שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

הבנים גוייסו - והרשת התגייסה לסייע לחקלאי

מה עושה חקלאי שצריך לנטוע 12 אלף שתילי גפנים בתוך חמישה ימים - וללא עזרה? לשם כך נולד הפייסבוק! רינת ספיבק עם סיפור קטן על עזרה גדולה במהלך מבצע "צוק איתן". סיפור שנותן לרשתות החברתיות משמעות אמיתית

 

הרשתות החברתיות בזמן המלחמה חזרו לתפקידן הטבעי. מאות יוזמות מרגשות הפכו למציאות בזכות הפייסבוק, הטוויטר והוואטסאפ. רינת ספיבק מביאה בכתבתה של רונה בלס וקנין, את סיפורו של החקלאי ניסים סרוסי, מהיישוב עומר שבדרום. 

 

"אני נוהג לדבר עם הצמחים, בשבילי הם כמו הילדים שלי", אומר סרוסי. הוא ובניו החליטו לפני מספר חדשים לנטוע מטע גפנים. לשם כך, הם עיבדו את האדמה, קנו אלפי שתילים והמתינו לנטיעה ברגע הנכון - תחילת חודש אב. אולם הלחימה בדרום שינתה באחת את התכניות. בניו גוייסו למילואים והעבודה הרבה כמעט וירדה לטמיון.

 

עוד בערוץ 20

איזה שיר שבת נכתב בעזה לפני מאות שנים?

ארקדי דוכין ושולי רנד בדואט מרגש

"מתנהגים כמו אמא פולניה"

עמוד הפייסבוק של ערוץ 20

 

בני משפחתו לא התייאשו והפיצו את השמועה ברשתות החברתיות. בתוך מספר שעות, ניסים מצא את עצמו מוקף במאות בני נוער, מבוגרים וילדים שלא נרתעו מהחום הכבד או משיגורי הרקטות מעזה ובאו כדי לסייע לו בעבודת האדמה.

 

"הגיעו לפה אנשים מכל השכבות ומכל הזרמים, נערים, נערות, אנשים מבוגרים ומשפחות שלמות", הוא מספר. "ההענות הייתה מדהימה. אנשים לקחו יום חפש, ישנו פה לילה בתוך אוהלים ונטעו ביום. כולם הגיעו בשם הציונות ובזכות אהבת ארץ ישראל. זה עם ישראל", מסכם ניסים.

 

התכנית של לינוי בר גפן משודרת בכל יום ב-19:00 בערוץ 20.

 


פורסם לראשונה 07/08/2014 18:18

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 20
לא החום ולא הטילים הרתיעו את המתנדבים
צילום: ערוץ 20