שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  צ'אק נוריס ל-ynet: "הקריירה שלי - בזכות האמונה של מנחם"

  כוכב האקשן צ'אק נוריס היה בן טיפוחיו של מנחם גולן וחברת קאנון. יחדיו יצרו את "מבצע בעורף האויב" ו"מחץ הדלתא" בשנות ה-80. בתגובה ראשונה ל-ynet, סופד השחקן לבמאי והמפיק: "תמיד יהיה לו מקום מיוחד בלבי"

  נדירים המקרים בהם מות אושיה תרבותית ישראלית מעוררת גלים בכל רחבי העולם, אולם במקרה של הבמאי והמפיק מנחם גולן, השפעתו היצירתית חורגת בהרבה מגבולות הגזרה של הקולנוע הישראלי. ואכן, ידיעות על מותו של גולן אמש (ו') כשהוא בן 85 הופיעו באתרי סיקור הקולנוע המובילים באירופה ובארצות הברית. בכולם צוינה תרומתו לעשייה ההוליוודית בשנות הש-80 ביחד עם יורם גלובוס באמצעות חברת ההפקה קאנון על להיטי האקשן הרבים שיצאו ממנה.

    

  "מחץ הדלתא" - להיט האקשן המצליח ביותר של מנחם גולן

   

  הכוכב הגדול שמזוהה יותר מכל עם חברת קאנון ובאופן אישי עם גולן, הוא צ'אק נוריס, מהבולטים בכוכבי האקשן האמריקני בשנות ה-80, ועד היום אייקון תרבותי בפני עצמו. נוריס פרץ לתודעת הקהל עם "מבצע בעורף האויב" שהפיק גולן ביחד עם גלובוס ב-1984, ומאז המשיך בשיתוף הפעולה הפורה שלו עם השניים במסגרת סרטי קאנון "המטרה אמריקה" (1985), וכמובן "מחץ הדלתא" מ-1986 בבימויו של גולן עצמו - הסרט בו גילם נוריס מפקד יחידת עילית אמריקנית המחלצת נוסעים ישראלים ממטוס שנחטף על ידי טרוריסטים. סרט זה, שצולם בישראל, זכה להצלחה קופתית אדירה.

   

  נוריס בן ה-74 המשיך בשיתוף הפעולה עם גולן וחברת קאנון גם לאחר מכן והפך באמצעותם לידיד של ישראל. בתגובה ראשונה ל-ynet, הוא אומר: "אשתי ג'ינה ואני רוצים להביע את תנחומינו הכנים בפני משפחת גולן. האמונה של מנחם בי כשחקן, היתה הסיבה האמיתית לפריצה של קריירת הקולנוע שלי. תמיד יהיה לו מקום מיוחד בלבי".

   

  ז'אן קלוד ואן דאם, כוכב אקשן נוסף שעבד עם גולן, התייחס גם כן למותו בטוויטר. "נוח על משכבך בשלום מנחם גולן, אני אוהב אותך ותמיד אוהב", כתב.

   

   

  דיווח על מותו של גולן באתר Hollywood Reporter ()
  דיווח על מותו של גולן באתר Hollywood Reporter

  דיווח על מותו של גולן באתר Deadline ()
  דיווח על מותו של גולן באתר Deadline

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים