שתף קטע נבחר

הנייה: פעלנו באוויר, בים וביבשה

ראש ממשלת חמאס לשעבר התייצב לראשונה מול המצלמות ובנאום ראשון שיבח את החמושים מארגונו. "זרועות ההתנגדות הראו ומראות כי הן לא זונחות את הנשק ולא מבזבזות את הזמן", הוא אמר

כשברקע הדיווחים על הפסקת אש, התייצב (יום ב') ראש ממשלת חמאס לשעבר, איסמעיל הנייה, מול המצלמות ושיבח את חמושי חמאס. "גדודי עז א-דין אל-קסאם הרימו את ראשינו ואת ראשיהם של עמנו עם המעשים היצירתיים שלכם וההפתעות שלכם בים, באוויר וביבשה. אני מברך אתכם ואת כל זרמי ההתנגדות שהתאחדו בהגנה למען עזה, ירושלים וכל פלסטין". הוא האשים את ישראל באחריות להסלמה האחרונה. הוא אישר כי מתקיימים מגעים להפסקת אש, שבהן מעורבות מדינות אחרות. "בזמן שלוחמי הג'יהאד ממשיכים להתקדם בשטח, ההנהגה הפוליטית גם בתוך עזה וגם מחוצה לה בראשותו של משעל פועלת במישור הדיפלומטי", הוא אמר.

 

בנאום, ששודר בערוץ חמאס, פנה הנייה המכהן כסגן ראש הלשכה המדינית של הארגון לתושבים בעזה, בגדה, לערביי ישראל ולפלסטינים במדינות ערב. "אנחנו היום בשלב חשוב במאבק שלנו עם הכיבוש", הוא אמר. "האויב הציוני כפה עלינו את המלחמה ותכנן אותה. אנחנו היום ממלאים את חובת ההגנה על העם שלנו ועל הכבוד שלנו". הוא הדגיש כי "הבעיה לא ברגיעה והבעיה היא לא לחזור להסכם לרגיעה, כי אנחנו רוצים לעצור את התוקפנות. הביעה היא המציאות של עזה - המצור, ההרעבה, אי הגעת המשכורות לעובדי המדינה, ההפצצות".

 

 

הוא אמר כי ישראל זו שהחלה בתוקפנות. "האויב הישראלי התחיל במלחמה. מי שחילל את ירושלים, הגדה, שטחי 48 זה ישראל". לדבריו של הנייה, לאחר מכן ישראל פנתה לעזה. הנייה הוסיף כי "הכיבוש מצא בעזה אנשים שאוהבים את המוות ומצא התנגדות שמגנה על העם שלה ושבולמת אותו". .

 

לדבריו, "אנחנו רואים את מעשי הגבורה ואת המעשים היצירתיים של ההתנגדות ואת ההפתעות של אל-קסאם ושל פלגי ההתנגדות. יש לכך הרבה מסרים ומשמעויות. המשמעות הראשונה היא שהסגר שהוטל על עמנו במשך שנים לא הצליח לשבור רצון העם ולא הצליח לשבור את רצון ההתנגדות להחזיק ביכולות שתאפשר לה להגן על עמה". הוא הוסיף כי "המצור נכשל כישלון חרוץ. הרצון שלנו לא נשבר בפני הסגר".

 

בהמשך דבריו הוא אמר כי חמאס "עומד בפני חובת ההגנה על אדמתנו ועתיד הדורות הפלסטיניים הבאים

 בפלסטין". לדבריו, "זרועות ההתנגדות הראו ומראות כי הן לא זונחות את הנשק ולא מבזבזות את הזמן".

 

הנייה הוסיף כי "הכוח שיש בידי חמאס, הג'יהאד וזרמים אחרים היא כוחו של כל העם הפלסטיני". ראש ממשלת חמאס לשעבר הבהיר כי ארגונו לא מגנה היום על אמירות או על מדינה בעזה, "לא על יישות בודדת, אלא היא מגנה על העם הפלסטיני, על מולדתה ועל ירושלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
איסמעיל הנייה
צילום: רויטרס
מומלצים