שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס, מיכל חורשי

SMS מחמאס: "נפציץ כל מקום בישראל"

בשעות האחרונות כתבו גולשים רבים ל-ynet שקיבלו מסרון ובו מאיימת הזרוע הצבאית של חמאס להמשיך בתקיפות ומאשימה את "הטיפשות של מנהיגיכם"

מבצע "צוק איתן " נמשך, רקטות משוגרות - וגם איומים לטלפונים סלולריים של אזרחים: עשרות גולשים דיווחו הערב (ב') ל-ynet במייל האדום שקיבלו מסרון מחמאס המאיים בהמשך תקיפות ברחבי המדינה. כולם קיבלו מסרון בעברית באותו הנוסח: "הטיפשות של מנהיגיכם הפכה את כל ישראל מתחת לאש, והכריח את כל הישראלים להיכנס למקלטים. אנחנו נמשיך בהפצצת כל מקום בישראל עד שיענו כל תנאינו הלגיטימיים בחיוב מוחלט. גדודי עיז אדין אקסאם" (השגיאות במקור).

 

עוד בחדשות:

 

שם השולח כפי שהופיע בהודעות אלו: SMSQASSAM. גדודי עז א-דין אל-קסאם הם הזרוע הצבאית של חמאס. חלק מהגולשים אף ציינו כי ניסו לענות לאותו מספר שממנו נשלחה ההודעה, אולם הדבר לא התאפשר.

 

תצלום המסרון כפי שהעבירו גולשי ynet      ()
תצלום המסרון כפי שהעבירו גולשי ynet

מסרון מחמאס מלפני כמה ימים      ()
מסרון מחמאס מלפני כמה ימים

שליחת מסרונים מעין אלה היא חלק משגרת הלוחמה הפסיכולוגית במרחב הקיברנטי.

 

לפני ימים ספורים נשלחה הודעת SMS עם תוכן שקרי למכשירי טלפון סלולריים של אזרחים בישראל ובה נכתב כי טיל ששוגר מעזה פגע במפעל פטרו-כימי בחיפה וגרם למותם של 25 בני אדם.

 

בהודעה נכתב גם כי הפגיעה במפעל גרמה לשריפת ענק ולחשש לדליפה מהמפעל שבעקבותיה הומלץ לפנות את העיר. מדובר צה"ל נמסר כי הנושא לא מוכר.

 

מוקדם יותר היום טען חמאס כיר שוגרו מרצועת עזה כמה מזל"טים שביצעו שלוש גיחות. הזרוע הצבאית של חמאס קיבלה אחריות לשיגור המזל"ט וטענה כי אנשיה שיגרו כמה כלי טיס. מקורות פלסטיניים המקורבים לחמאס מסרו: "כלי הטיס חדרו לעומק ישראל, למרחק של יותר מ-60 ק"מ מעזה".

 

בהודעת הזרוע הצבאית של חמאס נאמר כי המזל"טים שחדרו לישראל הם מדגם "אבאביל 1". לדבריהם, מהנדסי חמאס ייצרו שלושה דגמים ממזל"ט זה - למשימות תצפית, התקפה (השלכת חומר נפץ) והתאבדות. על פי טענת חמאס, "בכל אחת מהגיחות השתתף יותר מכלי טיס אחד".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים