שתף קטע נבחר

חשיפה: רעידת האדמה במשטרה - מה עשה רונאל פישר בחו"ל עם קצין שחקר את אלון חסן?

פרשת השחיתות של עו"ד רונאל פישר מעוררת סימני שאלה כבדים על הנעשה במשטרת ישראל: ל-ynet נודע כי במח"ש בודקים את הקשר הבעייתי בין בכיר ביחידה הכלכלית של המשטרה, שהיה אמון על החקירה בנמל אשדוד, לבין רונאל פישר ששימש בא כוחו של אלון חסן וחשוד בסחר במידע מחקירתו. מה עשו השניים יחד בחו"ל?

פרשת רונאל פישר והמשטרה הולכת ומסתבכת - ול-ynet נודע על קשר בעייתי במיוחד בין עורך הדין לקצין משטרה בתפקיד רגיש מאוד. חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים בודקים מה עשה הפרקליט המפורסם בחו"ל יחד עם קצין בכיר, חוקר ביחידה הכלכלית של המשטרה. אותו קצין היה מהאחראים על חקירתו של יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד, אלון חסן, שפישר הוא בא כוחו וכעת גם חשוד שסחר במידע סודי הנוגע לחקירתו במשטרה.

 

פישר היום ליד בית המשפט (צילום: חדשות ערוץ 2) (צילום: חדשות ערוץ 2)
פישר היום ליד בית המשפט(צילום: חדשות ערוץ 2)

 

עוד בפרשה:

החשדות: הציע לאלון חסן לשלם 150 אלף דולר לסגירת תיק

"אני כמו F-15". מי אתה, רונאל פישר? הפרופיל

פישר ו"המיזם": "לומדים את המקרה", עוד לא משעים

 

הבוקר (יום א') הותר לפרסום כי פישר נעצר ביום חמישי. במהלך חקירה סמויה עלה כי הציע ללקוחות לסגור עבורם תיקים תמורת סכומים גדולים, שאולי הועברו לשוטרים. באותו יום נפגשו פישר וחסן בבית קפה, ועורך הדין קיבל מזוודה עם 150 אלף דולר בתמורה ל"חילוץ" חסן מחלק מהתיקים נגדו. זה היה תרגיל: חסן שיתף פעולה ותיעד, ורגע אחרי שפישר יצא מבית הקפה קפצו עליו חוקרי מח"ש ועצרו אותו.


בבקשת הארכת המעצר נטען כי פישר דיווח לחסן שמתנהלת נגדו חקירה, הודיע לו על מעצרו המתוכנן ואף מסר לו פרטים סודיים מתוך החומר המשטרתי. לחוקרי מח"ש אין בינתיים חשד מבוסס נגד חוקרים שאליהם הועבר הכסף, אבל יש עדויות על קשרים קרובים מאוד בין פישר לקציני משטרה - אחד מהם הוא אותו בכיר בלהב 433. השניים מוגדרים חברים קרובים ואף נסעו יחד לחו"ל למספר ימים.  

 

הבעייתיות בקשר מתחדדת לנוכח העובדה שהקצין הוביל בין היתר את החקירה בפרשת נמל אשדוד,

 שבמסגרתה נעצר חסן בחשד שגרף כספים רבים שלא כדין באמצעות חברות הקשורות אליו. מטבע הדברים הוא היה חשוף למידע הרגיש ביותר מתוך החקירה. 

 

הקצין עצמו צפוי להיות מוזמן לחקירה על מנת לענות על שאלות בנוגע לקשריו עם פישר. בין היתר ייבדק כיצד ידע פישר על פרטים מוכמנים מתוך החקירה הסמויה והגלויה של אלון חסן.

 

כשכתב ynet פנה לתגובת הקצין, הוא סירב להתייחס לפרשה וניתק את הטלפון. אנשים שמכירים אותו הודו כי עצם הנסיעה והקשרים ההדוקים עם פישר הם "בעייתיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
עו"ד רונאל פישר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים