שתף קטע נבחר

תלמידה לשרון: בגללך אבא סובל מהלם קרב

במהלך ביקור שערך אריאל שרון בבית הספר אשל הנשיא בנגב, האשימה אותו אחת התלמידות, תומכת ברק, כי בגללו לקה אביה בהלם קרב במלחמת שלום הגליל. שרון הסמיק ואמר כי הוא מצטער על הסבל שעבר אביה, אך רבין ופרס הכניסו את צה"ל ללבנון כבר ב-1975

תקרית מביכה למועמד הליכוד אריאל שרון, בביקור שערך אתמול (ב') בבית הספר אשל הנשיא בנגב: אחת התלמידות בחרה לנצל את האירוע כדי להטיח בו כי אביה סבל מהלם קרב בגללו.
"אתה גרמת נזק מאוד גדול לאבא שלי. גרמת לו ללקות בהלם קרב במלחמת שלום הגליל", קראה התלמידה. הדבר אירע בעת סיור שערך שרון בבית הספר ובנוכחות השרה יולי תמיר ממפלגת העבודה, שהגיעה אף היא לבית הספר, במסגרת יום הבחירות שהתקיימו בו היום. התלמידה, יש לציין, לבשה חולצה ועליה סיסמת בחירות של אהוד ברק, והיא ידועה כתומכת שלו בבית הספר.

"אתה לא ראוי להיבחר לראשות הממשלה"

הנערה, אילאיל קומיי, בת 16, תלמידת כיתה י' בבית הספר פנתה לשרון בעת שהשיב לשאלות התלמידים. "אריאל שרון, אני הבת של צביקה קומיי, שהיה חייל במלחמת לבנון. הרבה חברים שלו נהרגו. חלק מהם הוא הצליח להציל. אבא שלי, שאותו אני מעריכה", אמרה קומיי, "חזר מלבנון והיה בין הראשונים שהצליחו לצאת מהלם קרב, ללא שימוש בתרופות. אני חושבת שאתה הכנסת אותו ללבנון, בניגוד לבעלה הראשון של יולי תמיר, יובל נריה, הפסיכולוג שעזר לאבא שלי לצאת מזה".
"אני מאשימה אותך", המשיכה קומיי, "שגרמת לי סבל במשך 16 שנה, מאז נולדתי ושגרמת לאבא שלי סבל. אני מאשימה אותך שגרמת להרבה אנשים במדינה סבל. אני לא חושבת שאתה יכול להיבחר לראשות הממשלה".

שרון האדים

בתגובה להתפרצותה של קומיי, נע שרון באי נוחות על כיסאו ופניו האדימו מעט. לאחר מכן פנה אליה ואמר: "שמעתי את דברייך ואם נגרם סבל לך או לאביך, צריך להעביר את האשמה למי שאחראי לזה. ראשית לעובדות".
בשלב זה קטעה אותו קומיי ואמרה כי "העובדה היא שאבא שלי סובל ואני סובלת".
שרון המשיך בתשובתו ואמר כי "לדעתי צריך להציג את העובדות והן - אנחנו בלבנון כבר משנת 1975, כשראש הממשלה היה יצחק רבין ז"ל, ושר הביטחון היה שמעון פרס, ייבדל לחיים ארוכים. במשך שנים נעשו פעולות רצח בלבנון, שגרמו להתרקנות יישובי הצפון מ-50 אחוז מהתושבים. היו שתי אפשריויות - להיכנע ללחץ ולאלימות או לתת הגנה וביטחון לתושבי המדינה". שרון הוסיף עוד כי בחודש אוקטובר 82', הוא עצמו היה הראשון שדרש לצאת מלבנון. מכאן פנה שרון להמשך תעמולת הבחירות והודיע לתלמידים כי "צריך להבין שמה שקרה בגבול הצפון, יקרה גם בגבול הדרום, כשברק יכניס פלסטינים לחולות חלוצה, כפי שהוא מתכנן".
בבחירות בבית הספר ניצח מועמד מפלגת העבודה, אהוד ברק, עם 58 אחוזי תמיכה, לעומת 42 אחוזי התמיכה שקיבל מועמד הליכוד, אריאל שרון.
ממטה הסברה של שרון נמסר בתגובה לתקרית, כי אין להפוך את הכאב, האבדן והשכול לוויכוח פוליטי: "שכול וכאב אינם מבחינים בין שמאל לימין, ויש לשמור עליהם כעל ערכים מקודשים. כאבה של אילאיל, ובעיקר של אביה, אינם עניין פוליטי. לטעמנו, בכל שנות קיומה של המדינה, אין בית שלא חווה את מחיר השכול והאובדן".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דייגו מיטלברג
קומיי. עימות עם שרון
צילום דייגו מיטלברג
צילום גילי כהן מגן
שרון. האדים בתגובה
צילום גילי כהן מגן
צילום דייגו מיטלברג
קומיי עם יולי תמיר. תרגיל שתוכנן נגד שרון?
צילום דייגו מיטלברג
מומלצים