שתף קטע נבחר

אמש בדרום: פצצות מרגמה ואזעקות שווא

תושבי הדרום נקראו שוב להיכנס למרחבים המוגנים בעקבות ירי פצמ"רים לעבר המועצה האזורית אשכול. לא היו נפגעים. אזעקות שווא בשער הנגב

בזמן שהקבינט והמערכת הביטחונית שוקלים אם וכיצד לתקוף יעדים של חמאס בעזה, נמשך הירי מהרצועה לעבר יישובי הדרום. מטח של פצצות מרגמה נורה אמש (יום ג') לעבר המועצה האזורית אשכול. אחר כך נשמעה אזעקת "צבע אדום" באזור שער הנגב, אך לאחר מכן התברר שהיה מדובר באזעקת שווא.

 

עוד בחדשות:

 

ככל הנראה כל פצצות המרגמה התפוצצו בשטחים פתוחים, אחת מהן סמוך למבנה. כוחות הביטחון עורכים סריקות באזור לאחר שתושבים דיווחו שנשמעו כמה פיצוצים, אך לא הייתה אזעקה. לא דווח על נפגעים או על נזק. מאז יום שישי נורו לעבר המועצה האזורית אשכול 24 רקטות ופצמ"רים.

 

אף שלא התקבלו הוראות מיוחדות, ביישובי עוטף עזה רעננו לאחרונה את הנהלים לגבי התנהגות התושבים בעת אזעקת צבע אדום. רק היום הוציא ראש מועצת אשכול חיים ילין אגרת ובה קרא להם לשמור על עירנות ולרענן כללי התנהגות עם הילדים ועם עובדים זרים.

 

רבקה, המתגוררת באחד היישובים במועצה, אמרה: "היה לי ברור שלחטיפה ולרצח תהיה איזושהי השלכה על האזור. אני מאוד מקווה שזה לא יילך ויחמיר. זה לא יכול להימשך לעד. אני לא חושבת שיש צורך בעימות יותר רציני. אלה שיושבים ומחליטים לא חיים פה ולא יודעים מה אנחנו עוברים". "הנכד שלי, בן 9 חודשים, היה פה עד לפני כמה זמן אבל הילדים שלי באו ולקחו אותו. אני רוצה שזה ייפסק אבל אני לא רוצה מלחמה".  

 

עמית כספי מכרם שלום. "הערב היו פה נפילות. עם כל הצער והטרגדיה, אני לא רואה פה איזה שינוי גדול שקרה פה באזור. ימשיכו בירי, ואני לא חושב שאם נעשה איזה מבצע הדברים ייראו אחרת. לא בטוח שיודעים בכלל מי אחראי לירי. אי אפשר לומר שכל חמאס אשם. אנחנו צריכים להמשיך לחיות את חיי היומיום שלנו, באיזשהו סוג של שגרה עם מה שקורה ברצועה. לא צריך כמובן לוותר אם יש ירי, אבל גם לא להגיב בצורה לא פרופורציונלית. המחיר הוא מאוד יקר. צריך לשמור עכשיו על הקיים. זה הכי טוב שיש עכשיו. נראה לי שהירי זה רק זמני, ואז נחזור למצב של לפני כמה חודשים. זה מודל לבנון, סטטוס קוו שנמשך כבר כמה שנים".

 

גם לפנות בוקר (בין שני לשלישי) הורגשה ההסלמה בדרום. מצה"ל נמסר שכלי טיס תקפו יעדי טרור ברחבי הרצועה. מנגד נמשך הירי מהרצועה. רקטות ופצמ"רים נורו למועצת שדות נגב ולמועצה אזורית אשכול. רקטה אחת התפוצצה סמוך לבית אריזה ואחרת נפלה בתוך יישוב וגרמה למכוניות. אישה שלקתה בחרדה טופלה במקום.

 

בתוך כך, בצה"ל מסכמים את הפעילות עד כה במבצע "שובו אחים". מצה"ל נמסר כי נעצרו 422 פעילי טרור,

מתוכם 335 פעילים המזוהים עם ארגון הטרור חמאס ובהם 12 ממנהיגי הארגון ו-56 עצורים שעונשם הוקל במסגרת עסקת שליט.

 

"בנוסף", נמסר בהודעה של הצבא. "פעל צה"ל כנגד 63 יעדי 'דעווה'. הפעילות במוסדות אלה מבוצעת במסווה של פעילות אזרחית ובכך מהווה מנגנון לביסוס ארגון הטרור חמאס בשטח, יצירת תמיכה בקרב הציבור, גיוס פעילים ושימוש כתשתית להעברת כספים לצורך מימון פעולות טרור.

 

"כוחות צה"ל ביצעו 84 פעילויות להחרמת כספים המשמשים למימון טרור בסך כולל של למעלה מ-1,200,000 שקלים. נסרקו 2218 בתים ועשרות מערות, מנהרות ובורות. במהלך הסריקות חשפו חיילי צה"ל אמצעי לחימה אשר הוחרמו והועברו לידי כוחות הביטחון. במסגרת המבצע נהרסו 17 מבנים בלתי חוקיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
המפעל שנפגע מרקטה במוצ"ש
צילום: AFP
מומלצים