שתף קטע נבחר

טען שהבנות מוזנחות, אך השופטת לא השתכנעה. כמה זה עלה לו?

גבר ביקש להעביר את הילדות למשמורת משותפת בטענה שמצבן הנפשי מידרדר. השופטת לא הסכימה עם טענתו, וחייבה אותו בהוצאות משפט גבוהות

גבר גרוש דרש בבית המשפט ששתי בנותיו, הנמצאות בחזקת אמן, יעברו למשמורת משותפת מאחר שלטענתו גרושתו מזניחה אותן ושמצבן הנפשי הידרדר. אבל מאחר שלא הצליח להוכיח את ההאשמות הקשות, חייבה אותו שופטת בית המשפט לענייני משפחה בהוצאות משפט של 30 אלף שקל.

 

פסקי דין המעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

בני הזוג התגרשו ב-2006 במסגרת הליך גישור שבסופו נחתם הסכם שאושר וקיבל תוקף של פסק דין. לפי ההסכם, המשמורת בקטינות תהיה בידי האם והאב יקיים עמן הסדרי ראייה. נקבע שדמי המזונות שישלם האב לכל אחת מהבנות – לא כולל הוצאות דיור וחינוך – יהיו 1,900 שקל לחודש.

 

ב-2011 הגיש הגבר תביעה ראשונה הנוגעת להסכם הגירושים, ובה דרש להפחית את דמי המזונות. הוא טען שמאז הגירושים הורע מצבו הכלכלי, בעוד זה של אשתו השתפר: היא נישאה מחדש ורכשה דירה יוקרתית עם בן זוגה הנוכחי.

 

את התביעה השנייה, שבה דרש להעביר את הבנות למשמורת משותפת, הוא הגיש כשנה לאחר מכן. הוא טען שגרושתו היא חסרת מסוגלות הורית, ובנוסף היא מעבירה לילדות מסרים שליליים ומרחיקה אותן ממנו. הוא טען שמשמורת משותפת תהיה ההסדר המתאים ביותר, וביקש שכל הורה יישא בהוצאות הבנות בעת שהותן בביתו באופן שייתר את המזונות.

 

מנגד טענה האם שמטרת הגרוש היא לבטל את תשלום המזונות ומניעיו הם נקמה וקמצנות. היא הכחישה את טענת ההזנחה והוסיפה שבעלה לשעבר דווקא התפתח מקצועית מאז הגירושים, הרחיב את מכסת תאריו ועובד כעצמאי בעבודות לא מוצהרות. היא ציינה שלאחרונה הוא קיבל פיצויים גבוהים עקב תאונת דרכים, ושילם שכר טרחה גבוה לארבעה משרדי עו"ד פרטיים. 

 

השופטת מצאה כי הכנסת האב לא הצטמצמה באופן המצדיק הפחתת המזונות. להיפך: חקירת מצבו הכלכלי העלתה כי פוטנציאל השתכרותו עלה.

 

במקביל, תסקיר שהוזמן משירותי הרווחה נוכח טענות ההזנחה של הילדות העלה כי אין בהן ממש. הבנות אינן מוזנחות, מקופחות או מצויות בסיכון כלשהו בבית האם. להיפך: הן התגלו כמטופחות ומסודרות, הן אוהבות את ביתן והישגיהן הלימודיים תקינים. לפי התסקיר, דווקא הקונפליקט והמאבקים המשפטיים בין ההורים הם שחושפים את הבנות למאבקי נאמנויות.

 

השופטת דחתה את בקשת האב למשמורת משותפת, בשל השלב המאוחר שבה הוגשה, תוך שהדגישה את החשיבות שבהגדרת הסעדים כבר במועד הגשת התביעה הראשונה להפחתת המזונות. בסופו של דבר נדחו שתי התביעות והאב חויב בהוצאות משפט בסך 30 אלף שקל.

  

  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובעת: עו"ד אביבית מוסקוביץ
  • ב"כ הנתבע: עו"ד יפעת שרון הדס
  • עו"ד יודפת בן-שושן עוסקת בדיני משפחה
  • הכותבת לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים