שתף קטע נבחר

חשד נגד בן אליעזר: יותר מ-2 מיליון שקל בכספת ותצהיר שקר

הפרישה מהמרוץ לנשיאות לא עוצרת את החקירה: נמצאו מאות אלפי דולרים בכספת שבבעלותו. המשטרה בודקת אם בן אליעזר שיקר בתיק חסוי שנדון בבית המשפט. במקביל נמצא שגם ג'קי בן זקן העביר לו כסף למערכת בחירות

חקירת ח"כ בנימין בן אליעזר מסתעפת ומתרחבת: המשטרה חושדת כעת שבן אליעזר הגיש תצהיר שקר בנוגע לתיק חסוי שמתנהל בבית המשפט. החקירה המקורית, שבעקבותיה פרש בן אליעזר מהמרוץ לנשיאות, נסובה על 1.4 מיליון שקל שהועברו מאיש העסקים אברהם נניקשווילי לבן אליעזר - לטענת המשטרה ללא הסבר עסקי מניח את הדעת. מקורבים לבן אליעזר אמרו בתגובה כי מדובר בתצהיר אמת והוא עומד מאחוריו.

 

במקביל, במהלך בדיקה בסניף בנק נמצאו יותר מ-2 מיליון שקל בכספת שהייתה בבעלותו של בנימין בן אליעזר. המשטרה בודקת אם לא דיווח על הסכום.

 

עוד בחדשות:

 

כמו כן נחקר מידע שלפיו גם איש העסקים ג'קי בן זקן, חברו ומקורבו של נניקשווילי, העביר לבן אליעזר כסף. ממסמכים שנמצאים בידי החוקרים עולה שב-2005 העביר בן זקן לבן אליעזר לפחות 35 אלף שקל כדי לסייע לו במערכת בחירות. בן זקן צפוי למסור עדות בפרשה.

בן אליעזר ונניקשווילי ()
בן אליעזר ונניקשווילי

ביתו של בן אליעזר ביפו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ביתו של בן אליעזר ביפו(צילום: מוטי קמחי)

אתמול בלילה קיים ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב מני יצחקי, ישיבת עבודה עם היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ועדכן אותו בהתפתחויות בחקירתו של בן אליעזר. אף שבן אליעזר פרש מהמרוץ לנשיאות, החוקרים קיבלו אור ירוק להמשיך את החקירה באינטנסיביות.

 

בינתיים הצליחו חוקרי המשטרה להתחקות אחר חלק מהכסף שקיבל בן אליעזר מנניקשווילי. על פי החוקרים, בידיהם עדות לכך ששליח מטעמו של בן אליעזר הגיע לחנות להמרת כספים ופדה שם המחאה של מאות אלפי דולרים לכסף במזומן. החוקרים הצליחו להתחקות אחר התיעוד של הכסף והגיעו לאדם שהמיר את הצ'ק.

 

כמו כן מתכוונים במשטרה לבדוק את תכולתה של כספת שבבעלות בן אליעזר. להערכתם נמצא שם סכום גדול במזומן, והם ינסו לבדוק מה מקור הכסף.

בן זקן ונניקשווילי (צילום: באדיבות one , אלעד דיין) (צילום: באדיבות one , אלעד דיין)
בן זקן ונניקשווילי(צילום: באדיבות one , אלעד דיין)

החקירה נגד בן אליעזר פורסמה ביום שישי האחרון. לפי המידע שנמצא בידי המשטרה, הוזרמו לו במשך תקופה ארוכה, בהיותו חבר כנסת, סכומים של מיליוני שקלים שאין להם הסבר עסקי.

חלק מהכספים הופקדו בחשבונות בנק של קרובי משפחתו ומשם הועברו לבן אליעזר.

 

בנוסף התקבל מידע שלפיו נניקשווילי, טייקון אנרגיה ומבעלי השליטה בחברת "שמן", העביר לבן אליעזר סכומי כסף גדולים. סלע המחלוקת בין אליעזר לחוקרים הוא סביב הלוואה של 1.4 מיליון שקל שקיבל מנניקשווילי. מבדיקה שערכה המשטרה עולה כי אכן בוצעה העברה ישירה מחשבונו של איש העסקים לבן אליעזר בסכום זה. נניקשווילי הסביר לחוקרים שמדובר בהלוואה שנתן לבן אליעזר לצורך רכישת הדירה ביפו, הלוואה שנעשתה על ידי עורכי דין בחוזה כתוב ומסודר.

 

"כל מה שנתתי היה במסגרת החוק", טען נניקשווילי. עורך דינו נתן שמחוני אמר: "מר נניקשווילי נחקר, שיתף פעולה עם חוקריו וכפר מכול וכול בדבר מתן כספים שלא כחוק למר בן אליעזר. בשל מגבלות החקירה, בשלב זה לא ניתן להתייחס לפרטי הדברים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים