שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

אלוף סמי, אמא מחכה לך בבית באשקלון

משפחתו המורחבת של אלוף פיקוד הדרום סמי תורג'מן, כולל אמו בת ה-80, מתגוררת בעיר המופגזת, שבה גדל. מאז תחילת הלחימה הוא לא פגש אותה ואת שמונת אחיו: "מקווים שברגע שיתפנה נשמע את קולו או נראה אותו"

בשביל אלוף פיקוד הדרום סמי תורג'מן, המונח "לשמור על הבית" מקבל משמעות כפולה במבצע צוק איתן. שבעה מאחיו, שניים מילדיו וגם אמו בת ה-80 גרים באשקלון המופגזת, שבה גדל האלוף עד שעזב ליישוב באזור חדרה. "אמא דואגת לו ולעם ישראל. מאז המלחמה הוא לא בא לבקר, אנחנו סומכים עליו ומוסרים לו ד"ש חמה", אמר אחיו, חיים.

 

תורג'מן מנהל את הלחימה מהשטח ומפיקוד הדרום בבאר שבע. הוא ממעט להתראיין ולא מספר על הקשר המיוחד שלו לאשקלון. בילדותו למד בבית הספר "ישורון" ובתיכון "רוגוזין", ואף שימש כיו"ר מועצת התלמידים. "מאז שסמי היה נער ידענו שהוא יגיע לגדולות", סיפר האח חיים, איש עסקים ודמות מוכרת בעיר.

 

"בתור נער הוא היה רציני מאוד, אחראי ומסור", הוסיף האח. "תמיד ידענו שאם אנחנו מטילים עליו משימה הוא יבצע אותה על הצד הטוב ביותר. סמי מאוד מוכשר, פרפקציוניסט, חרוץ. הוא מאוד צנוע, הוא לא אוהב שמדברים עליו, אפילו קצת ביישן".

  

האלוף תורג'מן. עזב לפני עשור (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
האלוף תורג'מן. עזב לפני עשור(צילום: מוטי קמחי)

מפקד על הלחימה בשטח (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
מפקד על הלחימה בשטח(צילום: דובר צה"ל)
 

האלוף תורג'מן עזב את אשקלון לפני עשור. מנישואיו הראשונים יש לו בן ובת, שמתגוררים באשקלון ומשרתים בימים אלה ברצועת עזה - הבן ביחידה מובחרת והבת בשירות קבע במודיעין. לתורג'מן יש גם שלושה ילדים נוספים מנישואיו השניים. כל משפחתו, מלבד אח אחד, מתגוררת באשקלון.

 

את משפחת תורג'מן הענפה מכירים היטב בעיר. האם אלייה והאב יהודה, שנפטר לפני 22 שנה, הולידו תשעה ילדים, שהמוכרים הם חיים (לשעבר מנכ"ל החברה הכלכלית באשקלון), אבי שמשמש כרואה חשבון ומיקי, מנכ"ל

חברת אקרשטיין. אמו מתגוררת באחת השכונות הוותיקות בעיר, ושומעת את האזעקות והפיצוצים, אך יודעת שבנה עושה הכול כדי להחזיר את השקט למדינה כולה. בימים אלה היא מתגוררת אצל אחת מבנותיה.

 

בימים שקטים מגיע האלוף תורג'מן לבקר את אמו, ומאז תחילת המבצע לא הגיע לעיר בשל הלחימה ברצועת עזה. "אמא יודעת בדיוק מה סמי עושה ועם איזה דברים הוא מתמודד", אומר אחיו. "באופן טבעי היא דואגת לו כי היא לא ראתה אותו הרבה זמן. כולנו דואגים לו ודואגים לכל עם ישראל. כמובן שלסמי יש פינה חמה בלב לאשקלון אבל אין לי ספק שבתור אלוף הפיקוד, הדאגה שלו לכלל תושבי המדינה שווה. הוא אדם ערכי וציוני ואת כל חייו מקדיש להגנה על מדינת ישראל. אני מקווה שברגע שהוא יתפנה נוכל לפגוש אותו או לשמוע את קולו. אנחנו גאים על המעמד שלו ותומכים בכל החלטה שהוא יקבל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
האלוף סמי תורג'מן. צנוע
צילום: מוטי קמחי
מומלצים