שתף קטע נבחר

עובדי רשות המסים נוקטים בעיצומים

ועד עובדי רשות המסים מתכוון להשבית מהיום את כל מערכות המחשוב - אלא אם האוצר יישב איתו למו"מ בנושא סכסוך העבודה עליו הכריזו לפני כ-3 שנים. במסגרת העיצומים, לא תתאפשר קבלת קהל וטיפול בנישומים; והעובדים לא יוכלו לשחרר מטענים או לא לעצור את הנכנסים לארץ בנתב"ג

ועד עובדי רשות המסים מתכוון להשבית מהיום (א') את כל מערכות המחשוב, זאת אלא אם האוצר ישב איתו למו"מ בנושא סכסוך העבודה עליו הכריזו העובדים לפני כ-3 שנים. במסגרת העיצומים, תושבת מערכת המחשוב המופעלת על ידי עובדי שע"מ (שירות עובדים ממוכן). כתוצאה מכך, לא תתאפשר קבלת קהל וטיפול באוכלוסיית הנישומים ולא ייגבה מכס על מטענים בנמלי הים והאוויר - מה שעשוי לעכב את שחרורם.

 

 

סכסוך העבודה הוכרז על ידי 3 הוועדים של רשות המסים - מע"מ, מכס ושע"מ (שירות עיבודים ממוכן), הכוללים כ-6,000 עובדים. יעקב גנור, שמלווה את הוועד בסכסוך, הסביר כי העובדים מוחים על תנאי שכר והעסקה וכן דורשים לקלוט כעובדי מדינה, עשרות עובדי קבלן המועסקים בשע"מ.

 

לדברי גנור, מאז הוכרז הסכסוך לא חלה התקדמות במו"מ מול האוצר. "מהות סכסוך העובדה שנקלענו אליו הוא כתוצאה מאי-ביצוע התחייבות המדינה בנוגע למערכת המיכון של שע"מ - יש הרבה עובדים שהם עובדי קבלן, אך אנחנו דורשים שכל העובדים יקבלו שכר ותנאים שווים. נושא נוסף הוא תנאי השכר וההעסקה. פעם שכר העובדים היה בשיא פרמידת השכר, אבל הוא נשחק ויש עובדים בדרגות מסוימות שצריכים לקבל השלמת הכנסה. היום קשה לנו מאוד לגייס עובדים".

 

גנור ציין כי העובדים יתייצבו לעבודה כרגיל, אך בשל השבתת מערכות המחשוב הם לא יוכלו בעצם לעשות דבר. "ברגע שאין מיכון אי אפשר לתת שירות טוב לאוכלוסיית הנישומים, לשחרר מטענים ולבצע מבצעי פיקוח ובקרה של רשות המסים. כל העבודה תבוצע בתוך המשרדים עצמם ומכיוון שיש לנו פיגורים עצומים, נגמור את כל מה שיש ונכין לצורך הקלדה למערכת המחשוב כשהיא תחזור לפעול".

 

גנור הוסיף כי "אנחנו רוצים למצוא פתרון. אם האוצר יתעשת ויקרא לנו לדיון, גם היום באמצע הלילה - אנחנו זמינים לכך. אנחנו המטרה אינה לגרום נזק למדינת ישראל".

 

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "עובדי רשות המסים דורשים תוספות שכר של עשרות אחוזים וזאת, כשרק לפני פחות משנתיים נחתם עמם הסכם ששיפר את שכרם והעניק להם תוספת שכר פנסיונית קבועה לשכר של כ-500 שקל לעובד בחודש, וזאת מעבר ליתר התוספות ששולמו לכלל עובדי הממשלה והמגזר הציבורי.

 

"לעובדים הוצע סיוע בהשלמת איחוד אגפי המסים ובמקביל ובכפוף להשלמת האיחוד לנהל מו"מ על השלכות המהלך, ובתוך כך, כנגד גמישות ניהולית של הגוף החדש, לשפר גם את שכרם של העובדים.

 

"כשלב ביניים, הוצע להפעיל פיילוט של עבודה מאוחדת של אגף מס הכנסה ומע"מ בכמה מקומות, וזאת כנגד תשלום לעובדים, וכן הוצע לעובדים מענק של אלפי שקלים לעובד כנגד עמידה ביעדי גבייה וכן בתמורה לשיפור תפקוד רשות המסים בכללותה וביצוע מטלות נוספות.

 

"לעובדים הועברה הצעה בכתב ללכת במתווה האמור, ושיבושי העבודה באים על מנת להגביר את הלחץ להשיג הישגים גדולים ומהירים".


פורסם לראשונה 14/06/2014 22:01

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
משה אשר יו"ר רשות המסים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים