שתף קטע נבחר

צילום: AFP, רויטרס

הותר לפרסום: מפקד יחידת אגוז נפצע קשה בעזה

הלילה הותר לפרסום כי בקרבות אתמול לפנות בוקר נפצע מפקד היחידה המובחרת. הוא מאושפז בבית החולים סורוקה, שם מאושפז גם מח"ט גולני אלוף-משנה רסאן עליאן

מפקד יחידת אגוז נפצע אתמול לפנות בוקר (יום ב') באורח קשה בקרב ברצועת עזה. כך הותר הלילה לפרסום. הוא אושפז במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים סורוקה בבאר שבע. בבוקר השתפר מצבו והוגדר בינוני, והוא הועבר למחלקת כירורגית.

 

במרכז הרפואי סורוקה מאושפזים 49 חיילים. שניים מהם סובלים מחבלת ראש ומצבם קשה. הם מאושפזים במחלקת טיפול נמרץ כללי. 13 במצב בינוני, והשאר במצב קל. בימים האחרונים חל שיפור משמעותי במצבם של פצועים שפונו במצב קשה וטופלו ביחידה לטיפול נמרץ כללי. חלק מהם הועברו למחלקות הכירורגיות השונות להמשך טיפול.

 

עדכונים אחרונים:

לא נשאר לבד: 20,000 בהלוויית החייל הבודד

רקטה נפלה באזור ראש העין, 7 גראדים בב"ש

 

בלילה שבין ראשון לשני חיסלו לוחמי יחידת אגוז עשרה מחבלים, אחד מהם שנשא עליו חגורת נפץ, בשכונת סג'עייה בעזה. הלילה נחשפה לפחות עוד מנהרה אחת בשכונה. לוחמי צה"ל המשיכו להתקדם למרות אש שהפעילו המחבלים מטווחים קצרים ולמרות האיום של הפעלת מנהרות התופת של חמאס. גורם צבאי בכיר אמר כי "הגענו לקווי העמדות שרצינו. היו כמה היתקלויות. הכוחות המשיכו הלילה לטפל במנהרות".

תדרוך מח"ט גולני לפני הכניסה לרצועה (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
תדרוך מח"ט גולני לפני הכניסה לרצועה(צילום: דובר צה"ל)

קצין בכיר שנפצע בתקרית ברצועה הוא מח"ט גולני, אל"מ רסאן עליאן, שנפצע קל עד בינוני בפעילות צה"ל בעזה בלילה שבין שבת

 לראשון. אתמול הוא הסתובב במחלקות בבית החולים סורוקה בבאר שבע וביקר את החיילים שלו שנפצעו, על מנת לחזקם. עוד טרם כניסתם לרצועה אמר כי זו הולכת להיות לחימה קשה ושיהיו נפגעים. לחיילים אמר כי רוח הלחימה שלהם גבוהה מאוד ושהם מוכנים להמשיך ולהילחם.

 

בני משפחתו של מח"ט גולני אמרו כי הם תומכים במדינת ישראל וצה"ל. "אל תדאגו לי. אני בסדר", הוא אומר כששואלים לשלומו. "אני אחזור עוד היום אם אפשר, כדי להיות חלק מהחיילים שלי והמשימות שהם עושים. אני בריא. אני אתגבר". לחיילים הפצועים שבאו לבקרו אמר "נלחמתם כמו אריות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
רצועת עזה, אתמול
צילום: רויטרס
מומלצים