שתף קטע נבחר

לומדים בשביל המחר: התכנית הלאומית למצויינות באנגלית

פעם למדנו אנגלית כדי שנוכל לקשקש פה ושם בטיולים לחו"ל, אבל עם הזמן הפכה ידיעת השפה לבעלת חשיבות גבוהה משום שמרבית השיחות הנעשות, בעיקר בתחום העסקים, הן באנגלית. תכנית תלמ"א מאפשרת לתלמידים צעירים ללמוד כבר היום את השפה שתצעיד אותם קדימה

מאז החל תהליך הגלובליזציה בעולם הפכה השפה האנגלית לצורך - אם פעם למדנו אנגלית בבית הספר מתוך מחשבה שזו יכולה לסייע לנו בטיול הגדול בעולם, היום כבר ידוע שרמת האנגלית השגורה בפינו יכולה לקבוע באיזו עבודה נעבוד, אילו עסקאות נוכל לנהל ובכלל, ככל שנדע לשוחח בצורה שוטפת יותר, כך נוכל להגיע רחוק יותר בעולם העסקים, ובכלל.

 

תלמ"א - התכנית הלאומית למצוינות באנגלית - שמה דגש על למידת השפה האנגלית מגיל צעיר, בדגש על הגייה נכונה בעזרת מורים המגיעים מארה"ב. "תלמ"א", כך נכתב בעמוד הפייסבוק של התכנית, "תאפשר למורים מארה"ב לצד מורים ואנשי חינוך מישראל לקיים הזדמנות חינוכית ייחודית משך חופשת הקיץ. מטרתנו הינה לסייע לתלמידים לשפר את יכולותיהם במקצוע הליבה- שפת האנגלית וזאת ע"י כך שבכל כיתה ילמד מורה ישראלי לצד מורה מארה"ב. "תלמ"א" תאפשר לתלמידים חלשים לצמצם פערים לימודיים, ומאידך תאפשר לתלמידים חזקים להתקדם באופן משמעותי".

 

"לכל מערכת חינוך בעולם יש שתי מטרות: האחת להכין את התלמיד לחיים במדינה בה הוא מתגורר, והשנייה הינה להכין אותו להתחרות בשוק הגלובלי", מסביר מנכ"ל תלמ"א, אלון פוטרמן. "תלמ"א משיגה את שתי המטרות הללו, ומוכיחה כי אין דבר העומד בפני הרצון של אנשי חינוך מעולים".

 

 

התכנית היא פיילוט חדש של משרד החינוך לחיזוק לימודי האנגלית בחופשת הקיץ, והשנה פעלה במסגרת תכנית "בתי הספר החופש הגדול" בישובים נצרת עילית ומגדל העמק, והציעה לימודי אנגלית חווייתיים. בשלב הראשון השתתפו בפיילוט כ-2,000 תלמידים, כשכל המדריכים הם מורים בלבד, בכל כיתה מלמדים שני מורים, האחד מישראל והשני המגיע בהתנדבות מארה"ב. התכנית בפועלת בשיתוף הפיקוח על הוראת האנגלית במשרד החינוך.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי חי
מתגברים את האנגלית
צילום: אבי חי
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים