שתף קטע נבחר

צילום: AFP, רויטרס

ברק נהרג במילואים: "תמיד הלכנו אחריו"

פצצת מרגמה פגעה בחייל המילואים ברק רפאל דגורקר, בן 27 מגן יבנה. שני אחיו גויסו אף הם ללחימה, וקבעו להיפגש בתום המבצע. "היה חשוב לו לתרום בכל מקום שבו היה", סיפרו חבריו

ברק שבא למילואים לא נכנס לעזה - אבל ספג פגיעה קטלנית. הבוקר (יום א') הותר לפרסום כי רב-סמל (מיל') ברק רפאל דגורקר, בן 27 מגן יבנה, נהרג מפגיעת פצצת מרגמה שנורתה מרצועת עזה בזמן שישראל מצדה מפסיקה את האש במבצע "צוק איתן" כ"הפוגה הומניטרית".

אמש ליד מקום הפגיעה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
אמש ליד מקום הפגיעה(צילום: עידו ארז)

ברק רפאל דגורקר, בן 27 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
ברק רפאל דגורקר, בן 27(צילום: דובר צה"ל)

דגורקר, איש מילואים מההנדסה, נפצע אמש קשה, אך בלילה נקבע מותו. "שמעתי שמחפשים אותי והמג"ד קרא לי", סיפר אחיו סהר, שגויס אף הוא למילואים יחד עם האח השלישי, אלירן. "לא הצלחתי לעכל את מה שהוא אמר ועד עכשיו אני לא מעכל. זה סיוט שאי אפשר לתאר. הפעם היחידה והאחרונה שדיברנו מאז שהתחיל המבצע הייתה בשבת בבוקר. הוא אמר שהכול בסדר אצלו ושניפגש אחרי שהמילואים יסתיימו. אנחנו כבר לא ניפגש".

 

לדברי האח, "תמיד הלכנו אחריו והתגייסנו להנדסה בעקבותיו. הוא סיים לאחרונה את לימודי המשפטים, התחיל התמחות והיו לו תוכניות גדולות שהוא כבר לא יספיק. בכל מקום שהוא היה הוא התנדב לעזור. הוא סייע לילדים בסיכון ויצא לחלוקות מזון. הוא אהב את החברים שלו במילואים. כל פעם כשקראו לו הוא הלך. גם ב'עמוד ענן' גייסו את כולם. היה לו ברור שהוא הולך לעשות את העבודה ואת כל מה שצריך".

בית משפחת דגורקר, היום (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
בית משפחת דגורקר, היום(צילום: אבי רוקח)

 (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)
 


 

דויד, אחד מחבריו של דגורקר, הוסיף כי "הוא דאג למשפחה שלו בלי סוף. הוא תמיד עזר לכולם אבל עשה זאת בצניעות. היה חשוב לו לתרום בכל מקום שבו היה". חברה אחרת סיפרה: "האחים היו חברים הכי טובים. קרובים ותמיד ביחד. ברק היה אדם ערכי מאוד וזאת משפחה לוחמת ועוסקת בהתנדבות שכל הבנים בה הלכו לקרבי". דגורקר הותיר אחריו את הוריו, משה ואורה, ואת שני אחיו הצעירים.

 

עדכונים אחרונים:

ירי כבד מעזה, ישראל לא מגיבה

"אחי גיבור ישראל". שני לוחמי צנחנים נהרגו

התפרעויות בירושלים אחרי שערבים הותקפו

 

מוקדם יותר התייחסו בצה"ל לכך שלא הייתה תגובה לירי. "זה לא שכונה", ניסה גורם צבאי בכיר להסביר. "זה לא שעכשיו יריתם אז אנחנו נתקוף, למרות הצורך בהשמת גבולות. כל הדברים נשקלים

כל הזמן. אנו מחזיקים כעת בפעילות שמשרתת את ההישגים שאנו רוצים להשיג, וזה במנהרות. לתקוף זה לא בעיה אבל כרגע אנו ממשיכים בפעילות העיקרית בתוך החלון ההומניטרי, וזה לא פחות חשוב".

 

"אנו ממשיכים בפעילות ממוקדת-מנהרות ואחת מהן פוצצה הלילה", אמר גורם צבאי. "הכוחות במוכנות גבוהה, אם נצטרך להניעם או להגיב על ירי מקומי. אנו פועלים בסבלנות כי זו עבודה הנדסית קשה. יש מנהרות בתהליכים שונים. יש במקביל עבודות של כלים הנדסיים שסותמים פירים. הפלסטינים אמרו לנו שהם צריכים עוד זמן בחלון ההומניטרי בכל הקשור לפינוי גופות ושיקום תשתיות דחופות. אין הפסקת אש אלא אפשרות לתת לפלסטינים להתארגן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
ברק רפאל דגורקר
צילום: דובר צה"ל
מומלצים