שתף קטע נבחר

צילום: AFP, רויטרס

ח"כ איתן כבל: "חזרנו חודש אחורה. האם הלוחמים נפלו לשווא?"

יו"ר סיעת העבודה פרסם הודעה חריפה. "ביבי, תתעורר. תושבי נחל עוז חוששים לשוב לבתיהם. חבל ארץ בגבולות 48' בסכנת נטישה במשמרת שלך"

ביקורת חריפה וחסרת תקדים במלחמה הנוכחית נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. יו"ר סיעת העבודה ח"כ איתן כבל פרסם אמש (שבת) הודעה שבה הביע תהייה - אם לנוכח המערכה הבלתי נגמרת לא מתו לוחמי צה"ל לשווא בקרבות בעזה.


 

בהודעה יוצא כבל נגד מה שהוא מכנה "ההתנהלות המבולבלת ואובדן הכיוון של ראש הממשלה". הוא קרא לו: "ביבי, תתעורר. תושבי נחל עוז חוששים לשוב לבתיהם. חבל ארץ בגבולות 48׳ מידרדר לסכנת נטישה במשמרת שלך, והדבר הנורא הזה כאילו עובר לידך.

 

"הוויכוח בין שמאל לימין כלל לא רלבנטי כאן", הוסיף הח"כ מהעבודה. "כולנו מבולבלים מההתנהלות של ראש הממשלה, איש לא יודע לאן הוא חותר, ועולה החשש הכבד שגם הוא בעצמו אינו יודע. התחושה היא של דז׳ה-וו - כאילו חזרנו חודש לאחור ועוד מעט תודיע הממשלה על יציאה למבצע 'צוק איתן'. האם 64 הלוחמים נפלו לשווא?".

 

 

אחרי שבשבוע שעבר קראו הרמטכ"ל ואלוף פיקוד הדרום לתושבי עוטף עזה לשוב לבתיהם בביטחון, ביום שישי חידשו ארגוני הטרור מעזה את ירי הרקטות ופצצות המרגמה, עם תום הפסקת האש ל-72 שעות. אתמול החליטו תושבי נחל עוז כי לא יחזרו לבתיהם עד שלא יקבלו את כל האמצעים הביטחוניים שהובטחו להם.

 

נכון להיום נותרו בקיבוץ 50 תושבים מתוך כ-100 משפחות, כולם בעלי תפקידים שמחייבים את נוכחותם.

 כל השאר, בוודאי משפחות עם ילדים, עזבו. בסוף השבוע חזרו רוב תושבי עוטף עזה לבתיהם למרות שהמבצע נמשך וכך גם הירי. עשרות רקטות ופצצות מרגמה נורו במשך היום, לפחות אחת התפוצצה בשטח יישוב במועצה האזורית אשכול. באשכול אמרו שהמועצה תסייע לתושבים שיבקשו לצאת מהאזור.

 

בינתיים נמצאים תושבי נחל עוז ב"הדסה נעורים" בסיוע המועצה האזורית עמק חפר והנהלת הכפר. לאחרונה הם אפילו הקימו במקום גן מאולתר שאליו מגיעים מדי בוקר 21 ילדים בזכות גננת מתנדבת. ילדי בתי הספר נשארים בחדרים ומצטרפים לפעילויות יזומות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים