שתף קטע נבחר

חתונת מחמוד ומורל: "נלחמו על אהבתם"

בתום בידוק קפדני בכניסה השתתפו מאות במסיבת החתונה של מחמוד מנסור ובת זוגו שהתאסלמה מורל מלכה. רעש המוזיקה באולם עמעם את קולות המפגינים בחוץ. "עוד הרבה ערבים ויהודיות יתחתנו", אמרה אחת האורחים

מברוכ עליכ יא עריס: אחרי סערה שנמשכה כמה ימים התקיימה אמש (יום א') מסיבת חתונתם של מורל מלכה ומחמוד מנסור. ברקע הפגנות התמיכה וההתנגדות שנערכו בחוץ, פקדו מאות אורחים את אולם "שמש אדומה" בראשון לציון ובירכו את הזוג הצעיר. חלק מהמשתתפים באו למקום ללא הזמנה וכמו יתר המוזמנים עברו בידוק קפדני בכניסה. "באמת כל הכבוד להם על זה שהם זרקו את כל הגזענות וההתנגדויות ונלחמו רק על אהבתם", אמר אחד המשתתפים במסיבת החתונה. שבעה פעילי ימין עוכבו לחקירה.

הכלה מורל במסיבת החתונה (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
הכלה מורל במסיבת החתונה(צילום: חסן שעלאן)

החתן והכלה שהתאסלמה רקדו לצלילי המוזיקה הרועשת, ואת האירוע כיבד בנוכחותו הזמר המפורסם של המגזר הערבי זוהיר פרנסיס. אחמד סעלוק, תושב רמלה שהגיע למסיבה ללא הזמנה, אמר: "אני בכלל לא מכיר את בני הזוג, אבל הגעתי כדי לתמוך בהם ולהגיד לכל המתנגדים תתביישו לכם, למה אתם עושים סיפור משני אוהבים שמממשים את זכותם בחיים. אף אחד במגזר הערבי לא התנגד לחתונה".

 

רועי, תושב יפו, שאף הוא השתתף במסיבת החתונה, אמר: "באתי לחתונה במטרה לעודד את הזוג המפורסם אחרי כל מה שקרה. אם כל העמים היו חושבים באותה צורה, לא היינו מגיעים למלחמות. כולנו בני אדם ואני לא רואה בזה דבר קיצוני, שיבורכו על צעד כזה".

 

החתן מוחמד (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
החתן מוחמד(צילום: חסן שעלאן)

חפלה בבית המשפחה ביפו לפני מסיבת החתונה (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
חפלה בבית המשפחה ביפו לפני מסיבת החתונה(צילום: חסן שעלאן)

עיישה, תושבת לוד, סיפרה: "אני לא מוזמנת לחתונה ובכל זאת הגעתי להגיד לזוג המנצח הללויה ומזל טוב. זו חתונה היסטורית. אני רוצה להגיד לכל המתנגדים הגזענים 'בוקר טוב'. זאת לא פעם ראשונה שערבי ויהודייה מתחתנים, זה קרה הרבה ויקרה עוד. אני מאחלת להם הצלחה, אהבה מנצחת את כל המכשולים".

 

מאחורי הפגנת פעילי הימין, שבה השתתפו 500 בני אדם, עמד ארגון להב"ה. כוחות המשטרה נערכו מחוץ לאולם בכוחות מתוגברים, כולל בלשים סמויים ואמצעים לפיזור הפגנות. ח"כ לשעבר מיכאל בן ארי אמר בהפגנת המתנגדים לחתונה כי "אנחנו כאן כי מורל היא אחותנו, וישראל ערבים זה לזה. אנחנו כאן כי אכפת לנו". 

 

מנגד עמדו בחוץ כ-200 פעילים שהפגינו בעד החתונה. "לא יעלה על הדעת שמישהו יתערב בחתונה של מישהו אחר במדינה דמוקרטית", אמרה לילך מתל אביב, שהניפה שלט שעליו נכתב "שמחה בשמחתכם". לילך אמרה עוד כי "עצם הקונספט שמישהו יכול להפגין נגד חתונה זה אבסורד".

 

עדי גולן כנפו מתל אביב חילקה לאורחים פרחים לפני כניסתם לאולם השמחות. "אני חשה עצבות שמפגיני הימין הגיעו כדי להתגרות בבני הזוג ביום שמחתם", אמרה. "הם מפחידים אותי ומזכירים לי תקופות חשוכות בהיסטוריה שלנו".

 

הפגנת פעילי הימין מחוץ לאולם (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הפגנת פעילי הימין מחוץ לאולם(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

עם הגעת בני הזוג לאולם קיבלה את פניהם שרת הבריאות יעל גרמן (יש עתיד). לדבריה, "הגעתי לכאן באופן סמלי כדי לומר מזל טוב. אני חושבת שיש כאן משהו סמלי שאחרי חודש שלם של הסתה שידענו שיש יהודייה שהתאסלמה ומוסלמי שבאים בברית הנישואים ויש כאן ביטוי לדמוקרטיה, גם הנישואים

האלה. היה לי חשוב לתמוך בהם ללחוץ להם את היד ולהגיד להם מזל טוב ולומר שבמדינת ישראל יכולים לחיות יהודים מוסלמים ונוצרים, לכולם יש מקום פה".

 

מוקדם יותר אמרה פדוא מנסור, אמו של החתן: "אנחנו ערוכים היטב. כולם באים אלינו במטרה לתמוך. מצד שני, יש תגובות קשות מאוד. בכל זאת, כמו שאמרתי לחתן ולכלה - בסוף האהבה תנצח". מנסור הוסיפה: "הכלה מסכנה. היא קיבלה את כל התגובות קשה מאוד, אבל היא עדיין חזקה והיא תישאר חזקה עד הסוף, ואנחנו ניתן לה את התמיכה הכי טובה בעולם. היום דיברתי עם הכלה והיא אמרה לי: 'אני רוצה שהכול יעבור בשקט, שתהיה לנו חתונה יפה'".


פורסם לראשונה 18/08/2014 00:04

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חסן שעלאן
מסיבת החתונה
צילום: חסן שעלאן
מומלצים