שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס, AP, צביקה טישלר

אהרונוביץ': הביקורת על המשטרה מוצדקת

המפכ"ל אמר השבוע כי "צריך להתרכז במשימת השבת הבנים", לשר הממונה עליו כבר ברור כי הטיפול המשטרתי בשיחה מאחד החטופים היה לקוי: "הקלטת תובא בעתיד לידיעת הציבור"

מפכ"ל המשטרה נמנע מלהתייחס למחדל בטיפול בשיחה שבה אמר אחד הנערים "חטפו אותי, חטפו אותי", אבל לשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' כבר ברור: "הביקורת מוצדקת". בישיבת "מקור חיים", שבה למדו שניים מהנערים שנחטפו - גיל-עד שער ונפתלי פרנקל - התייחס השר אהרונוביץ' לטיפול המשטרתי באותה שיחה והוסיף כי "הקלטת תובא בעתיד לידיעת הציבור".

 

עוד בפרשת החטופים:

האו"ם: הנערים נחטפו? לא יודעים בוודאות

נעצרו 51 ממשוחררי עסקת שליט

 

לעומתו, כשהמפכ"ל רב-ניצב יוחנן דנינו הגיב לראשונה לביקורת, אחרי חזרתו מחו"ל, הוא אמר: "אני חושב שבעת הזו התפקיד המרכזי של כולנו הוא להתרכז במשימה של להשיב את הבנים. אני שמעתי את הביקורת מרחוק. אנחנו נבדוק את כל מה שצריך, אבל צריך לעשות את זה בזמן הנכון".

 

מתנער מהמפכ"ל. השר אהרונוביץ' בישיבת "מקור חיים", היום (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
מתנער מהמפכ"ל. השר אהרונוביץ' בישיבת "מקור חיים", היום(צילום: עידו ארז)

השר אהרונוביץ' ציין היום כי "זו ביקורת מוצדקת מטבע הדברים. יש לזכור שאני גם אמרתי שצריך לבדוק את הדברים ולהפיק את הלקחים. אני שמעתי את הקלטת, אני אומר שזה קשה מאוד

 להבין אותה אבל הקלטת הזו באחד הימים תובא לידיעת הציבור. אבל אם היו תקלות אני הבנתי שהמפכ"ל מינה צוות בדיקה. מקווה שיסיקו מסקנות".

 

השר לביטחון פנים התייחס גם לכוונה להחמיר את תנאיהם של אסירי החמאס. לדבריו, "אני בשנים האחרונות החמרתי מאוד בתנאיהם של אסירי החמאס ואסירים ביטחוניים בכלל. בעקבות החטיפה הקבינט הסמיך אותי לנקוט צעדים נוספים וכבר הנחיתי לעשות אותם שיבוצעו היום ובהמשך הימים הקרובים. אלה צעדים קשים. אני אומר שאנו ננקוט וזה מה שאני מתכוון לעשות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
שלושת החטופים
צילום: שאול גולן
מומלצים