שתף קטע נבחר

צה"ל על הרג הילדים: באזור התבצעה פעילות טרור. אם נפגעו אזרחים מדובר באירוע טרגי

ארבעה ילדים נהרגו כששיחקו כדורגל על חוף הים של עזה. רשתות זרות בעולם מדווחות על האירוע בהרחבה, וצה"ל מעדכן: "לצה"ל אין כל כוונה לפגוע באזרחים שנקלעו למציאות הלחימה בחסות ארגון החמאס"

התקרית שבה נהרגו ארבעה ילדים ששיחקו כדורגל על חוף הים של עזה מסעירה את הרצועה ואת העולם ובצה"ל מעדכנים את תגובתם. "תחקיר האירוע מתקיים בצה"ל בשעה זו ועל פי פרטיו הראשונים עולה כי באזור הותקף יעד שבו שהו פעילי טרור וממנו התבצעה פעילות טרור. אם אכן נפגעו באירוע אזרחים בלתי מעורבים הרי שמדובר באירוע טרגי", נמסר מצה"ל.

 

עוד הוסיפו בצבא כי "חשוב לזכור שהשימוש הציני שעושה חמאס באזרחי הרצועה המוחזקים על ידו כבני ערובה מביא לא פעם לביטול תקיפות יעדי טרור, כפי שהוכח מספר רב של פעמים בימים האחרונים ושלצה"ל אין כל כוונה לפגוע באזרחים שנקלעו למציאות הלחימה בחסות ארגון החמאס".

 

שירותי החירום ברצועת עזה דיווחו מוקדם יותר כי ארבעה ילדים פלסטינים, בני משפחה באכר, נהרגו מפצצות שנורו על ידי ספינות חיל הים. גורמים פלסטיניים מסרו כי בשתי תקיפות שאירעו סמוך לשעה 16:00 הושמד כליל צריף על חוף הים של עזה, שבו שהו באותה העת קבוצה של ילדים. הצריף ממוקם ליד הנמל ובמרחק של 200 מטרים ממלון שבו שוהים העיתונאים הזרים.

הראשית של הגרדיאן הבריטי ()
הראשית של הגרדיאן הבריטי

הטיימס הבריטי ()
הטיימס הבריטי

"הבן שלי" משפחת באכר מתאבלת על מות הילדים ()
"הבן שלי" משפחת באכר מתאבלת על מות הילדים

 

עיתונאי הסוכנות הצרפתית דיווחו כי ראו ילדים, חלקם מדממים, בורחים בזעקות לתוך המלון, שבו תפסו מחסה. לפי הכתבים, אחד הקורבנות צעק תוך שהוא מחזיק בבטנו, רגע לפני שהתמוטט על הרצפה ופונה על ידי עובדי המלון לאמבולנס.

 

"הילדים שיחקו כדורגל על החוף. כולם היו מתחת לגיל 15", סיפר אחמד אבו חסרה (22) שעל חולצתו היו כתמי דם, לסוכנות

 רויטרס. "כשהפצצה פגעה ביבשה, הם רצו אבל אז הגיעה עוד פצצה שפגעה בכולם. זה היה נראה כאילו הפצצות רודפות אחריהם", הוסיף. "זה פשע של פחדנים", אמר אל-קידרה והוסיף כי ישנו ילד נוסף שנפצע ומצבו מוגדר אנוש. 

 

התקרית החריגה הגיעה לכותרות הראשיות בכמה אתרי חדשות, בהם הגרדיאן והטיימס הבריטיים, רשת NBC האמריקנית ואתר יאהו. פיטר ביומונט מהגרדיאן המסקר את המבצע בעזה סיפר על המראות הראשונים מהזירה. "בחוף הדרומי שמענו פיצוץ עז, חשבנו שזה ירי שמגיע מספינה או ארטילריה אחרת. הפיצוץ אירע באזור שבו נמצאים הדייגים והילדים. ראינו עשן סמיך ובמהירות קלטנו אנשים רצים מתוכו. ראיתי אדם מבוגר ושלושה ילדים מנופפים ורצים לעברי, מנסים לבקש עזרה. לאחר מכן אירע הפיצוץ השני. האדם המבוגר כבר צלע בגלל פגיעת רסיס", סיפר לעיתון הבריטי. 

"שלושת הילדים הובאו לאזור שבו אנחנו עובדים ולמזלנו היו לנו כמה ערכות עזרה ראשונה. ילד אחד, בן 8 או 9, נפגע מרסיס בחזה, אחר נפגע בראשו ובזרועו והענקנו להם טיפול ראשוני עד שהאמבולנסים הגיעו. עמיתים נוספים שלי עזרו לאחיו או לבן דודו שנפגע גם הוא בראשו".

 

בתשעת הימים של המבצע, על-פי דיווחים מרצועת עזה, נהרגו 220 פלסטינים ו-1,570 נפצעו. לפי ארגונים פלסטינים, היום נהרגו 23 בני-אדם ברצועת עזה.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
ארבעת הילדים שנהרגו
צילום: AP
מומלצים