שתף קטע נבחר

רוצים מנהרה גם בכלא: חשד שמחבלים ניסו לברוח

לאחר קבלת מידע מודיעיני גילו סוהרי כלא גלבוע בור שנחפר מתחת לשירותי תא שבו שוהים שמונה אסירי ג'יהאד איסלאמי וככל הנראה גם מנהרה. בשב"ס בודקים

בזמן שצה"ל מטפל בעשרות המנהרות ברצועת עזה, גם בצפון חופרים - אבל כנראה למטרה אחרת: בשירות בתי הסוהר אומרים היום (א') שסיכלו ניסיון בריחה של אסירים ביטחוניים מכלא גלבוע הסמוך לבית שאן באמצעות מנהרה. כך נראית המנהרה שנחפרה בכלא.

 

המנהרה שנמצאה בתא בכלא גלבוע (צילום: דוברות שבס) (צילום: דוברות שבס)
המנהרה שנמצאה בתא בכלא גלבוע(צילום: דוברות שבס)

 (צילום: דוברות שבס) (צילום: דוברות שבס)
(צילום: דוברות שבס)

בעקבות מידע מודיעיני על חשד לחפירת מנהרה בכלא שבצפון, נערכו חיפושים בתאי האסירים והבוקר עלה חשד לחפירה בשירותי אחד התאים, שבו שהו שמונה אסירים מהג'יהאד האיסלאמי השפוטים למאסרים ארוכים. בתא המדובר כלולאים שני אסירים השפוטים למאסר עולם, אחד בגין רצח והשני בגין קשר לגרימת מוות בכוונה. כמו כן עצור שוהה בתא אסיר שמרצה 25 שנות מאסר בגין קשר לגרימת מוות בכוונה. כל השאר עצורים עד תום ההליכים או שפוטים לתקופות קצרות של עד שנתיים.

 

התא ותאים סמוכים לו פונו ובמקום נערכות בדיקות מקיפות. עדיין לא ידועים אורכה של החפירה וכיוונה, ונבדק החשד שאסירי התא תכננו לברוח באמצעותה. לאחר קבלת המידע המודיעיני, פשטו סוהרי כלא גלבוע על אחד התאים והבחינו כי מתחת לרצפת השירותים נחפר בור וככל הנראה גם מנהרה.

 

נציב שירות בתי הסוהר, רב גונדר אהרון פרנקו, אמר כי "מדובר בגילוי מוקדם של חפירה בראשיתה, השנייה בתקופה האחרונה שזוהתה בבתי הסוהר. זוהי תוצאה של פעילות אינטנסיבית ומתמשכת למניעה וסיכול בריחות ופגיעה בביטחון המדינה, הציבור ובתי הסוהר על ידי אסירים ביטחוניים".

 

בשב"ס עדיין בודקים להיכן פינו האסירים את החול שנחפר במנהרה. רק לפני כחודשיים נמצאה מנהרה דומה בכלא שיטה הסמוך באחד התאים, שעל פי החשד גם ממנה התכוונו אסירים ביטחוניים להימלט. במנהרה גם נתפס ציוד כולל מדים של שירות בתי הסוהר כולל הלוגו של הארגון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות שבס
המנהרה שנמצאה בכלא גלבוע
צילום: דוברות שבס
מומלצים