שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אתה הכי סקסי כשאתה עושה כלים

  מחקר חדש מצא שגברים שחוגגים עם בנות הזוג שלהם בין הסדינים הם אלה שכיבסו אותם קודם. למה הכוונה? פשוט לעזרה הדדית ושיתוף במטלות הבית. ולא, להוריד פעם ביום את הזבל זה ממש לא מספיק

  היוש סקסי, פספסת צלחת (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  היוש סקסי, פספסת צלחת(צילום: Shutterstock)

   

  מי אחראי על הקניות אצלכם בבית? ועל הניקיונות, הבישולים והכביסות? אם האחריות נופלת ברובה על האישה, בזמן שהחצי השני שלה מסתפק בתפקידים המשויכים באופן מסורתי לגבר, כמו הוצאת הזבל ותיקון הרכב, כדאי שתשקלו מעבר לחלוקת תפקידים שוויונית יותר. זאת מאחר ומסתבר שגברים שחוגגים עם בנות הזוג שלהם בין הסדינים הם אלה שכיבסו אותם קודם.

   

  עוד בנושא:

  רבים על מטלות הבית? יש לכך הסבר מדעי

  בקובה האישה עובדת והגבר בורח עם הכסף

  מחפשים אהבה? למה לא אמרתם?

   

  מחקר חדש שנערך באוניברסיטת קורנל שבארה"ב, ופורסם החודש ב-Council on Contemporary Families, מצא שזוגות שמחלקים ביניהם שווה בשווה את מטלות הבית נהנים משביעות רצון גבוהה יותר מתדירות ואיכות הסקס, לעומת זוגות ששמרו על חלוקת תפקידים מסורתית בה האישה היא האחראית העיקרית לעבודות הבית.

   

  שוויון, לא היפוך

  המחקר, שהתבסס על מדגם של 4500 זוגות הטרוסקסואלים, הוכיח את מה שכל אישה כבר יודעת - הגבר שלך הכי סקסי כשהוא מנקה. ממצאי המחקר העכשווי הזה מבשרים טובות, ומעידים על כך שסוף סוף ובשעה טובה מתקיימת הלימה בין התנהגות שוויונית יותר במערכת יחסים לבין עמדות בני הזוג.

   

  הוא מפריך מחקרים קודמים שנערכו בעשורים האחרונים ומצאו באופן עקבי שחלוקת עבודה שוויונית בבית אינה טובה לחיי המין של הזוג, וזאת למרות שגברים הכפילו את כמות עבודות הבית אותן הם מבצעים מאז שנות ה-60.

   

  אחד מהמחקרים הללו פורסם רק בשנה שעברה, וטען כי בקרב זוגות שבהם הגבר מבצע עבודות המקוטלגות כנשיות, כגון בישול או שאיבת אבק, תדירות יחסי המין נמוכה ב-1.5 פעמים בחודש (בממוצע) לעומת זוגות שחלוקת התפקידים ביניהם הועתקה ממגזין לייף סטייל של שנות החמישים. המסר המדכא שחלחל ממנו היה כי זוגות שמנסים לתקן בצורה מלאכותית את חלוקת העבודה של תפקידים "נשיים" ותפקידים "גבריים" נידונים לחבל ברכיב משמעותי של הזוגיות שלהם.

   

   

   

  הפער שבין שני המחקרים מצביע על השינוי שחל בעמדות של גברים ונשים כלפי תפקידי המגדר. המחקר הקודם התבסס על נתונים שנאספו במאה שעברה, והתייחס להתנהגות המינית של זוגות שהכירו ונישאו בשנות ה-60 וה-70. המחקר הנוכחי התבסס על נתונים משנת 2006.

   

   

  אך אם אתה קורא שורות אלה וממהר ליטול בידך את המגב, בתקווה שלקיחת אחריות על כל מטלות הבית תזכה אותך בסקס סוער בתום סחיטת הסמרטוט, כדאי שתמתין רגע. נכון שחלוקת המעמסה הביתית באופן שוויוני יותר תורמת לתדירות ואיכות יחסי המין, אך לא במקרה של היפוך מוחלט של תפקידי המגדר.

   

  זוגות שבהם הגבר היה האחראי העיקרי לעבודות הבית הם אלה שקיימו יחסי מין בתדירות הנמוכה ביותר, הן בהשוואה לזוגות השוויוניים והן בהשוואה לזוגות המסורתיים. כי עם כל ההתקדמות שחלה בתפישה המגדרית, כנראה שאנחנו פשוט עוד לא שם. עם זאת, לא מתקיים חשש ממשי לגורל חיי המין של הזוגות בימינו, מכיוון שדפוס זה של קשר אפיין רק 5% מהזוגות שבמחקר.

   

   

   

  למרות ההתקדמות הברורה לעבר שוויון מגדרי, עדיין נותרו מספר תחומים של התנגדות עיקשת לשינוי. רוב הזוגות עדיין מחלקים את עבודת הבית באופן מסורתי, כאשר הנשים מבצעות כשני שליש ממנה. רק שלושה מתוך עשרה זוגות במחקר דיווחו על חלוקת עבודות הבית באופן שוויוני, ובאופן לא מפתיע - גברים נטו לדווח על חלוקת תפקידים הוגנת יותר מכפי שדיווחו בנות הזוג שלהם. יש לקוות שחלוקת התפקידים תמשיך להתקדם למקום שוויוני יותר, אם לא בשם ההגינות אז לפחות לטובת חיי המין שלנו.

   

   

   

  כל הכתבות שלנו נמצאות גם בפייסבוק. תעשו לייק?

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  אנחנו אוהבות אתכם ככה. גבריים ועוזרים בבית
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים