שתף קטע נבחר

בעקבות רצח הנערים – 3 מאחזים ביו"ש

במבצע לילי מורכב הקימו הלילה את תקוע ה' ורמת השלושה בגוש עציון ואת תלמי חיים ליד קריית ארבע. "תשובתנו לנטילת חיים היא נטיעת חיים"

בתגובה לרצח שלושת הנערים גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואיל יפרח, הקימה הלילה המועצה האזורית גוש עציון שני מאחזים חדשים: האחד (שנקרא בשם תקוע ה') הוקם סמוך להתנחלות תקוע והשני אשר נקרא בשם לזכרם של הנערים: "רמת השלושה" הוקם מול הכפר צוריף הנמצא מערבית לבת עין. מאחז נוסף "תלמי חיים" הוקם גם הוא הלילה בסמוך לקריית ארבע על ידי המועצה המקומית צפונית לרמת ממרא (גבעה 22) על שטח שנמצא בתב"ע בתוקף של המועצה המקומית.

 

הקמת המאחזים (צילום: המועצה האזורית גוש עציון ) (צילום: המועצה האזורית גוש עציון )
הקמת המאחזים(צילום: המועצה האזורית גוש עציון )

 (צילום: סוכנות תצפית) (צילום: סוכנות תצפית)
(צילום: סוכנות תצפית)

 

עוד בחדשות ynet:

 

במבצע לילי מורכב הגיעו הלילה משאיות עמוסות בשמונה קרוואנים וגנראטורים לשטח המועצה האזורית גוש עציון בכדי לאפשר את איכלוסם של שני המאחזים החדשים שהוקמו בשטח המועצה. ראש המועצה האזורית גוש עציון, דוידי פרל, אמר כי בכוונתו להקים במקום מאות יחידות דיור: "המרצחים ביקשו לפגוע ולהחליש את ההתיישבות ותשובתנו היא אחת: חיזוק אחיזתנו בקרקע ובנייה במקום בו נעשתה עקירה".

 

סגנו, משה סוויל תושב תקוע, הוסיף: "הקמתם של שני יישובים חדשים במרכז ובמזרח גוש עציון הם אמירה ברורה וצלולה: גוש עציון הוא חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. זהו צעד ראשון לקראת החלת ריבונות על הגוש כולו".

 

 (צילום: המועצה האזורית גוש עציון ) (צילום: המועצה האזורית גוש עציון )
(צילום: המועצה האזורית גוש עציון )

 (צילום: המועצה האזורית גוש עציון ) (צילום: המועצה האזורית גוש עציון )
(צילום: המועצה האזורית גוש עציון )
 

בקריית ארבע הגיעו הלילה עשרות בני נוער ותושבים מלווים בראש המועצה מלאכי לוינגר בכדי להקים את שכונת "תלמי חיים" הנמצאת על גבעה 22 לזכר שלושת הנערים. התושבים קבעו במקום מזוזה, קראו פרקי תהילים לעילוי נשמתם של נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואיל יפרח והתפללו תפילת ערבית משותפת.

 

לטענת המועצה, כבר קימת רשימת המתנה לשכונה החדשה. "השכונה החדשה מרחיבה את הקריה לכיוון האזור שבו התנהלה החטיפה ושיחת הטלפון האכזרית", הסביר ראש המועצה מלאכי לוינגר. "שמה של השכונה מבטא את העובדה שאנחנו נמשיך לחרוש תלמי חיים ויצירה, במקום הניסיון לקשור את האזור למקום של פגיעה בחיים".

 

לוינגר הוסיף כי "תשובתנו לנטילת חיים היא נטיעת חיים בכל עת ובכל מקום כחלק מזכותנו הטבעית בארץ. מרגע היוודע הפשע הנפשע של נטילת חייהם של שלושת בנינו, המשוואה חוזרת על עצמה שוב ושוב כאשר אויבנו האכזריים בוחנים אותנו בזכוכית מגדלת, כאשר מבחינתם איפוק ואי תגובה מצד הממשלה מצטיירים כרפיון וחולשה, דבר שמזמין את החטיפה והפיגוע הבאים שכבר אורבים מעבר לפינה".

 

הנקודות שעלו הלילה מצטרפות למאחזים שהוקמו עם מציאת גופותיהם של החטופים בגבעת עוז וגאו"ן שהוקמו על ידי תנועת "נשים בירוק", למאהל הפגנת הנוכחות שהוקם בצומת כרמי צור ולגרעין התיישבות במבשרת אדומים הסמוך למעלה אדומים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: המועצה האזורית גוש עציון
המאחז החדש
צילום: המועצה האזורית גוש עציון
מומלצים