שתף קטע נבחר

הממשלה אישרה: 400 מיליון שקל לעוטף עזה

תוכנית להשקעה של מאות מיליוני שקלים בחיזוק הכלכלה בישובי עוטף עזה, הממוקמים בטווח של עד 7 ק"מ מגבול רצועת עזה, אושרה בממשלה. התוכנית כוללת שורה של צעדים בתחומי המיסוי, התעסוקה, החינוך, הרפואה, התחבורה והביטחון

ממשלת ישראל אישרה היום (א') תכנית נרחבת להשקעה של מאות מיליוני שקלים בחיזוק הכלכלה בישובי עוטף עזה (ישובים שממוקמים בטווח של עד 7 ק"מ מגבול רצועת עזה). ההצעה גובשה על ידי מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר, בתיאום עם משרדי האוצר, הכלכלה, הפנים, הבריאות, התחבורה הרווחה, האנרגיה והגנת הסביבה. היא כוללת שורה של צעדים במגוון תחומים, בעלות תקציבית של למעלה מ-400 מיליון שקל בשנים 2016-2015. 

 

בין היתר, כוללת ההצעה הארכה של הטבות המס שניתנו לתושבי הישובים גם לשנים 2016-2015. במסגרת הטבה זו, יזכו התושבים בזיכוי ממס על 20% מהכנסותיהם מיגיעה אישית. כמו כן, יוארך תוקפו של הפטור מתשלום דמי חכירה לרשות מקרקעי ישראל.

 

עוד נקבע במסגרת התכנית, כי תושבי עוטף עזה ימשיכו ליהנות מהנחה של 30% בארנונה למגורים והנחה של 24% בארנונה לעסקים. משרד הפנים גם יעביר כ-30 מיליון שקל לרשויות המקומיות בעוטף עזה, בצורה של מענק חד-פעמי. כשליש מהסכום יועבר מהתקציב הנוכחי של משרד הפנים וכשני שליש יועברו אליו כתוספת ייעודית ממשרד האוצר. 

 

עוד יושקעו בשנתיים הבאות 16 מיליון שקל בהמשך הפעלתם של מרכזי חוסן של משרד הבריאות בישובים אלה, שמתוכם 2.2 מיליון שקל יועברו כתוספת תקציבית ממשרד האוצר. משרד הבריאות גם יקצה 3.5 מיליון שקל בשנה לתגבור מערך רפואת חירום בישובים.

 

משרד הכלכלה יקצה 18 מיליון שקל בשנתיים הקרובות, להרחבת פארק התעסוקה "ספירים", למיגון מעונות יום ולפיתוח מסלולי סיוע לתעסוקה. מתוכם, 10 מיליון שקל יוקצו מתקציב המשרד ו-8 מיליון מתוספת שיעביר משרד האוצר.

 

החלטות נוספות כוללות את תגבור מספר השוטרים בישובי עוטף עזה, הגדלת מכסת הפועלים הזרים לחקלאות ב-15%, השקעה של 300 מיליון שקל ברווחה (מתוך תקציב משרד הרווחה), ושיפור תשתיות התחבורה בהשקעה של 15 מיליון שקל שמתוכם 9 מיליון שקל יוקצו מתוך תקציב משרד התחבורה, 3 יועברו מתקציב משרד הכלכלה ו-3 יגיעו כתוספת תקציבית ממשרד האוצר. נקבע גם כי המשרד להגנת הסביבה ישקיע 4 מיליון שקל בפינוי פסולת בשדרות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים