שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס, AP, צביקה טישלר

משפחות החטופים לבניהן: "אוהבים ומתגעגעים, תהיו חזקים"

קרוביהם של גיל-עד שער, אייל יפרח ונפתלי פרנקל התאספו בבית משפחת האחרון בנוף איילון, חמישה ימים לאחר חטיפתם. "אנו מרגישים חיבוק עצום מכל עם ישראל וזה מאוד מחזק אותנו", הצהירו

קרובי הנערים החטופים נפגשו הבוקר (יום ג') לראשונה מאז האירוע. משפחות שער ויפרח הגיעו לבית משפחת פרנקל בנוף איילון, והגדירו את האירוע "מפגש של סולידריות וחיזוק עצמי". המשפחות ביקשו לאחר הפגישה "לחזק את כוחות הביטחון ואת מקבלי ההחלטות", ואמרו כי הן מתפללות "לחזרת הבנים לא פגע".

 

המשפחות הכירו בעקבות חברותם של בניהם ולימודיהם באותה כיתה בישיבה, ובמהלך הימים האחרונים היו בקשר טלפוני. "אנו מרגישים חיבוק עצום מכל עם ישראל וזה מאוד מחזק אותנו", הצהירה רחל, אמו של נפתלי פרנקל. "אנו מבקשים להמשיך בתפילות ולהמשיך בעשייה הטובה שמורגשת במדינה בימים אלה. אנו פשוט רוצים לחבק את הילדים. אנו אוהבים אתכם ומתגעגעים אליכם, תהיו חזקים". 

מימין לשמאל: אמו של גיל-עד שער, אמו של אייל יפרח ואמו של נפתלי פרנקל  (צילום: אביגיל עוזי, "ידיעות אחרונות") (צילום: אביגיל עוזי,
מימין לשמאל: אמו של גיל-עד שער, אמו של אייל יפרח ואמו של נפתלי פרנקל (צילום: אביגיל עוזי, "ידיעות אחרונות")

 (צילום: אביגיל עוזי, "ידיעות אחרונות") (צילום: אביגיל עוזי,
(צילום: אביגיל עוזי, "ידיעות אחרונות")

 (צילום: אביגיל עוזי, "ידיעות אחרונות") (צילום: אביגיל עוזי,
(צילום: אביגיל עוזי, "ידיעות אחרונות")

מימין לשמאל: הוריו של אייל יפרח, נפתלי פרנקל וגיל-עד שער  (צילום: אביגיל עוזי, "ידיעות אחרונות") (צילום: אביגיל עוזי,
מימין לשמאל: הוריו של אייל יפרח, נפתלי פרנקל וגיל-עד שער (צילום: אביגיל עוזי, "ידיעות אחרונות")
 

במהלך היום המשיכו להגיע אל הבית אזרחים שרוצים להביע הזדהות עם בני המשפחה, אחד מהם, תושב הדרום, סיפר כי בשל צורך כלכלי הגיע לבקש עזרה בישיבה שבה לומדים הנערים. "כשהוא שמע את הסיפור שלי נפתלי פשוט הוציא שטר של מאה שקל מהכיס ונתן לי. כשראיתי את התמונה שלו בתקשורת הייתי המום, לא האמנתי שהוא החטוף. באתי לספר את הסיפור הזה להורים שלו, שיידעו איזה בן טוב יש להם", הסביר. אזרחים אחרים שלא נכנסו פנימה העבירו פתקי תמיכה ומתנות למשפחות.

 

יעקב, אביו של עדי אביטן, החייל שנחטף ונהרג יחד עם בני אברהם ועומר סואעד בהר דב בשנת 2000, אמר כי "מטבע הדברים דבר כזה מחזיר אותנו הרבה הרבה שנים אחורה, ליום האירוע שלנו, כשבאו והודיעו לנו שעדי נחטף ונפגע. באנו לתמוך, לחזק, לתת להם איזשהו כוח, כי בלי התקווה קשה מאוד לשרוד ואנחנו מקווים שנעביר את המסר. אני מקווה שזה יסתיים הכי מהר שאפשר".

משפחת שער מגיעה לנוף איילון, הבוקר (צילום: אביגיל עוזי, "ידיעות אחרונות") (צילום: אביגיל עוזי,
משפחת שער מגיעה לנוף איילון, הבוקר(צילום: אביגיל עוזי, "ידיעות אחרונות")

 

אביו של שער דיבר אמש לראשונה מאז חטיפת בנו ואמר לאזרחים שהתאספו מחוץ לביתו: "אומרים לנו שאנחנו משדרים עוצמה, אבל אני חייב להגיד לכם שהעוצמה הזו באה מכם. אנו מרגישים את החיבור של כל הקהלים והציבור. היו אצלנו נציגים של כל הקשת הפוליטית וכולנו מאוחדים. אנחנו מקבלים טלפונים של אנשים מכל עם ישראל ומקבלים חיזוק מכל העולם שמתפללים עבור ילדינו".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הבוקר עם המשפחות ואמר להורים: "אנחנו עושים הכול כדי למצוא את אייל, גיל-עד ונפתלי. בשטח אנחנו מפעילים מאמץ מבצעי ומודיעיני עצום למטרה זאת. בשם אזרחי ישראל אני מבקש לחזק את רוחכם". מעט מאוחר יותר התכנס הקבינט ודן באירועים.

 

 

היום החמישי של המצוד אחר החוטפים עדיין לא הביא עמו אות חיים מהנערים - גיל-עד שער (16) מטלמון, נפתלי פרנקל (16) מנוף איילון ואייל יפרח (19) מאלעד - או נטילת אחריות של יוזמי הפעולה. יותר מ-200 פלסטינים, ובהם בכירי חמאס בגדה, נעצרו מאז האירוע, ובכירי מערכת

הביטחון והממשלה הדגישו כי מבצע "שובו אחים" עשוי להימשך עוד זמן רב.

 

כוחות הביטחון עצרו במהלך הלילה 41 פלסטינים ופעלו בעיקר באזור שכם. סריקות במחנה הפליטים בלאטה ובעווארתה איתרו, בין היתר, מחרטה לייצור כלי נשק ובעיר שכם עצמה נמצאו כלי נשק, חלקם מייצור מקומי, מטענים, רימוני רסס ותחמושת רבה. במהלך הפעילות לא נרשמו עימותים. בבית לחם נתפסו מחשבים של פעילי טרור. "התיאום עם הגורמים הפלסטיניים ברמת השטח ענייני מאוד", אמר גורם צבאי בכיר.

 

Read this article in English

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי, "ידיעות אחרונות"
חיבוק ודמעות בפגישת המשפחות
צילום: אביגיל עוזי, "ידיעות אחרונות"
צילום: איתי בלומנטל
משפחת יפרח, הבוקר
צילום: איתי בלומנטל
מומלצים