שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: AFP, דובר צה"ל

  ההתכתבות האחרונה בווטסאפ לפני שאיתן נהרג: "אתה חוזר ואנחנו צוחקים על כל זה"

  זמן קצר לפני שנכנס לרצועת עזה, התכתב סמל ראשון איתן ברק ז"ל עם חבריו בווטסאפ. "לוקחים לי עכשיו את הטלפון", כתב. "כשאתה חוזר אני ואתה בדרומי (חוף גלישה) עם הפנים לשמיים, צוחקים על כל זה", השיב אחד החברים

  סמל ראשון איתן ברק ז"ל וחבריו תכננו להיפגש בחוף הים בהרצליה ולגלוש יחד מייד אחרי המבצע בעזה. בקבוצת הווטסאפ של ברק וחבריו, הוא סיפר להם, זמן קצר לפני המבצע, על הפעילות הקרקעית המתקרבת. "לוקחים לי עכשיו את הפלאפון, בלי לפרט יותר מידי זה כנראה קורה", כתב וחתם: "אוהב אתכם". אחד מחבריו השיב: "אחי, שמור על עצמך. תזכור שכשאתה חוזר אני ואתה בדרומי (חוף הים בהרצליה - י"ז) עם הפנים לשמיים צוחקים על כל זה". זו התכתובת האחרונה:

  התכתובת האחרונה ()
  התכתובת האחרונה

  סמל ראשון ברק (20) שנהרג אמש בעזה, סיפר בראיון לעיתון הצבאי "במחנה", בגיליון שהתפרסם רק בשבוע שעבר, על המבצע האחרון ביהודה ושומרון בעקבות רצח הנערים שנחטפו: "יצאנו למעצר בתנועה רגלית לתוך מחנה הפליטים. המחנה עצמו בנוי כמו מבוך, המון סמטאות צרות באורך מטר וחצי. במקום כזה השליטה בכוח היא יותר בעייתית וההליכה מסוכנת כי התושבים זורקים אבנים מהגגות בזמן שכולם מצטופפים".

  הכתבה שפורסמה בעיתון "במחנה" (ספיר ברונזברג, עיתון במחנה) (ספיר ברונזברג, עיתון במחנה)
  הכתבה שפורסמה בעיתון "במחנה"(ספיר ברונזברג, עיתון במחנה)

   

  נהרג בלחימה. סמל ראשון איתן ברק    (צילום: ירון ברנר)

  נהרג בלחימה. סמל ראשון איתן ברק    (צילום: ירון ברנר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הכניסה הקרקעית לרצועת עזה    (צילום: דובר צה"ל)

  הכניסה הקרקעית לרצועת עזה    (צילום: דובר צה"ל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "צה"ל לא מרבה להיכנס למחנות פליטים בזמן צום הרמדאן על מנת לכבד אותו, אבל הרגישות של המצב הכריחה אותנו", הוא המשיך בראיון האחרון. עוד סיפר על התקרית: "אמנם נכנסנו בשקט אבל לאט-לאט אנשים קלטו אותנו והחלו להתארגן עד שנוצרה הפרת סדר של עשרות אנשים מחוץ לבית המבוקש. הם החלו לזרוק אבנים, זכוכיות ובקבוקי תבערה, ואנחנו השתמשנו באמצעים לפיזור הפגנות. לבסוף עצרנו את החשוד.

   

  מפקדו של איתן, רב-סרן גלעד פסטרנק, אמר עליו במסגרת הכתבה: "איתן הגיב

  בצורה ראויה כשהוא מבצע ירי אמצעים לפיזור הפגנות לעבר התושבים שאיימו על הכוח בצורה משמעותית. לאורך כל תפקידו בפלוגה בולט איתן בטיפול בכיתתו".

   

  איתן, בן 20 מהרצליה, נהרג הלילה בפעילות הקרקעית של צה"ל בצפון רצועת עזה במסגרת נסיבות שעדיין נחקרות. החייל, לוחם חטיבת הנח"ל, הועלה בדרגה לאחר מותו. הוא הותיר אחריו אחות בת 23, אח למחצה בן 32 והורים, מישל ודוד. הלווייתו תתקיים ביום ראשון בשעה 17:00 בבית עלמין הצבאי בהרצליה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ספיר ברונזברג, עיתון במחנה
  איתן ברק בתמונה לפני שבוע
  ספיר ברונזברג, עיתון במחנה
  מומלצים