אלא התקוממות עממית".

 

סיפורים חמים נוספים - בפייסבוק שלנו

 

טקס ההשבעה, הבוקר בקהיר (צילום: AFP PHOTO / EGYPTIAN TV) (צילום: AFP PHOTO / EGYPTIAN TV)
טקס ההשבעה, הבוקר בקהיר(צילום: AFP PHOTO / EGYPTIAN TV)

בטקס משתתפים בכירי ממשל מעשרות מדינות - ובהם יו"ר הרשות אבו מאזן - אך לא מישראל. א-סיסי יחזור במהלכו על נוסח השבועה הקבוע ולאחר מכן יפנה לארמון אל-איתחאדיה, שם ייפגש עם עדלי מנסור, הנשיא הזמני שמונה על ידו עם הדחת מוחמד מורסי. השניים יחתמו על מסמך שיעביר לנשיא הנבחר את השלטון באופן רשמי, ושעות ספורות לאחר מכן ישתתף א-סיסי בטקס נוסף בארמון אל-קובה בבירה המצרית, שאליו הוזמנו "1,200 אזרחים מכל שכבות העם", כהגדרת הרשויות. במהלך האירועים צפוי הנשיא הנכנס לשאת דברים לעמו.

 

האווירה החגיגית ברחובות מצרים מלווה בכוננות שיא של מנגנוני הביטחון במדינה ופריסה רחבה של כוחות צבא, שנועדה למנוע פעילות טרור פוטנציאלית או מחאה של תנועת האחים המוסלמים. בכפוף לכך, נעצרה בסוף השבוע חוליה שתיכננה, על פי

החשד, לפגוע בפמליית א-סיסי לאחר השבעתו.

 

א-סיסי ניצח באופן מוחץ בבחירות לנשיאות לפני כשבועיים, וזכה לשיעור תמיכה של יותר מ-96%. עם זאת, התהליך לווה באכזבה מצרית מסוימת בשל אחוזי ההצבעה הנמוכים באופן יחסי. מעט לאחר בחירתו, בירכו את א-סיסי גם ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה שמעון פרס, ואיחלו לו הצלחה בתפקיד. השניים לא הוזמנו להשתתף בטקס ההשבעה, אך נשיא מצרים הדגיש בפניהם את מחויבותו לשמירה על הסכם השלום בין המדינות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP PHOTO / EGYPTIAN TV
א-סיסי בטקס ההשבעה
צילום: AFP PHOTO / EGYPTIAN TV
מומלצים