שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

צה"ל קבע את מותו של החטוף סגן הדר גולדין

שר הביטחון, ראש אכ"א והרב הצבאי הגיעו לבית משפחת הדר גולדין בכפר סבא ומסרו את הבשורה המרה. המשפחה מסרה כי היא מודה לכל עם ישראל על התמיכה וביקשה מכל מי שיכול להגיע ללוותו בדרכו האחרונה. ההמונים שהתקבצו למפגן תמיכה מרגש קיבלו את הבשורה בתדהמה וחלקם פרצו בבכי

סגן הדר גולדין שנחטף בידי מחבלים בעזה נפל בקרב - את הבשורה המרה הזו מסרו הלילה (יום א') למשפחה שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, ראש אגף כוח אדם, האלופה אורנה ברביבאי, והרב הצבאי הראשי, תת-אלוף רפי פרץ. מאות הנוכחים ליד בית משפחת גולדין בכפר סבא קיבלו את הבשורה בתדהמה וחלקם פרצו בבכי.   

 

  

מדובר צה"ל נמסר כי "אמש בשעה 23:25 קבע הרב הצבאי הראשי, תת-אלוף רפי פרץ, אשר עמד בראש בית דין מיוחד שהוקם לצורך זה, את מותו של קצין צה"ל סגן הדר גולדין, לוחם ומפקד בחטיבת גבעתי, שנפל בקרב ברצועת עזה ביום שישי. ההחלטה התקבלה על פי ממצאים שהובאו משטח הלחימה ותוך התחשבות בשיקולים רפואיים, הלכתיים ושיקולים רלוונטיים אחרים. צה"ל ימשיך לשמור על קשר ישיר עם המשפחה ולתמוך בה ככל שיידרש". בצה"ל הסבירו למשפחה שיש די ממצאים פתולוגיים לקבוע מוות ואותם ממצאים מאפשרים גם קבורה. ההלוויה תתקיים היום (א') בשעה 17:30 בכפר סבא.
 

דובר המשפחה עמיחי אתאלי מסר כי "המשפחה בצער רב מודיעה שהיא מקבלת את החלטת הצבא ואת הקביעה שהדר, מפקד צוות בסיירת גבעתי, נפל בעת לחימה ברפיח. המשפחה מודה לכל עם ישראל על התמיכה. מועד ההלוויה יימסר בהמשך. אני מעביר את בקשת המשפחה לכל עם ישראל ולכל מי שיכול - להגיע ללוות את הדר בדרכו האחרונה".

 

המשפחה זכתה לחיבוק חם של מאות מפגינים שהגיעו אל ביתה בכפר סבא, שרו, רקדו והתפללו ברחוב כשעוד הייתה תקווה להשבתו של הדר. עם מסירת ההודעה על מותו שרו ספונטנית "עם ישראל חי" ואחר כך השתררה דממת עצב וחלק מהנוכחים פרצו בבכי.

 

הבוקר התייחס גורם צבאי בכיר לקביעת מותו של סגן גולדין ואמר: "כשרב צבאי ראשי לוקח החלטה כזו הוא עושה זאת אך ורק בהישען על הוכחות ברורות".

  

מבצע "צוק איתן" - עדכונים אחרונים:

"באשכול תלויים בשיגעונות של מוחמד דף"

חיל האוויר חיסל ארבעה מחבלים בחאן יונס

מח"ט גולני: רוצים לסיים את מה שהתחלנו

 

מאות רבות הגיעו לבית המשפחה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
מאות רבות הגיעו לבית המשפחה(צילום: עידו ארז)

תפילות וריקודים בשעות הלילה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
תפילות וריקודים בשעות הלילה(צילום: עידו ארז)
 

מפגן תמיכה מרגש ליד בית המשפחה  (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
מפגן תמיכה מרגש ליד בית המשפחה (צילום: עידו ארז)

 

מוקדם יותר הגיעו לבית הוריהם של שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו בחודש שעבר בגוש עציון, אייל יפרח, נפתלי פרנקל וגיל-עד שער. אברהם פרנקל, אביו של נפתלי ז"ל, מסר הודעה בשם שלושת האבות לפני שנקבע מותו של הדר: "אנחנו יחד איתם בשעות הלא פשוטות שהם עוברים. אנחנו בטוחים שצה"ל לא חסך שום מאמץ ואנחנו בטוחים שזה מה שקורה כרגע ברפיח בשעות אלה עד שיחזירו את הדר למשפחתו. אנחנו בזמן לא קל ואנחנו ננצח".

 

הדר גולדין התארס לפני הכניסה הקרקעית לרצועה. ענבל ועירית, אחיותיה של הארוסה עדנה ביקשו למסור בשם המשפחה תודה רבה לכל עם ישראל: "זה נותן כוחות לכל המשפחה. יש הרבה אמונה כרגע בבית. כשנכנסים לבית, אימא של הדר אומרת שהמוטו שלו זה שנשמח עכשיו. אנחנו מתפללים ומאמינים בקב"ה ובצה"ל". בין הבאים למפגן התמיכה גם גדי זילבר, תושב העיר: "אני מכיר את המשפחה ואת הדר. בניי מכירים את הדר, הוא הדריך איתם בבני עקיבא. באתי לכאן כדי לקרוא לממשלה ולצה"ל לא להפקיר את הדר. אנחנו מצפים שלא תהיה שום יציאה מעזה ללא הדר".


 

"לא מפקירים אף ילד"

משפחתו של סגן הדר גולדין שנחטף בעזה צפתה אמש במסיבת העיתונאים של ראש הממשלה בנימין נתניהו ולאחריה נמסר שהם מבינים שיש דילמה מבצעית לגבי הוצאת הכוחות מהרצועה. "לא מוציאים את צה"ל מעזה עד שהדר חוזר הביתה", מסרו לפני שהגיעו לבית שר הביטחון, ראש אכ"א והרב הצבאי. ראש הממשלה לא יצר קשר עם המשפחה ביום שישי ולא בצאת השבת והמשפחה ציינה זאת.

 

"המבצע נמשך", הבהיר נתניהו במסיבת העיתונאים, "וצה"ל פועל בכל העוצמה כדי להשלים את יעדי המבצע - השבת השקט והביטחון תוך פגיעה משמעותית ביעדי הטרור. כוחותינו משלימים בשעה זו את הפגיעה במנהרות, הם נטרלו עשרות מנהרות עד כה. זה פוגע במערך אסטרטגי שהחמאס השקיע בו מאמצים במשך שנים. היכולת הזו הייתה מאפשרת לו לחטוף ולרצוח חיילים ואזרחים רבים על-ידי תקיפה בו זמנית דרך המנהרות".

 

 

 
משפחת גולדין מבקשת לא להפקיר את בנה  (צילום:עידו ארז) (צילום:עידו ארז)
משפחת גולדין מבקשת לא להפקיר את בנה (צילום:עידו ארז)

האח התאום צור השתתף אמש בעצרת תפילה (צילום: רענן בן צור) (צילום: רענן בן צור)
האח התאום צור השתתף אמש בעצרת תפילה(צילום: רענן בן צור)
 

בני משפחת גולדין התייצבו אמש, עם צאת השבת, בפני המצלמות וקראו לא להפקיר את בנם. ד"ר שמחה גולדין, אביו של הדר, אמר כי "לא ייתכן שצה"ל יפקיר לוחם בשטח וייסוג מעזה. אני מג"ד מילואים, עשיתי מילואים עד גיל חמישים. בני גנץ היה מפקד שלי ולא ייתכן שהוא ייתן הוראה לצה"ל לצאת כשיש חייל בפנים. אני לא מעלה בדעתי שצה"ל יפקיר לוחם שלו". חדוה, אמו של גולדין, דרשה "שמדינת ישראל לא תעזוב את עזה עד שהיא תחזיר את הילד שלי הביתה, שלא תפקיר את הילד שלי ולא תפקיר אף ילד שיצא להגן עליה". כאמור, הדברים נאמרו לפני שהמשפחה התבשרה על מות בנה.

 

צור, אחיו התאום של החטוף שלחם אף הוא בתחומי הרצועה, אמר כי "הדר נשלח על ידי המולדת להגן על תושבי הדרום. זה מי שאנחנו וזה מה שאנחנו נותנים למדינה. הדר הוא הדבר הכי חשוב למדינה הזאת עכשיו. חילצתי עשרות פצועים וגם לחמתי, הכול בשביל לומר להם שהמדינה והעם עושה הכול כדי שיהיו בחיים. להדר לא יהיה מה לדאוג, נעשה הכול בשבילו. אני צור איתן ועם ישראל איתי".


פורסם לראשונה 03/08/2014 00:07

 

בהכנת הידיעה השתתף יואב זיתון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים