שתף קטע נבחר

אהבה שכתובה בכף היד: 47 שנים אחרי הפרידה הם התחתנו - ועתה הסתיים סיפור האהבה הגדול בשל המגפה

הם הכירו בשנת 1947 כשהוא היה בן 23 והיא בת 22. בשנת 1953 החיים הפרידו ביניהם למשך 47 שנה, אבל האהבה מעולם לא כבתה. בגיל 79 הם נפגשו מחדש והיו יחד כמעט 15 שנים, אך השבוע זה הסתיים בעצב רב לאחר שג'ואנה נפטרה מקורונה. קראו את הסיפור המרגש שלהם

ג'ואנה וג'אומה במפגש האחרון
ג'ואנה וג'אומה במפגש האחרון

בכל סוף שבוע, במשך יותר מ-3 שנים וחצי, הייתי לוקח את המטרו הצהוב מתחנת פובלא נואו בברצלונה ויורד מהקו האדום בתחנת אוניברסיטת. משם בהליכה של 5 דקות ברחוב רונדה דה סאן אנטוני עד לביתם של ג'אומה וג'ואנה. בדרך הייתי עוצר במאפייה וקונה כמה מאפים או עוגות שהיינו אוכלים יחד אחרי משחק הרמי שלנו בדירתם הקטנה העטופה באנרגיה של אהבה, רוגע ושלווה אינסופיים.

 

כשהכרתי את ג'אומה וג'ואנה הייתי בן 34, ג'אומה היה בן 81 וג'ואנה בת 80. בתור רווק לבד בכרך הגדול של ברצלונה הרגשתי, בכל סוף שבוע, כאילו אני הולך לבקר את הסבא והסבתא שלי, והם, אימצו אותי באהבה גדולה.

 

כך נפתחה הכתבה הזו לפני כשש שנים, עת פורסמה בערוץ האסטרולוגיה של ynet. מטרתה הייתה, ועודנה, להראות עד כמה חזקה האהבה. השבוע נתבשר לאונרדו דניאל, כותב הכתבה, כי ג'ואנה חלתה בקורונה בגיל 94. היא לא יכלה למחלה ונלקחה מג'אומה שקיבל הזדמנות אחת לבקר אותה, זה היה שבוע לפני מותה. זו התמונה האחרונה ששלח. וזה סיפור האהבה הגדול שלהם, למי שרוצה להיזכר.

 

 

 

 

סיפור אהבה מהאגדות

הסיפור של ג'אומה וג'ואנה הוא כמו סיפור ששומעים באגדות, אלה שכתובות בספרים שעטופים בכריכות העור העבות. אבל שלא כמו האגדות, הסיפור שלהם הוא סיפור אמיתי בהחלט.

 

ג'אומה וג'ואנה הכירו בברצלונה בשנת 1947 כשהוא היה בן 23 והיא בת 22. אלה היו זמנים שלאחר מלחמת העולם השנייה בעיצומה של דיקטטורת פרנקו בספרד. ג'אומה היה אז בחור צעיר, ג'נטלמן גבוה ונאה, וג'ואנה אישה צעירה, גבוהה ויפה.

 

ג'אומה וג'ואנה בצעירותם (צילום: ג׳אומה אלמירל קררס ) (צילום: ג׳אומה אלמירל קררס )
ג'אומה וג'ואנה בצעירותם(צילום: ג׳אומה אלמירל קררס )

 

הם היו לזוג, עד שבשנת 1951 החליט ג'אומה לנסות למצוא עתיד טוב יותר בדרום אמריקה, ולנסות שם את מזלו. הוא הגיע לאורוגואי, ארצי מולדתי, שנחשבה אז לשוויץ של דרום אמריקה. בשנת 1953 חזר ג'אומה לספרד והציע לג'ואנה להצטרף אליו לחיים חדשים ומשותפים באמריקה הלטינית. ג'ואנה נאלצה לסרב על מנת להישאר בברצלונה לטפל בהוריה שלהם היא הייתה בת יחידה, וכך נפרדו דרכיהם למשך 47 שנה.

 

ג'אומה התחתן עם אישה יהודייה בשנת 1955 והשתקעו בסאו פאולו שבברזיל. נולדו להם שני ילדים ו-3 נכדים ובשנת 1999 אשתו נפטרה, לאחר 44 שנות נישואין. למרות חיים שלמים שחלפו להם ביעף, ג'אומה מעולם לא שכח את אהבתו הראשונה - ג'ואנה. אחרי שהתאלמן, בשנת 2000 ובגיל 76, החליט ג'אומה לעשות את כל הדרך מסאו פאולו ולהגיע לברצלונה כדי למצוא את אהבתו הראשונה, זאת שמעולם לא הצליח לשכוח.

 

ג'אומה וג'ואנה בטרם נפרדו (צילום: ג׳אומה אלמירל קררס) (צילום: ג׳אומה אלמירל קררס)
ג'אומה וג'ואנה בטרם נפרדו(צילום: ג׳אומה אלמירל קררס)

 

איפה מתחילים לחפש אישה שלא ראית 47 שנה? במקומות שהכרתם אז.

