שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  השר גלעד ארדן: "להוריד את אל ג'זירה"

  "שידורי אל ג'זירה מהווים הסתה האסורה בפרסום", כתב שר התקשורת גלעד ארדן בפנייה למועצה לשידורי כבלים ולווין ולחברות הוט ויס - וביקש מהן להוריד את הערוץ משידור בישראל. "אין מקום לתת במה לשידורים המהווים שופר תעמולה בשירותו של האויב"

  שר התקשורת גלעד ארדן, פנה במכתב למועצה לשידורי כבלים ולווין, ולחברות הוט ויס בבקשה להסיר את שידורי ערוץ אל ג'זירה בישראל: "מזה כשבועיים נמצאת מדינת ישראל בלחימה עיקשת כנגד איום הטרור של ארגון החמאס במסגרת מבצע 'צוק איתן'", כתב השר, ובבמסגרת הסיקור התקשורתי של לחימה קשה זו, משודרים באין מפריע בערוץ הטלוויזיה הקטארי 'אל ג'זירה' הנקלט בשידורי הכבלים והלוויין בישראל דברי הסתה חמורים ביותר כנגד מדינת ישראל, לצד תמיכה נלהבת בארגון החמאס ובמעשיו הטרוריסטיים.

   

  "בנסיבות אלה, נראה כי שידורי הערוץ מהווים הסתה האסורה בפרסום", כתב והוסיף: "אבקש להעלות לדיון בפני המועצה בהקדם האפשרי את בקשתי להסרת שידורי ערוץ אל ג'זירה משידורי הכבלים והלווין, לכל הפחות עד להתייצבות המצב הביטחוני והשבת השקט על כנו".

   

   

  אין מקום לתת במה לשידורים המהווים שופר תעמולה בשירותו של האויב. ארדן (צילום: ששון תירם) (צילום: ששון תירם)
  אין מקום לתת במה לשידורים המהווים שופר תעמולה בשירותו של האויב. ארדן(צילום: ששון תירם)

   

  טענה נוספת במכתבו של ארדן מתייחסת לאופן בו מוצגת ישראל בשידור הערוץ "כמי שמבצעת פשעי מלחמה כנגד האוכלוסייה הפלסטינית ברצועת עזה (בעוד שפשעי המלחמה אותם מבצע החמאס באופן יומיומי - ירי מכוון על אוכלוסייה אזרחית מתוך אוכלוסייה אזרחית, אינם זוכים לכל ביקורת או גינוי)", נכתב. "פעולות צה"ל כנגד תשתיות הטרור של החמאס מוצגות באופן שקרי כהתקפה ברוטלית מכוונת כלפי אזרחים חפים מפשע; משודרים סרטוני תעמולה של ארגון החמאס כנגד מדינת ישראל; שידורי הערוץ מציגים את המציאות באופן חד צדדי ונותנים במה נרחבת לגרועים שבאויבי ישראל.

   

  "אין ספק כי חופש הביטוי, אשר שמור לו מקום של כבוד בדמוקרטיה הישראלית, כולל בתוכו גם השמעת דעות (ואף דעות קיצוניות) אשר אינן לרוחו של כל אדם", הוסיף השר. "יחד עם זאת אני סבור כי בעת הזו, בה מנהלת מדינת ישראל לחימה עיקשת ועקובה מדם נגד ארגון טרור חסר מעצורים המבצע פשעי מלחמה ומנצל באופן ציני את העובדה שמדינת ישראל מכבדת את חוקי הלחימה הבינלאומיים, אין מקום לתת במה לשידורים המהווים שופר תעמולה בשירותו של האויב. אני בטוח כי בכל רחבי העולם אין ולו דמוקרטיה אחת, אשר הייתה מאפשרת מצב בלתי נסבל בו בזמן מלחמה כנגד ארגון טרור היו משודרים לאזרחיה שידורי תעמולה בשירות האויב. אני סבור כי גם במדינת ישראל אסור לאפשר מצב זה".

    

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דוברות משרד התקשורת
  גלעד ארדן ב קבלת הפנים ל חתני פרס נובל פרופ' ורשל פרופ' לויט ב שטוקהולם שבדיה
  צילום: דוברות משרד התקשורת
  לאתר ההטבות
  מומלצים