שתף קטע נבחר

ת"א: שכנים שמעו צעקות ומנעו אונס

מטפלת מהפיליפינים הותקפה בדרום תל אביב, בעת ששהתה בבית קשישה שבה טיפלה. שני שכנים הצליחו להשתלט על התוקף, אזרח אריתריאה

אומץ לב של אזרחים מנע ניסיון אונס של נתינה זרה בדרום תל אביב. שכנים שמעו שלשום בערב (יום ד') צעקות מבית סמוך ונחלצו לעזרתה של אזרחית פיליפינית שמטפלת בקשישה סיעודית. בדירה הם ראו איך אדם מנסה לאנוס את המטפלת, לנגד עיניה של הקשישה שלא יכלה לעזור לה.

 

 

 

על פי פרטי החקירה שמנוהלת במרחב יפתח, עולה כי החשוד, אזרח אריתריאה כבן 23, ידע

ככל הנראה שהמטפלת הפיליפינית נמצאת לבדה עם הקשישה, שלא יכולה להפריע לו במעשיו. הוא פרץ לבית, התנפל על הפיליפינית שהייתה במטבח, החל להכות אותה תוך שהוא מפיל אותה לרצפה ואף הצליח להפשיטה.

 

שכנים ששמעו את הצעקות נכנסו לבית וראו את החשוד כשהוא חצי עירום, גוהר על הפיליפינית. "עמדו כמה אנשים מחוץ לדירה ששמעו את הצעקות אבל לא נכנסו. אשתי אמרה לי שאבדוק מה קורה, כי הקשישה שגרה בבית היא חברה של אימא שלה ז"ל והיא חששה ששודדים אותה. נכנסנו לדירה וראינו שזה לא שוד", סיפר השכן שנכנס לדירה. "הקשישה שכבה במיטה ובכתה, זה ממש היה מחזה קשה. בקושי הצלחנו לנטרל אותו, הוא היה חזק מאוד".

 

בסופו של דבר הצליחו השכנים להשתלט על החשוד והם מסרו אותו לידי השוטרים שהוזעקו למקום. הוא הובא לבית המשפט ושם הוארך מעצרו עד יום א'.

 

מי שהגיעו לדירה היו גם אנשי המרכז למדיניות הגירה ישראלית שנמצאים בדרום תל אביב, שמעניקים סיוע לתושבים שנפגעו כתוצאה מפעילות עבריינית של זרים.

 

אורלי יוגיר, מנכ"לית המרכז למדיניות הגירה ישראלית: "תושבות דרום תל אביב חוות הטרדות וניסיונות תקיפה מינית כמעט מידי יום. לצערנו מעט מאוד מקרים מדווחים או מטופלים. אני קוראת לממשלת ישראל לקחת אחריות לשטח ההפקר שהיא יצרה בדרום תל אביב ולהשיב את הביטחון האישי של הנשים".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים