שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס, מיכל חורשי

סערה בכנסת: טיבי הקריא שמות הרוגים מעזה

"לכל איש יש שם, גם לפלסטינים", אמר הח"כ לפני שקרא מעל הדוכן את שמות האזרחים מעזה - וגם הזכיר את הנערים שנחטפו ונרצחו. חברת הכנסת אורית סטרוק התעמתה איתו

עימות התפתח אתמול (יום ד') במליאת הכנסת במהלך דיון במצב הביטחוני. כאשר חבר הכנסת אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) עלה לדוכן הנואמים, הוא החל להקריא שמות של פלסטינים שנהרגו ברצועת עזה במהלך מבצע צוק איתן. חברת הכנסת אורית סטרוק (הבית היהודי) התעמתה איתו וליוותה את נאומו בצעקות.

 

 

טיבי פתח את דבריו בקריאה להפסיק את האלימות ולהוציא ממנה אזרחים, וציין שהוא מתנגד לירי טילים על אזרחים, פלסטינים וישראלים כאחד. במסגרת נפגעי האלימות משני הצדדים הזכיר טיבי את שמותיהם של שלושת החטופים היהודים - גיל-עד שער, איל יפרח ונפתלי פרנקל - שנרצחו על ידי מחבלים פלסטינים, ולאחר מכן אמר כי יש הרוגים גם בצד השני. "כל ח"כ מטיף מוסר להנהגה הפלסטינית, ומה עם ההרוגים הפלסטינים? אין להם שם? לכל איש יש שם, גם לפלסטינים".

 

בשלב זה החל טיבי למנות את המקרים שבהם נפגעו אזרחים וילדים פלסטינים, תוך שח"כ אורית סטרוק קוטעת אותו ומאשימה את הפלסטינים בהסלמה. "אני מקריא שמות שהאחים שלך ירו בהם", ענה לה טיבי. "אולי תשתקי? כשאני מקריא שמות של אנשים שהרגתם אותם בטילים, אולי תסתמי את הפה? תתביישו לכם".

 

טיבי מנה את שמות המשפחות, שמות הילדים והוריהם. "צה"ל מבצע פשעי מלחמה, ירו טילים על בתי אזרחים כאשר ידעו שיש שם ילדים ונשים. השמות מוחמד, קסם, עטללה, מחמוד ירדפו אתכם עד שהאשמים יועמדו לדין". הוא סיים את דבריו במשפט בערבית: "חסבי אללה ונעם אלואריל" - ובעברית: "אלוהים יעניש את האשמים בזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חסן שעלאן
חבר הכנסת טיבי
צילום: חסן שעלאן
מומלצים