שתף קטע נבחר

פרחים וטבעת בקנה: הצעת נישואים תחת אש

ברל'ה יעקובוביץ', מתנדב זק"א, הוקפץ דרומה למבצע "צוק איתן", ונאלץ לקטוע את הדייטים עם מרגלית, ה"משודכת" שלו. זה נגמר בהצעת נישואים לא-שגרתית בעליל - שני חסידים, על טנק, בתוך מוצב צבאי. צפו

בציבור החרדי לא נהוג להשקיע בהצעת נישואין, ובטח שלא להפוך את המעמד האינטימי לטקס פומבי, אבל לשם הפוגה מרעננת מלחימה - הכל כשר. אחד המתנדבים הותיקים של ארגון זק"א בחר שלא להמתין עד להפסקה אמיתית של האש מצד חמאס, ובחר להפתיע את בת-זוגו בבקשת "התינשאי לי?" במוצב צה"ל בדרום המופגז – לקול צהלות הלוחמים.

 

 

מבצע "צוק איתן" תפס את ברל'ה יעקובוביץ' (27) בשיאן של הפגישות המכריעות עם מרגלית. כמקובל במגזר החרדי, השניים שודכו ביניהם לאחרונה, וכבר התקדמו לקראת ההחלטה הגורלית - חתונה או פרידה. בדיוק אז גבר הירי הרקטי מעזה, ברל'ה הוקפץ דרומה והקשר נקטע והפך לטלפוני. שלשום, רגע לפני הפסקת האש החד-צדדית של ישראל, הוא החליט לסגור עניין.

 

לקול צלילי מוזיקה שבחרו חסידי ברסלב ("נ נח נחמ נחמן מאומן"), הוביל יו"ר זק"א יהודה משי-זהב את הכלה המיועדת באמבולנס, כביכול כדי לחלק אוכל לחיילים במוצב, ואלה בינתיים הכינו את ההפתעה: טנק צה"לי הפך לכמה דקות לרכב חתן-כלה, כאשר טבעת האירוסין הוחבאה בתוך פרח קטיפה והם הוטמנו יחד בקנה.

 

"רציתי להביא משהו של שמחה ובשורות טובות בתוך כל המצב המתוח הזה", הסביר ברל'ה את הלוקיישן והעיתוי המפתיעים", וגם מרגלית הזדהתה: "ראיתי את השמחה של החיילים, את האושר שלהם, את החיוך על הפנים בתוך הלחץ של המלחמה, ומבחינתי אפילו רק בשבילם היה שווה לעשות את זה. אם יש דרך שמתאימה לברל'ה להציע נישואין - זה לחלוטין ככה".

 

הדרך שלה דרומה נקטעה פעמיים באזעקות "צבע אדום", אבל היא לא חזרה על עקבותיה: "הרגשתי כל הנסיעה, שמשהו הולך פה, אבל אני לא שואלת שאלות", אמרה, "אמרו לי שהולכים לחלק אוכל לחיילים - אז זרמתי. אבל כשירדתי מהאמבולנס היה ברור לי שמשהו אחר קורה שם. החיילים עמדו עם השלט על הטנק והייתה התרגשות גדולה".

 

"לא תכננתי שיציע נישואין בצורה רשמית, לכן זה בא בהפתעה גמורה", מודה מרגלית, "זה לא שאין בכלל דברים כאלה אצלנו, אפשר למצוא דברים כאלה פה ושם, אבל במקרה שלנו לא ציפיתי, כי זה מאוד לא מקובל בסביבה שלנו, ובמיוחד בכזה פורום. אבל זה הכי מתאים לו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שלום לוי
פרחים בקנה
צילום: שלום לוי
צילום: מנדי הכטמן
ברל'ה ומרגלית
צילום: מנדי הכטמן
מומלצים