שתף קטע נבחר

צילום: AFP, רויטרס

האזינו למג"ד סופד לפקודו ברשת הקשר: "היכונו למגע לזכרו של דימה"

חבריו של סרן דמיטרי לויטס, מ"פ שריון שנהרג מירי צלפים, לא יכלו להגיע להלוויה. מפקד הגדוד פנה לפקודיו ברשת הקשר הגדודית. "נירה מטח של כבוד לקצין על הנקודה שממנה ירו הנבלות שהרגו את דימה"

"נצטרף לכל האנשים שמלווים את דימה בדרכו האחרונה ונירה מטח של כבוד ושל הצדעה לקצין הזה על הנקודה שממנה ירו הנבלות על הטנק שלו וקיפחו את חייו". כך הספיד ברשת הקשר הגדודית מפקד גדוד של השריון, סגן-אלוף נריה ישורון, את פקודו סרן דמיטרי לויטס ז"ל שנהרג מאש צלפים בעזה.

 

 

מבצע "צוק איתן" - כתבות נוספות:

כיפת ברזל יירטה רקטה מעל אילת

תיעוד: פעילות לוחמי חטיבת הצנחנים בעזה

שידעו שאוהבים אותם: תורמים למען החיילים

 

מפקדיו וחייליו של לויטס לא השתתפו בהלוויה והמשיכו בפעילות המבצעית שלהם במסגרת מבצע "צוק איתן". ישורון לא היה יכול שלא להתייחס לפקודו וקרא לחייליו להאזין לרשת הקשר והספיד את המ"פ האהוב.

 

"אתמול, פה בדיוק במקום הזה, איבדנו את דימה", אמר המג"ד לחייליו. "דימה שלא הספיק להיות הרבה זמן מפקד של הפלוגה הספיק בזמן קצר להראות איזה קצין רציני, איכותי ובעל מוטיבציה הוא היה. בזמן מאוד קצר הוא נכנס לפלוגה, לקח אותה על הכתפיים והוביל אותה גם במבצע הזה שכולנו משתתפים בו להצלת תושבי הנגב וישראל בכלל".

המג"ד ספד לפקודו. סרן דמיטרי לויטס ז"ל ()
המג"ד ספד לפקודו. סרן דמיטרי לויטס ז"ל

המג"ד פנה ללוחמיו והסביר להם על צדקת הלחימה ברצועה. "תראו את ההבדל בינינו לביניהם. בזמן שאנחנו נכנסנו לפה לסכן את עצמנו ולהגן על תושבי הדרום מירי רקטות, הם נכנסים לתוך המסגדים, לתוך המרפאות, בתי החולים ובתי הספר ומשם יורים עלינו. זה בדיוק ההבדל המהותי בינינו לביניהם. דימה הבין את ההבדל הזה כל כך טוב ומסר את הנפש בצורה מעוררת כבוד שראויה להערכה ולהערצה".

 

"בשעה הזאת בדיוק שדימה נקבר בהר הרצל בירושלים", המשיך המג"ד, "הלב היה רוצה להיות שם, אבל הראש אומר שצריך להיות כאן ולהמשיך. לא באנו לכאן בשביל הכיף. יש לנו משימה חשובה שאני גאה מאוד לראות אתכם לוקחים בה חלק".

 

סגן-אלוף ישורון המשיך לחזק את חייליו. "אני סומך עליכם שתמשיכו, על אף כל הכאב והקשיים שמלווים כל לוחם. אני גאה בכם וסומך עליכם. היכונו למגע לזכרו של דימה. תהיה נשמתו צרורה בצרור החיים. אמן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים