שתף קטע נבחר

הישג ללשכת עורכי הדין: העליון דחה עיקרי ערעור לבנת פורן

המחלוקת: האם המרכז לזכויות רפואיות של לבנת פורן פועל בתחומים שמותרים לעורכי דין בלבד? ראש לשכת עורכי הדין דורון ברזילי: "פסק הדין - אבן דרך במקצוע עריכת הדין"

הישג ללשכת עורכי הדין: בית המשפט העליון קיבל באופן חלקי בלבד את הערעור שהוגש נגד הלשכה על ידי המרכז למימוש זכויות רפואיות של לבנת פורן - ברקע הסכסוך על גבולות מקצוע עריכת הדין. ראש הלשכה, דורון ברזילי, בירך על ההחלטה.

הישג לעורכי הדין. ראש הלשכה, דורון ברזילי (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
הישג לעורכי הדין. ראש הלשכה, דורון ברזילי(צילום: דנה קופל)

הערעור הוגש על פסק דין של בית המשפט המחוזי בירושלים, שקיבל את תביעת הלשכה נגד פורן. הלשכה טענה כי פורן מסיגה את תחום מקצוע עריכת הדין בניגוד להוראות החוק, ובכך מסבה נזק לעורכי הדין ולציבור הנזקק לשירותיהם. פורן טענה מצידה כי היא פועלת במתווה המותר על-פי החוק וכי מדובר בסיוע לאנשים בעלי מוגבלות רפואית לממש את זכויותיהם מהגופים השונים.

 

בית המשפט המחוזי קיבל את התביעה בחלקה. הוא לא נעתר לסעדים הכספיים שהתבקשו לגבי העבר, אך מנע מפורן להוסיף ולפעול בעתיד במתכונת שבה פעלה עד לאותו מועד. פורן ערערה לעליון והערעור התקבל בחלקו,

 כך שהותר לה, למשל, למלא טפסים ולנסח מכתבים, הכוללים גם מלל חופשי. שאר הפעולות נאסרו כפי שקבע בית המשפט המחוזי. הלשכה חויבה לשלם חלק מההוצאות המשפטיות.

 

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי, בירך ואמר כי "פסק הדין מהווה אבן דרך חשובה בתופעה המתגברת של הסגת גבול מקצוע עריכת הדין. בית המשפט הבהיר למעשה את המצב המשפטי והציב גבולות ברורים בכל הנוגע למתן שירותים משפטיים מתוך ראיית טובת הציבור, שיהיה זכאי לקבלת שירותים רק מאלו שהוסמכו והוכשרו לכך. הלשכה מעמידה את המאבק במסיגי גבול המקצוע בראש סדר העדיפויות ותפעל ללא לאות למניעת פעילותם הבעייתית".

 

לבנת פורן מסרה בתגובה: "אני מברכת את בית המשפט העליון על הפסיקה החשובה והערכית המאפשרת את המשך פעילותו של המרכז למימוש זכויות וקובעת כי לא כל הכרוך במימוש זכויותיו של הציבור צריך להיות נחלתם הבלעדית של עורכי הדין. מדובר בהחלטה חשובה עבור כלל הציבור בישראל ולא רק עבור ציבור החולים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים