שתף קטע נבחר

שב לחיים? אחיו של אסד בתמונה חדשה

אחרי שדווח כי איבד את רגליו, נכנס לתרדמת ונהרג - פורסמה תמונה לכאורה עדכנית של מאהר אסד, אחיו של בשאר, ואחד מאדריכלי דיכוי המרד נגדו

האיש שהפך לאחד מסמלי הדיכוי של המשטר הסורי נראה לראשונה אחרי ארבע שנים - או כך לפחות טוען איש התקשורת הלבנוני, המכונה "נישאן", שהעלה תמונה חדשה שלו לחשבון הטוויטר שלו. לדבריו, מדובר באחיו של נשיא סוריה, מאהר אסד, מאדריכלי דיכוי ההתקוממות נגד בשאר אסד ומהמפקדים הבכירים בצבאו, יחד עם הזמר הסורי-נוצרי ג'ורג' וסוף.

 

תמונה עדכנית של מאהר (במרכז)? ()
תמונה עדכנית של מאהר (במרכז)?

גרסאות רבות דווחו בתקשורת הערבית לגבי גורלו של אסד האח בארבע שנים האחרונות שבהן הוא לא הופיע בפומבי. בין השאר דווח כי הוא נהרג בפיגוע הקטלני בבניין מנגנון הביטחון הלאומי ביולי 2012 בדמשק. פיגוע שהביא למותם של כמה מבכירי מערכת הביטחון הסורית ובראשם גיסו של אסד, סגן הרמטכ"ל ושר ההגנה דאז. לפי גרסה אחרת, מאהר אסד נפצע בפיגוע נגד שיירתו בדמשק. גרסה נוספת העלתה כי הוא איבד את רגליו בפיגוע נכנס לתרדמת ואף טופל ברוסיה.

"התמונה הזו של האמן ג'ורג' וסוף ומאהר אסד צולמה לפני ארבעה ימים", כתב איש התקשורת הלבנוני. "הפעם האחרונה שהוא נראה הייתה לפני ארבע שנים". גם ברשת "אל-ערבייה", הנוטה בסיקורה לטובת המורדים, עקבו אחר התמונה וטענו כי אף שלא ניתן לאמת את תאריך צילומה, נראה שהיא אינה ישנה ושייתכן שצולמה אחרי הפרסומים על

 פציעתו.

 

הראיה היחידה שעשויה לשפוך אור על מהימנות התמונה של מהאר היא תמונה נוספת שהופצה בימים האחרונים ברשתות החברתיות שבה נראה הזמר הסורי עם נשיא סוריה, בשאר אסד. ב"אל-ערבייה" לעגו למאהר וכתבו: "הוא אמנם נותר מחוץ לאור הזרקורים במשך שנים, אבל לפי התמונה שלו נראה כי הוא עדיין חי וקיים ומצליח למצוא זמן לפגוש אמן סורי".

 

מאהר אסד נחשב לבכיר ביטחוני רם דרג במשטר הסורי. על פי דיווחים, הוא ניהל ב-2012 את הלחימה נגד המורדים. מאהר שימש גם כמפקד דיביזיה 4 של צבא סוריה בדמשק. סוכנות הידיעות הסורית הרשמית סאנ"א הכחישה שוב ושוב את הידיעות על מותו. משרד ההסברה טען כי אין בסיס לידיעות האלה ושמדובר בחלק מהמלחמה הפסיכולוגית שמטרתה לפגוע בעמידה האיתנה של הסורים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאהר אסד (משמאל) בתמונה שפורסמה השבוע
מומלצים