שתף קטע נבחר

בדרך: פיצוי מוגדל לנשים שהופלו בשכר

אושר לקריאה ראשונה: אישה עובדת שקופחה בשכרה לעומת גבר המועסק בתפקיד זהה, תוכל לתבוע פיצויים גם על הפגיעה בכבודה ובמעמדה. עוד מוצע, כי התנכלות מצד המעסיק תיחשב לעבירה פלילית

אישה עובדת שקופחה בשכרה לעומת גבר המועסק במקום עבודתה בתפקיד ובמעמד זהים, תוכל לתבוע מהמעסיק פיצויים גם על הפגיעה בכבודה ובמעמדה ולא רק בשל עצם פערי השכר, כפי שמאפשר לה החוק הקיים. כך קובעת הצעת חוק פרטית שאושרה היום (ב') לקריאה ראשונה בוועדת העבודה והרווחה - שלב המקרב אותה לספר החוקים.

 

 

הצעת החוק, שמרחיבה את הגנת הנשים העובדות, היא יוזמה של יו"ר הוועדה למעמד האישה ח"כ עליזה לביא (יש עתיד). ההצעה שומרת על העובדת גם מפני התנכלות של המעסיק אם העזה לתבוע ממנו את תוספת השכר שמגיעה לה כדין. עוד מוצע, כי התנכלות מצדו תיחשב לעבירה פלילית אשר רק תסבך את המעסיק בענישה חמורה יותר.

 

ח"כ לביא אמרה היום בוועדה, כי עדיין "קיימים פערים בלתי נתפשים בין שכר הנשים לשכר הגברים, אפילו במגזר הציבורי. הצעת החוק נועדה להגביר את הרתעת המעסיקים מלבד הנשק הנוסף שהיא תיתן בידי הנשים המקופחות והמופלות לרעה בתחום השכר".

 

 יו"ר הוועדה ח"כ חיים כץ (ליכוד-ביתנו) אמר כי הוועדה לא תחסוך מאמצים כדי למגר את תופעת ההפליה בשכר בין נשים לגברים.

 

לאחר אישור הצעת החוק בקריאה ראשונה במליאת הכנסת, היא תחזור לוועדה להכנה לקריאה שנייה ושלישית. כוונת הוועדה להשלים את החקיקה לפני צאת מליאת הכנסת לפגרת הקיץ, כדי שתיכנס לתוקף לפחות בראשית 2015.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים