שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס, מיכל חורשי

הרוג הגראד למנוחות: "איבדנו איש חסד"

דרור חנין, שהגיע אמש לאזור מחסום ארז לחלק מזון לחיילים וספג פגיעת פצמ"ר קטלנית, היה אמור לנסוע יחד עם שקד בת ה-11. "הילדים שבורים. אנחנו מרוסקים. לא ישנים, רק בוכים"

"דרור היה אמור לקחת איתו את בתו שקד. היא כבר שמחה שהיא נוסעת איתו. לאחר מחשבה שנייה הוא החליט לא לקחת אותה. בטח הקדוש ברוך הוא הנחה אותו". כך סיפר היום (ד') קרוב משפחה של דרור חנין, שנהרג אתמול בדרום בעת שהגיע לחלק מזון לחיילים במחסום ארז. "אנחנו לא רוצים לחשוב מה היה קורה אם היא הייתה נוסעת איתו והייתה עדה לאירוע או חלילה הייתה נפגעת בעצמה", הוסיף. חנין הובא למנוחות בבית העלמין ביהוד ומאות ליוו אותו בדרכו האחרונה.

שר הפנים סער לצד הנשיא הנבחר ריבלין בלוויה היום (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
שר הפנים סער לצד הנשיא הנבחר ריבלין בלוויה היום(צילום: אבי מועלם)
 

עוד בחדשות:

 

בבית משפחת חנין בבית אריה התכנסו האלמנה רחל, שלושת הילדים: שקד בת ה-11, יואב בן ה-5 ואביגיל התינוקת בת החצי שנה, שלא תזכה להכיר את אביה, קרובים וחברים. כולם מתקשים לעכל את הבשורה על מותו של הבעל והאב, דרור, בן 37 במותו – ההרוג הישראלי הראשון מאז החל מבצע "צוק איתן".

 

מאוחר יותר יצאו למסע הלוויה שבו השתתפו, בין היתר, המלווים של חנין היו גם נשיא המדינה המיועד רובי ריבלין ושר הפנים, גדעון סער. "איבדנו אדם יקר ואיש חסד. עם ישראל משלם בדמים על היותו נמצא על אדמת הקודש ינקום השם דמו", ספד לו רבה של בית אריה.

 

 

הלוויתו של חנין ז"ל, היום (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
הלוויתו של חנין ז"ל, היום(צילום: אבי מועלם)

 (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
(צילום: אבי מועלם)

ריבלין אמר בלוויה כי חנין מת בגלל אהבת חינם. "המתנדב הזה, במקום לשיר איתו אנחנו באים לבכות אותו. אנחנו נמצאים בימי בין המיצרים, ימים המיועדים לפורענות בגלל שנאת חינם, אבל לא העלנו על דעתנו שיכול למות אדם בגלל שנאת חינם. הוא ראה עצמו כחייל ואמר כי ילך לסעוד אותם, ובגלל אהבת חינם היה דרור לקורבן אשר נפל על מזבח המולדת. סמל למתנדבים בעם לאהבת העם והמולדת".

 

סופד אחר אמר: "דרור אחי היקר, מי היה מאמין שאספיד אותך? אין לי מספיק מילים כדי לבטא את אהבתך. למי אתקשר כשרע לי? תמיד היית איש סוד אוזן קשבת. רחלי, שקד, יואב ואביגיל, אני פה למענכם. אחי אני אוהב אותך השארת לי חור בליבי".

 

שר הפנים גדעון סער כינה את חנין "הרוג מלכות" משום שמת בזמן התנדבות. "הוא נרצח משום שהוא יהודי, בשעה של מסירות נפש. הוא התנדב בלי צו, קולו הפנימי קרא לו", ספד. "בחייו ובמותו ייצג את כל היפה בעמנו. מסירות נפש נתינה וערבות הדדית. התנדב במד"א, בכיבוי ובמשמר היישובי. בעל נאמן הורה תומך וציר מרכזי בקהילתו. מלח ישראל הראשון לעזור ולתת. את זה גדעה השנאה מעבר לגדר הגבול. החברה הישראלית קשה כלפי עצמה אין אנו מדגישים את הטוב בנו עם תעצומות נפש". 

 

דרור חנין ז"ל        ()
דרור חנין ז"ל


 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

חנין בסיום קורס מתנדבי כיבוי        ()
חנין בסיום קורס מתנדבי כיבוי

אתמול סיפרה האם בליווי פסיכולוגית לבת שקד את הבשורה המרה. הבן יואב קיבל את הבשורה הבוקר. "רק לפני שבוע ניצלו חייו", סיפר אחד השכנים, "הוא נסע בכביש ליד היישוב, ובקבוק תבערה הושלך לעברו. הוא נתן גז וברח מהמקום. לרכב נגרם נזק קל. החיים שלו ניצלו בנס".

 

שמואל שאלתיאל, אביה של רחל, אמר: "דרור הוא איש של חסד עליון. לא היה יכול לראות אנשים במצוקה. תמיד עזר, ביתו היה פתוח לכולם. אתמול הוא העמיס את הרכב בחבילות לחיילים, ולא היה מקום לשלוש חבילות, אז הוא ביקש שניתן אותן לחיילים במחסום בדרך ליישוב". שאלתיאל הוסיף: "רחל והילדים שבורים. אי-אפשר לנחם אותם".

 


חברה קרובה של המשפחה, דורית דאלי בקר, אמרה: "הייתי בבית שלהם. התחלנו להכין פנקייקים לילדים, שצפו בערוץ הילדים. ביקשנו שיעבירו לחדשות כדי שנראה מה קורה בדרום, ואז שמענו על פצוע אנוש שאמרו כי הוא הגיע לחלק חבילות. הבנתי שמדובר בדרור ושהגרוע מכול קרה. התקשרתי לראש המועצה אבי נעים ולקב"ט ושוחחתי איתם מבלי שרחל תשמע. כשראינו אנשים בחוץ, הבנו בוודאות שמדובר בדרור, ומיד נסענו לבית החולים, ושם רחל התבקשה לזהות אותו".

 

בקר הוסיפה: "אנחנו גרים פה במקום שקט ובטוח. אפילו אזעקות אין פה, והנה גורל אכזר, ודרור נהרג בדרום. עשר שנים אני מכירה אותם. דרור אדם שנכנס לך ישר ללב. אנחנו מרוסקים. רחל מרוסקת. לא ישנו כל הלילה, רק בוכים.

רחלי לא מאמינה, צועקת, רוצה לראות אותו. הייתה להם מערכת יחסים מיוחדת. אין אנשים כאלה".

 

הלווייתו של חנין תיערך היום ב-17:00 בבית העלמין ביהוד. מסע ההלוויה יצא ב-16:30 מבית הוריו ברחוב נורדאו ביהוד-מונוסון.

 

אזור מחסום ארז נחסם למעבר אזרחים לפני שלושה ימים. כל השטח מצומת יד מרדכי ועד מחסום ארז הוכרז שטח צבאי סגור, כלומר אסורה לחלוטין כניסת אזרחים ואפילו שוטרים. רק כוחות צבא רשאים להיכנס. למרות זאת הצליחו חנין וחברו לעבור את המחסום של המשטרה הצבאית ולהגיע לנקודות שבהן נמצאים החיילים.


פורסם לראשונה 16/07/2014 12:48

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים