שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס, מיכל חורשי

בשל דמיון לאזעקה: מד"א עובר ל'אוטו גלידה'

עקב תלונות שהסירנות מזכירות את צליל האזעקות החליטו במד"א לשנותן. האזינו לצליל החדש - ותדעו מתי מגיע אמבולנס ומתי יש לרוץ למרחב מוגן

מונעים פאניקה: מגן דוד אדום (מד"א) הודיע היום (ו') כי הוחלט לשנות את צליל הסירנה של האמבולנסים הפועלים ברחבי הארץ. ההחלטה התקבלה לאחר שבימים האחרונים הגיעו למד"א תלונות על כך שהסירנות מזכירות יותר מדי את האזעקות שמתריעות מפני ירי טילים מרצועת עזה, וגורמות לפאניקה בקרב הציבור.

 

אמבלונס בשדרות. ההגעה לאחר נפילה מגבירה עוד יותר את הפאניקה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אמבלונס בשדרות. ההגעה לאחר נפילה מגבירה עוד יותר את הפאניקה(צילום: מוטי קמחי)

האמבולנסים וניידות הטיפול נמרץ של מד"א משמיעים אזעקה כשהם נמצאים בנסיעה מבצעית, בדרך לטיפול בפצוע או בפינוי לבית חולים. מכיוון שחלק גדול מהמדינה נמצא בטווח הפגיעה מהטילים ומופעלות בו אזעקות מעת לעת, רבים התלוננו שהסירנה - שנשמעת דומה לאזעקה - מבהילה אותם. בנוסף לכך, האמבולנסים מגיעים לאזורים שבהם נפלו טילים או רסיסי יירוט על מנת לטפל בפצועים, זמן קצר בלבד לאחר שנשמעת אזעקה, מה שמעלה את מפלס הפאניקה באזור.

 

כתוצאה מכך, החליט היום מנכ"ל מד"א, אלי בין, להורות על העברת הסירנות למצב שמשמיע צליל חד עולה ויורד המכונה "אוטו גלידה". "בימים אלה יש לגלות רגישות מרבית לחששות הציבור בישראל. על מנת למנוע פאניקה מיותרת, הנחיתי לשנות את סירנת האמבולנסים וכך הציבור יידע להבדיל באופן מוחלט בין אזעקה המחייבת הגעה למרחב מוגן לבין סירנת אמבולנס", אמר בין, וקרא לנהגים לפעול על פי ההנחיות החדשות. 

 

ההוראה תקפה בכל חלקי הארץ, גם באלו שלא נמצאים עדיין בטווח הטילים - וכן בכל סוגי האירועים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
אמבולנס של מד"א. האזעקה תשונה בכל סוגי האירועים
צילום: shutterstock
מומלצים