שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  כך תיראה מכונית המימן הראשונה של טויוטה

  טויוטה חשפה את העיצוב הסופי של ה-FCV, מכונית התא-דלק (מימן) שלה, עם טווח בלתי מוגבל וללא זיהום בזמן הנסיעה. השיווק - משנה הבאה

  טויוטה תשווק מכונית מימן ראשונה מחודש אפריל הקרוב - במחיר של שבעה מיליון ין (236 אלף שקל). המכונית תתודלק במימן בתהליך דומה לתדלוק בנזין, ותציע על-כן טווח בלתי מוגבל ללא כל זיהום בזמן נסיעתה. היא תגיע לאירופה וארה"ב בקיץ 2015, ובהיעדר תחנות תדלוק מימן בישראל הסיכויים לראותה אצלנו - לבטח בתחילת הדרך - אפסיים.

   

   

   

  טויוטה חושפת את עיצובה החיצוני של המכונית, שמכונה בפשטות FCV (ר"ת של Fuel Cell Vehicle, רכב תא-דלק). עיצוב תא הנוסעים ומפרט טכני עדיין נותרים חסויים.

   

   

  ה-FCV דומה מאוד למכונית התצוגה שהציגה טויוטה אשתקד, עם שינויים קלים בלבד. בין היתר נוספו לדגם הסדרתי מראות צד שגרתיות במקום מצלמות, הפגושים שונו קלות וכוללים יחידות תאורה סדרתיות והגלגלים הוחלפו למידה קטנה יותר. ה-FCV מציעה מרכב סדאן עם ארבע דלתות וחמישה מושבים.

   

   

  מכונית תא-דלק היא למעשה מכונית חשמלית, אך כזו שמייצרת את האנרגיה הנדרשת להפעלת המנוע החשמלי באופן עצמאי - בניגוד למכונית חשמלית רגילה שדורשת הטענת מצברים. מנוע תא-דלק נעזר בהליך כימי הכולל פירוק של מימן, בכדי להפיק אנרגיה חשמלית, כל זאת ללא זיהום אוויר. תוצר הפליטה היחיד של מכונית תא-דלק הוא אדי מים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים