שתף קטע נבחר

ראש הג'יהאד מטיף לצנעה, וחושף שעון רולקס

ראש "המדינה האיסלאמית" של ארגון הג'יהאד האכזרי דאעש נשא בסוף השבוע דרשה מצולמת, והטיף לחיי הגינות וכבוד. שעון בשווי אלפי דולרים שבצבץ מגלימתו הפך אותו לנלעג. וגם: איך נראה הדרכון של ארץ הג'יהאד?

אבו בכר אל-בגדדי, "החליפה" (השליט) של "המדינה האיסלאמית" החדשה שעל הקמתה הכריז ארגון הג'יהאד האכזרי דאעש, מטיף לחיים בצנעה, ליושרה, להעדפת הרוחני על פני החומרי ולהתנזרות מרבים מתענוגות החיים.

 

עוד חדשות בעולם :

 

אבל אל-בגדדי לא תיאר לעצמו שכבר בהופעה הפומבית הראשונה שלו מאז ההכרזה על הקמת החליפות האיסלאמית יעמידו אותו הצהרותיו אלה במבוכה. בסרטון ממסגד שבו נראה ביום שישי, הבחינו הצופים בשעון יוקרתי שענד על ידו הימנית. חלק מעיתוני המערב טוענים כי מדובר בשעון "רולקס" או "אומגה", אולי שעון מסוג אחר, אבל כולם מדגישים שכך או כך מדובר בשעון יוקרתי ששוויו אלפי דולרים.

 

"מאיפה יש לו שעון כזה?", תהו באחד מאתרי האינטרנט בעיראק, מדינה שבה אזרחים מתקשים לקבל לעתים קרובות שירותים בסיסיים ולשלם על מצרכי יסוד. ב"טלגרף" הבריטי הדגישו כי השעון הראוותני עומד בסתירה מוחלטת לתוכן הדברים שהשמיע על-בגדדי בהופעתו הפומבית הזו, שבה דיבר על הצורך בהשבת הכבוד והיושרה לעולם המוסלמי. הייתה זו הפעם השלישית בלבד שאל-בגדדי מתועד בתמונות.

 

אנשי ארגונו של אל-בגדדי, "המדינה האיסלאמית של עיראק והלבנט" (דאע"ש), כבשו בחודש שעבר שורה של ערים גדולות בעיראק ומאיימים על שלטונו של נורי אל-מליכי, ראש הממשלה השיעי של עיראק, שנבחר לתפקיד באופן דמוקרטי אחרי הפלת משטרו של סדאם חוסיין. מטרתם היא להקים חליפות איסלאמית שתשתרע על פני כמה מדינות שיצרו המעצמות הקולוניאליות לפני כמאה שנה, בהן עיראק, סוריה ולבנון. בשבוע שעבר הודיעו על הקמת החליפות בשטחים שעליהם השתלטו בעיראק ובסוריה ועל מינוי אל-בגדדי לחליפה. הם גם קיצרו את שם הארגון ל"המדינה האיסלאמית".

השעון המהודר על ידו של אל-בגדדי (צילום: MCT) (צילום: MCT)
השעון המהודר על ידו של אל-בגדדי(צילום: MCT)
 

אנשי "המדינה האיסלאמית" הנהיגו בשטחים שאותם כבשו חוקים המבוססים על הפירוש הקפדני ביותר של ההלכה האיסלאמית. הם הוציאו להורג בדם קר את מתנגדיהם בעזרת כיתות יורים, והודיעו בין השאר שמעתה אסור לצרוך אלכוהול ולעשן, אסור להניף דגלים למעט דגל ארגונם, אסור לנשים להסתובב כשחלק מגופן חשוף או לצאת מהבית ("למעט אם יש בכך צורך ממשי") וחובה על כל המוסלמים להגיע להתפלל במסגד חמש פעמים ביום.

 

בינתיים, "המדינה האיסלאמית" עושה מאמצים לשוות לעצמה מאפיינים של מדינה ממשית. אחרי שאל-בגדדי קרא למשפטנים ואנשי מקצוע מוסלמים להגר לשטחי המדינה האיסלאמית, מדווחת התקשורת הערבית כי בעיר מוסול שבצפון עיראק החל הארגון להנפיק מעין דרכון רשמי עבור התושבים.

לאן תוכלו להיכנס איתו? לא ברור. דרכון המדינה האיסלאמית ()
לאן תוכלו להיכנס איתו? לא ברור. דרכון המדינה האיסלאמית
 

בתמונה שפורסמה בתקשורת הערבית, ושאין לה אימות משום גורם אחר, ניתן לראות את הדרכון המדובר, שעל כריכתו מופיע הכיתוב "מדינת

החליפות האיסלאמית". לצדו מופיע דגל הארגון.

 

ה"חליפה", מילה שפירושה בעברית "המחליף" או "היורש", הוא מי שנחשב לשליט הרוחני של העולם האיסלאמי, ולמחליפו של הנביא מוחמד עלי אדמות. החליפה היה מנהיג האימפריה המוסלמית כבר לפני יותר מאלף שנה, ותפקיד שכזה היה קיים עד להתפרקות האימפריה העות'מנית ב-1924. כעת מבקשים הג'יהאדיסטים להשיב את ימי המדינה האיסלאמית ההיא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: MCT
ידו של אל-בגדדי. "מאיפה יש לו שעון כזה?"
צילום: MCT
מומלצים