שתף קטע נבחר

רצח קצין משטרה והלך ליישב סכסוך משפחתי

זיאד עווד, ששוחרר במסגרת עסקת שליט, החל לתכנן כשנה לאחר שיצא לחופשי לרצוח ישראלים. הוא רכש קטנוע ב-900 שקל, ניסה לשכנע את בנו לסייע לו בפיגוע וכששב הביתה מזיע - יישב סכסוך בין שתי נשים

שנה בדיוק לאחר ששוחרר מהכלא במסגרת עסקת שליט החל זיאד עווד, המחבל שרצח את ניצב-משנה ברוך מזרחי, לתכנן את הפיגוע. הוא קיבל רובה מסוג קלצ'ניקוב, ארבע מחסניות תואמות וכדורים, ולימד את בנו בן ה-18 לתפעל את הנשק.

 

מכתב האישום שהוגש היום (ב') נגד המחבל ובנו עולה שהשניים החביאו את הרובה מאחורי הווילונות בסלון ביתם.

 

 

בתחילת השנה הודיע עווד לבנו עז א-דין כי בכוונתו לבצע פיגוע לעבר מטרות ישראליות, והציע לו להיות שותף. הבן הסתייג ואמר כי הוא צעיר הלומד באוניברסיטה ואינו רוצה למות או להיכלא לכל ימי חייו.

 

בהמשך הודיע האב לבנו כי הוא עומד לבצע פיגוע נגד ישראלים בחג הפסח, לאור הגידול בתנועת כלי הרכב הישראליים באזור. השניים בדקו את השטח ואת תנועות הצבא, אבל בסופו של דבר החליטו לפגוע באזרחים ישראלים, בשל אי-יכולתם לחזות את נוכחות כוחות הביטחון ולאור קיומן של מצלמות אבטחה.

 

כשבועיים לפני הרצח רכשו הנאשם ובנו ב-900 שקלים קטנוע בעל נפח מנוע 125 סמ"ק. אותו קטנוע שימש כרכב המילוט - לאחר שרצח את נצ"מ מזרחי נס עווד מהמקום רכוב על הקטנוע.

 

בינתיים בנו עז א-דין יצר קשר עם אחותו דרך הפייסבוק ושאל אותה היכן נמצא אביהם. כעבור כמה דקות מתחילת ההתכתבות, השיבה האחות כי אביהם נכנס לבית מזיע ועייף. בהגיעו לבית החל עווד ליישב סכסוך משפחתי בין שתיים מקרובות משפחתו.

 

בהמשך בדק הנאשם באינטרנט את הידיעות הקשורות לפיגוע שביצע. יומיים לאחר הרצח נפגשו האב והבן, והרוצח אמר כי הפיגוע היה "מוצלח ומעבר למצופה, ומי שנרצח הוא קצין בכיר במשטרה הישראלית". כעבור יום הדריך האב את בנו כיצד לעמוד בחקירה צבאית אם ייעצר. בנוסף הוא הנחה אותו שלא לומר שאביו הוא הרוצח.

 

הערב דיווח פרשן ערוץ 10 רביב דרוקר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו היה בלחץ מהעובדה שאת הרצח ביצע מחבל ששוחרר בעסקת שליט. על-פי גורם שמתמצא בדיונים בקבינט, זה השיקול המרכזי של ראש הממשלה בעצירת שחרור מחבלים בעתיד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים