שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "The Killing": מקפיאה את הלב

  העונה האחרונה של "The Killing" עוסקת שוב בחקירה מותחת של רצח נוראי, אבל הפעם הגיבורים מזועזעים גם מסוד שאוכל אותם מבפנים, ותחושת הסוף מרחפת מעליהם ומעל הסדרה. מי שעדיין לא צפה - זהירות מספוילרים

  סודות אפלים יכולים לאכול אותך מבפנים, לשנות ולהפוך אותך לצל של עצמך, בזמן שהנשמה שלך נרקבת. אפילו הגשם הסוחף שלא מפסיק לרדת, לא יכול לנקות את הדם מידייך. בסוף העונה הקודמת של "The Killing" (שחזרה אתמול, א', לעונה רביעית ואחרונה ב-Yes Oh), ירתה הבלשית שרה לינדן בג'יימס סקינר - הבוס/מאהב שלה - והכל השתנה.

   

  ביקורות טלוויזיה נוספות:

  "הסקס של מאסטרס": מתח מיני לנצח

  "מתים לרגע": עלילה שחזרה לחיים

  "אמן הבריחה": מטפסת לפסגת הפחד

   

  הפרק הראשון בעונה הנוכחית נפתח ברצח מזעזע של משפחת סטאנסברי - אמא, אבא ושני ילדים צעירים - העומד במרכז חקירתם של הבלשים שרה לינדן (מיריל אנוס) וסטיבן הולדר (ג'ואל קינמן). אבל השניים חולקים לא רק רצח לא מפוענח, אלא גם רצח אחר שהם לא רוצים שיפוענח – שותפים לעבודת הבלשות ושותפים למעשה רצח של רוצח סדרתי שהיה אחד מהם, שוטר.

   

  הולכים על חבל דק. "The Killing" (התמונה באדיבות yes) (התמונה באדיבות yes)
  הולכים על חבל דק. "The Killing"(התמונה באדיבות yes)
   

  הסוד הגדול סודק אט-אט את החברות העמוקה בין השניים - בעוד הרגשות משתלטים על לינדן ופוגעים בכושר השיפוט שלה ובקשיחות חסרת הפניות והרגשות שהפכו לסמל ההיכר שלה, הולדר מוצא את עצמו אוגר בתוכו כעסים ופחדים שהוא לא מצליח לשלוט בהם.

   

  לינדן המאורגנת והמסודרת, שהשגרה היתה לה לחברה קרובה עד כה, גילתה, אחרי שהרשתה לעצמה להחצין את רגשותיה ולא עלינו, להתאהב, ששבירת שגרה יכולה גם להוביל לשברון לב, להרס החיים כמו שהיא מכירה אותם, ולטרוף את הקלפים לחלוטין. פתאום אנחנו פוגשים בלינדן שאנחנו לא מכירים – היא לא מאורגנת, היא מתפרצת, היא מאיימת על אחרים, היא שורפת גשרים והיא מאבדת אחיזה במציאות.

   

   (התמונה באדיבות yes) (התמונה באדיבות yes)
   

  הולדר, שעומד להיות אבא לילד משותף עם קריסטין (החברה מהעונה הקודמת) שעובדת במשרד התובע המחוזי, מעולם לא הצליח לשמור על השגרה - עם הסמים, עם ההתפרעויות, עם הניסיונות להיות שוטר אחראי שלובש חליפות. עכשיו, כשהחיים שלו באמת בבלגן, הוא לא מצליח למצוא משהו לאחוז בו, בעיקר משום שהשותפה שלו, שהיתה פעם בסיס יציב ואיתן להסתמך עליו, הפכה לספינה שוקעת שמאיימת להטביע גם אותו.

   

  השניים צריכים להתמודד זה עם זו ועם המעשה שלא מדברים עליו, אבל גם עם קארל רדיק, השותף לשעבר של הולדר, שחושד במשהו, עוד לא בטוח במה, אבל מרחרח סביב השניים באשר למותו של סקינר. לינדן הולכת על חבל דק בין הפחד שהולדר יאמר משהו, לחוסר הרצון לאבד את מי שהיה החבר הכי טוב שלה, וסביר להניח היחיד שעוד מאמין שפעם היא היתה בן אדם שפוי יותר, בעל אבחנות מבריקות ובלשית ראויה.

   

  רצח באקדמיה

  חקירת הרצח הנוכחית מובילה את לינדן והולדר אל אקדמיה צבאית יוקרתית שמקיימת את הסימפטומים המוכרים של טקסי חניכה אלימים וולגריים, צוערים שיעשו הכל בשביל המפקדים שלהם, וגם אל קולונל מרגרט ריין (ג'ואן אלן הנפלאה), שלפי כל הסימנים ויחסה לראש המשפחה, פיליפ, ניהלה קשר מעוות עם המשפחה כולה. קייל, בן המשפחה היחיד ששרד, לומד, במקרה, באקדמיה המדוברת ולא זוכר שום דבר מליל הרצח הנורא.

   

  החקירה מגיעה לאקדמיה צבאית (התמונה באדיבות yes) (התמונה באדיבות yes)
  החקירה מגיעה לאקדמיה צבאית
   

  הקווים המקבילים בין לינדן, שניהלה רומן עם גבר נשוי וגילתה שהוא בגד לא רק במשפחתו אלא גם בה ובחוקים, לקולונל ריין, שככל הנראה ניהלה רומן עם איש משפחה שנטש אותה ולפיכך נקמה בו ובמשפחתו, מובילים את לינדן למקומות אפלים. הנה אישה שכביכול עשתה משהו דומה למה שהיא עשתה – לה (לקולונל) מגיעה עונש, בעוד שהיא (לינדן) מתחמקת ממנו, אולי בגלל פרט אחד שלא אמור לשנות – סקינר היה רוצח סדרתי, אבל חוק הוא חוק ולרצח לא אמור להיות יוצא מן הכלל.

   

  האפרוריות והקור מחדדים את הכל  – שמיים שחורים ומדכאים, גשם שלא מפסיק לרדת ותחושה שהכל טובע אט-אט יחד עם הדמעות של לינדן והחששות של הולדר ממה שמצפה לו בעתיד. איפשהו, בין החיוכים, מתחת לפני השטח, נראה שמשהו מת בין השניים והחמימות שליוותה את מערכת היחסים שלהם, שכולנו רצינו לראות אותה מתפתחת ליותר מזה, הפכה ללולאת חנק שמתהדקת עם כל יום שעובר.

   

  "The Killing" מצליחה לשמור על איכות ועל קו עלילה מותח, אך אם עד כה היתה סדרה קודרת ומקפיאה בשל חקירות הרצח המזוויעות, הרי שעכשיו הקור המקפיא חודר ללבן של שתי הדמויות המרכזיות ונדמה שאין כבר מה שיתקן את הקשר הזה, הסוף הוא בלתי נמנע.  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  התמונה באדיבות yes
  שרה לינדן. מאבדת אחיזה
  התמונה באדיבות yes
  לאתר ההטבות
  מומלצים