שתף קטע נבחר

צילום: דובר צה"ל

כלבים, גלאים וצוללים: זה מה שנשאר מ"שובו אחים"

המאמצים לאיתור הנערים החטופים הורחבו ביממה האחרונה, אולם בהיעדר מידע קונקרטי נאלצים הכוחות להסתפק באמצעים טכנולוגיים, כגון מצלמות תרמיות, גלאים, בלוני תצפית ועוד. הלילה מבוקש נפצע קשה בעת מעצר

מחפשים את החטופים בכל אמצעי: שבועיים בדיוק לאחר חטיפתם של גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח, הרחיב צה"ל ביממה האחרונה את החיפושים אחריהם. כוחות הביטחון משתמשים בשיטות ובאמצעים טכנולוגיים מתקדמים לאיתור בני אדם או ראיות שיוכלו לסייע באיתור מקום החטופים. במקביל מתבצעים חיפושים במשחטות של כלי רכב גנובים באחד הכפרים צפונית לחברון.

 

עוד בפרשת החטופים:

לקראת הרמדאן: יוזמה לשלילת הקלות מפלסטינים

הקבינט: נפעל לעצירת המענקים למחבלים

מחפשים גם במשחטות של כלי רכב גנובים (צילום: יואב זיתון) (צילום: יואב זיתון)
מחפשים גם במשחטות של כלי רכב גנובים(צילום: יואב זיתון)

בצה"ל אומרים: החיפושים לא הופסקו, הכוחות הוחלפו (צילום: יואב זיתון ) (צילום: יואב זיתון )
בצה"ל אומרים: החיפושים לא הופסקו, הכוחות הוחלפו(צילום: יואב זיתון )

צולל בודק בור מים בחברון (צילום: EPA) (צילום: EPA)
צולל בודק בור מים בחברון(צילום: EPA)

כלב של יחידת עוקץ (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
כלב של יחידת עוקץ(צילום: דובר צה"ל)

מלבד אמצעי תצפית יום ולילה ובכללם מצלמות תרמיות שמבדילות בין קור לחום, לוחמים מחיל ההנדסה שהוקפצו מבית הספר להנדסה שבערבה פועלים ביערות שנמצאים מערבית לצומת גוש עציון - כמה מאות מטרים בקו אווירי מהמקום שבו אספו לפי החשד המחבלים את שלושת הנערים.

 

לוחמי ההנדסה משתמשים באמצעים טכנולוגיים במראה שמאפיין יותר זירות של חיפוש מוקשים או עצמים מתחת לאדמה. הלוחמים סורקים באמצעות גלאי עצמים מתקדמים את הקרקע ואף באמצעות סכיני פלסים. הלילה נוספו למאמצי החיפושים גם בלוני תצפית נוספים, בעיקר באזור שמצפון לחברון.

 

בלוני התצפית משלימים מעגל אמצעי חיפושים שכולל גם כלבי גישוש, מל"טים של חיל האוויר, מזל"טים קטנים של חיל התותחנים ומכ"מים.

 (צילום: יואב זיתון) (צילום: יואב זיתון)
(צילום: יואב זיתון)

 (צילום: יואב זיתון) (צילום: יואב זיתון)
(צילום: יואב זיתון)

 (צילום: יואב זיתון) (צילום: יואב זיתון)
(צילום: יואב זיתון)

בצה"ל אמרו כי לצד הירידה בפעולה הכוללת נגד תשתיות חמאס ביהודה ושומרון, החיפושים עצמם לא פוסקים והכוחות שמנהלים את המבצע בשטח מתחלפים. לחלק מזירות החיפוש ואף לבתים של פלסטינים

חוזרים כוחות מיחידות מיוחדות לצד אנשי שב"כ שוב ושוב, כדי לבצע סריקה מחודשת או להצליב מידע ולבדוק גרסאות שעולות על ידי הפלסטינים שנעצרו עד כה מחדרי החקירות.

 

בתוך כך, כוחות צה"ל עצרו הלילה במסגרת המבצע "שובו אחים" עשרה פלסטינים החשודים בפעילות טרור, רובם באזור חברון. במהלך מעצר בכפר א-סמוע דרומית לחברון נפצע קשה מבוקש פלסטיני שניסה לברוח מהכוחות.

 

בנוסף, ברמאללה מת מפצעיו פלסטיני שנפצע קשה בשבוע שעבר במהלך עימותים עם כוחות הביטחון. מניין ההרוגים הפלסטינים מאז תחילת המבצע עומד על חמישה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב זיתון
סריקות באמצעים טכנולוגיים בחברון
צילום: יואב זיתון
מומלצים