 

ג'אומה התחיל מתדפק על דלתות הבתים שפעם הכיר ושאל כל אחד שפגש איפה ג'ואנה נמצאת עכשיו? ואף אחד לא ידע. כמעט לפני שהתאייש החליט לצלצל בעוד דלת אחת. האישה שפתחה את הדלת זיהתה מיד את ג'אומה והתרגשה מאוד לראותו אחרי כמעט חצי מאה. היא הכירה את ג'ואנה וידעה את מקום הימצאה.

 

ג'ואנה התגוררה בבית אבות בברצלונה וג'אומה נסע לראות אותה. ג'ואנה, שאז הייתה בת 75 לא התחתנה מעולם, כאילו חיכתה לאהוב לבה שיחזור ממסעו הארוך מעבר לים, והנה, הוא סוף-סוף חזר.

 

אחרי הפגישה המחודשת החליטו השניים ש-47 שנה של פרידה מספיקות, ובשנת 2003 עזב ג'אומה את ארצו מזה כמעט 50 שנה - ברזיל - וחזר להשתקע בברצלונה עם אהובתו ג'ואנה. באותה שנה הם התחתנו כשג'אומה בן 79 וג'ואנה בת 78.

 

לפני שלושה חודשים מלאו לג'אומה 90 שנה וג'ואנה תהיה בת 89 ביוני הקרוב. שניהם עדיין מאושרים וויטאליים כמעט כמו ביום הראשון לפגישתם.

 

אהבה בכפות ידיהם (צילום: ג׳אומה אלמירל קררס) (צילום: ג׳אומה אלמירל קררס)
אהבה בכפות ידיהם(צילום: ג׳אומה אלמירל קררס)

 

התאמה זוגית של אהבה בת 90 שכתובה בכפות הידיים

כחוקר בתחום הכירולוגיה (מדע הקריאה בכפות הידיים) רציתי לדעת כיצד אהבתם של ג'אומה וג'ואנה באה לידי ביטוי בכפות ידיהם והאם ניתן ללמוד מהתאמתם כבני זוג לפי הכלים המדעיים של הכירולוגיה, וביקשתי מג'אומה שישלח לי כמה צילומים.

 

הנה כמה ממצאים מעניינים של מה שעושה את הזוגיות של ג'אומה וג'ואנה לזוגיות מנצחת:

 

1. מרקם יד זהה וצורת יד תואמת: זוגיות זה דבר מורכב, כמו לחבר בין מיליוני אטומים משתי קבוצות שונות ולחכות לנס, נס שיצור זיק כזה של פעם בחיים. מעט פעמים זה קורה. אחד הכללים של זוגיות מוצלחת, תנאי הכרחי אך לא מספיק, הוא שידי שני בני הזוג יהיו בעלות מרקם דומה. אם מרקם היד של שני בני הזוג שונה בתכלית, למשל, אחד עם יד קשה, מחוספסת ושני/שניה בעל יד משעית ועדינה, רוב הסיכויים שזה לא יעבוד. אין מה לעשות. ככה זה יוצא.

 

לפעמים שואלים אותי בהרצאות שלי "מה אם הגבר עובד עבודות ידיים, מה שגורם לו לידיים קשות יותר? אז הם לא מתאימים?". תשובתי היא: "אם הפער במרקם של שני בני הזוג קיצוני, אז לא, זה לא יעבוד".

 

אצל ג'אומה וג'ואנה מרקם ידיהם וצורתם דומה. שניהם בעלי ידיים עם מרקם גמיש ורך, עם מספר רב של קווים בידיים שמראים על רגישות וחשיבה אינטלקטואלית מפותחת. שניהם בעלי ידיים מסוג יסוד המים (כף יד מלבנית ואצבעות ארוכות), מה שמלמד על רגש מוגבר אצל שניהם ויכולת להבין את נפשו אחד של השנייה ולשדר "באותו תדר".

 

 (צילום: ג׳אומה אלמירל קררס) (צילום: ג׳אומה אלמירל קררס)
(צילום: ג׳אומה אלמירל קררס)

 

2. רמה אינטלקטואלית זהה: כדי שתהיה התאמה בין בני הזוג שניהם חייבים להיות בעל רמה אינטלקטואלית זהה. כשקיים פער ברמת ההשכלה או האינטליגנציה בין בני הזוג - אין הרבה סיכויים לזוגיות ארוכת שנים.

 

אצל ג'אומה וגיואנה רואים שלשניהם רמה אינטלקטואלית גבוהה. לג'אומה יש בידו קו ראש מעוקל עם פיצול שקרוי פיצול הסופרים, המקנה לו יכולת יצירתית גבוהה, הן בכתב והן בעל פה ואכן, ג'אומה הוא משורר ופילוסוף בנשמתו שכותב, מצלם ויוצר בלי הרף. ג'ואנה מצידה ניחנה בקו חיים כפול המלמד על יכולות שכליות גבוהות ורמת אינטליגנציה מאוד גבוהה ואכן, גם בגילה הרם היא ממשיכה ללמוד את השפה הקטלנית בקורס בברצלונה. גם האגודל הארוך של ג'אומה וג'ואנה מראים על אינטליגנציה גבוהה.

 

3. שניהם עם אגו נמוך וצניעות גבוהה: על מנת שזוגיות תעבוד, שני בני הזוג צריכים להיות דומים ברמת האגו והביטחון העצמי שמקרינים כלפי חוץ. אם בן זוג אחד הוא יהיר, אגוצנטרי, שואף להשליט את רצונו על השני בזמן שהשני הוא נרמס חסר ביטחון, הזוגיות לא תעבוד לאורך שנים, ואם תעבוד, שניהם יהיו מאוד אומללים. לכן, רצוי ששניהם יהיו עם ביטחון גבוה או שניהם צנועים.

 

במקרה של ג'אומה וג'ואנה כפות ידיהם מראות ששניהם אנשים צנועים, חסרי אגו וחסרי התנשאות. את זאת רואים מגובה האצבע המורה שלהם. האצבע המורה- כאשר היא נמוכה מהקמיצה מראה על אדם עם אגו נמוך, עם ביטחון עצמי קצת נמוך ויותר נחבא אל הכלים. גם ג'אומה וגם ג'ואנה דומים בתכונה זאת מה שמחזק את ההתאמה שלהם.

 

 (צילום: ג׳אומה אלמירל קררס) (צילום: ג׳אומה אלמירל קררס)
(צילום: ג׳אומה אלמירל קררס)

 

4. התאמה ברגש בנתינה ובאנרגיה הפיזית: על מנת שזוגיות תעבוד שני בני הזוג צריכים להתאים ברמת האנרגיה, הרצון לתת, הרגש, ועוד. אם בן זוג אחד הוא נותן מעצמו, רגיש, מפנק ומתמסר והשני אטום רגשית, אינטרסנט וחסר רגישות, קרוב לוודאי שלא מדובר בזוגיות מנצחת. כמו גם, אם בן זוג אחד הוא מאוד אנרגטי, עם יכולת ורצון עשייה ונתינה והשני סחוט אנרגטית וחסר אנרגיה, גם כאן הסיכויים לא טובים לזוגיות ארוכת טווח.

 

אצל ג'אומה וג'ואנה רואים התאמה גם בעניין זה - לג'אומה שני קווי לב ועוד טבעת ונוס גדולה שמהווה כמין קו לב נוסף. הדבר מראה על יכולת רגשית ויכולת אמפטית גדולה מאוד וצורך להתחבר אל בת הזוג בעיקר ברמה הרגשית העמוקה עם צורך להבין ולהיות מובן. לג'ואנה קו לב ארוך וישר עם פיצול, המראה על יכולת נתינה מאוד גבוהה ודאגה לאחר וצורך להיות שם בשביל השני.

 

גם ברמה האנרגטית יש התאמה, אצל ג'אומה רואים קו חיים חזק וברור וקו חיים פנימי המהווה חיזוק אנרגטי לקו החיים הראשי. הדבר מלמד על אנרגיה גבוהה, בריאות טובה, ורצון ויכולת "לטרוף את העולם". ואכן, ג'אומה שוחה 3 פעמים בשבוע בבריכת שחייה, מטייל בברצלונה המדהימה, מצלם , ונהנה מהחיים. גם אצל ג'ואנה רואים קו חיים ארוך וברור המתפצל לשניים. הפיצול הפנימי, החזק יותר, מדבר על הרצון שלה למשפחה וההשקעה בזוגיות ובבית עם אנרגיה חיובית וטובה. גם לג'אומה וגם לג'ואנה יש את קו אפולו – קו השמחה שמתחת לקמיצה. קו זה מראה על היכולת שלהם לשמוח בחלקם, ליצור ולהרגיש מאושרים יחדיו.

 

כבר 6 שנים שאני לא גר בברצלונה ו-3 שנים מאז הפעם האחרונה שראיתי את ג'אומה וג'ואנה. בכל יום שישי שולח לי ג'אומה אימייל עם הכותרת "שבת שלום לאונרדו, כאן אנחנו בסדר", ומצרף מצגת עם צילומים שלו של העיר המדהימה בעולם - ברצלונה. הבטחתי לו שבסוף השנה אבקר אותם ונשחק, לפחות עוד פעם אחת, את משחק הרמי בביתם הקט. אחרי הכל, איתם אני לומד מה זאת באמת אהבה.

 

 לאונרדו דניאל   - מומחה לכירולוגיה פסיכו-דיאגנוסטית ומתמחה בתורת הסו-ג'וק 

 


פורסם לראשונה 09/06/2014 09:27

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג׳אומה אלמירל קררס
ג'ואנה וג'אומה
צילום: ג׳אומה אלמירל קררס
צילום: דני בכר
לאונרדו דניאל
צילום: דני בכר
מומלצים